Volkswagen'den flaş Türkiye kararı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de fabrika kurmaktan vazgeçen Volkswagen şimdi de kamyon fabrikası MAN ile gündemde... Şirketin Almanya ve Avusturya’da kapatılan fabrikalarını Türkiye’ye taşıma kararı aldığı belirtiliyor.
Kaynak Yeniçağ:

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
O kadar parayı riske atmak istememeleri gayet doğal değil mi?
Ülkedeki gündemin hali ortada.
Siyasi olarak hoşlanmadıkları ülkeye, ekonomik olarak yatırım yapmaları bana göre tezat oluşturuyor... Ya para tatlı ya söylemleri yalan...

Veya

Ben istediğim gibi saçmalarım sen de sesini çıkaramazsın olayı.

* * *

Her şeye çemkiren asrın lideri çıkıp şimdi "eyyy Merkel sen bana politik baskı yapıyorsun ama para kazanmaya ülkeme geliyorsun, kabul etmiyorum bu yatırımı" deme ihtimali var mı?

Her konuda Bu erkeklikte olursa, ölene kadar oyum O'nundur... :haha

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
almanya keriz, bir bizim ülke akıllı he mi? yok baba , öyle değil . kibir ile herkesi kandıracağını sanan sözde dahilerle dolu tarihin çöplüğü:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Siyasi olarak hoşlanmadıkları ülkeye, ekonomik olarak yatırım yapmaları bana göre tezat oluşturuyor... Ya para tatlı ya söylemleri yalan...

Veya

Ben istediğim gibi saçmalarım sen de sesini çıkaramazsın olayı.

* * *

Her şeye çemkiren asrın lideri çıkıp şimdi "eyyy Merkel sen bana politik baskı yapıyorsun ama para kazanmaya ülkeme geliyorsun, kabul etmiyorum bu yatırımı" deme ihtimali var mı?

Her konuda Bu erkeklikte olursa, ölene kadar oyum O'nundur... :haha
VW'nin bir çıkarı var ki düşünüyor, tabi haber ne kadar doğru bilmiyoruz.
Avrupa'daki tesislerden işçileri vs çıkartmış ama nereye taşır bilemeyiz.
Kamyon fabrikasını getirmesinin nedeni muhtemelen işçilik maliyetinin yanında Türkiye'de hazırda tesislerinin olmasından da olabilir.
Türkiye'de MAN'ın Otobüs fabrikası var. Kamyon üretiyor mu bilmiyorum.
Hazırdaki tesisi büyüterek bir şeyler düşünüyor da olabilirler. Sonuçta parça, servis vs. hazır bir ağ kurulu.
Sıfırdan operasyon kurma yerine bunu düşünüyor da olabilirler.
Hayırlısı bakalım. Gelirlerse düşük maaşa da olsa bir istihdam yaratır gençlere.
Euro'nun geldiği nokta ortada. Adam işçi ve mühendisi rahat 10'da 1'ine mâl edecektir diye düşünüyorum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
VW'nin bir çıkarı var ki düşünüyor, tabi haber ne kadar doğru bilmiyoruz.
Avrupa'daki tesislerden işçileri vs çıkartmış ama nereye taşır bilemeyiz.
Kamyon fabrikasını getirmesinin nedeni muhtemelen işçilik maliyetinin yanında Türkiye'de hazırda tesislerinin olmasından da olabilir.
Türkiye'de MAN'ın Otobüs fabrikası var. Kamyon üretiyor mu bilmiyorum.
Hazırdaki tesisi büyüterek bir şeyler düşünüyor da olabilirler. Sonuçta parça, servis vs. hazır bir ağ kurulu.
Sıfırdan operasyon kurma yerine bunu düşünüyor da olabilirler.
Hayırlısı bakalım. Gelirlerse düşük maaşa da olsa bir istihdam yaratır gençlere.
Euro'nun geldiği nokta ortada. Adam işçi ve mühendisi rahat 10'da 1'ine mâl edecektir diye düşünüyorum.
Bu, olayın yüzeysel olarak tahlil edilen bölümü... :ok

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Almanyanın Otobüs ve Kamyon ihracatını en fazla yaptığı ülkelerden biri Türkiyedir.Durum gayet normal.Önemli olanı binek araç üretim fabrikasıydı fakat onu kurmadılar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri