Vodafone Net rezaleti

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Telekomdan vodafone'a geçiş yaptığımızda 500 tl cayma bedelini karşılayacaklarini söylediler. Ben o sırada Türkiye'deydim mail olarak belgeleri attım vs. Sonrasında babam yaşlı olduğu için takibini yapamamış ki bana istediğiniz zaman mail atın hallederiz dendi. Geçen tekrar mail attım bu defa 100 gün geçmiş hakkınız yok veremeyiz dediler. Şikayet var sitesine yazdım. Tüketici haklarına mail yoluyla ulaşabilirmiyim bilmiyorum. Bu sorunların üzerine, kurulumunu benim yaptığım ve evin heryerin de çeken İnternet 2 metre mesafede çekemeye başladı. Babama arattım 40 dereden su getirdiler, zorla eve gelen servis '' bu modem yine iyi, başka getirsek 2.bel olacak bundan kötü '' demiş. Defalarca mail atmama ve aramama rağmen babama telefonda söyledikleri '' modemi kesinlikle değiştirmeyiz'' yahu ben kirasını ve bedelini ödediğim bir hizmeti ne diye kusurlu kullanayım. Şuan tekrar şikayet var sitesine yazdım, Hollanda'da olduğum dan arayamıyorum buda beni iyice delirtiyor ?aman arkadaşlar vodafone'a bulaşmayın. Müşteri hizmetleri rezalet

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Avrupa bitmiş arkadaş diyorum işte, Türkiye’de olsan rahat rahat arayabilirdin ve yine çözüm üretmezler sen daha fazla sinir olurdun... :gul

* * *

Yaz aylarında bitecek taahhüt için uygun rakam vermezlerse Vodafone geçerim diyordum, duyduğum bu üçüncü ciddi sorun oldu. Listeden çıkardım.

Bilgilendirme için teşekkürler, geçmiş olsun inşallah sorun kısa zamanda çözüme kavuşur.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Avrupa bitmiş arkadaş diyorum işte, Türkiye’de olsan rahat rahat arayabilirdin ve yine çözüm üretmezler sen daha fazla sinir olurdun... :gul

* * *

Yaz aylarında bitecek taahhüt için uygun rakam vermezlerse Vodafone geçerim diyordum, duyduğum bu üçüncü ciddi sorun oldu. Listeden çıkardım.

Bilgilendirme için teşekkürler, geçmiş olsun inşallah sorun kısa zamanda çözüme kavuşur.
???
Vallahi müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkün değil. Maillere yarım yamalak cevap veriyorlar. Bildiğin kara batak ?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Geçmiş olsun.Tüketici hakem heyetine başvuru yapmak isterseniz E-Devlet üzerinden başvuru mümkün.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Superonline aboneliğim bitsin ben de çıkmayı düşünüyorum.
Kablonet de yok gerçi ama Turknet vs deneriz artık n'apalım.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Al birini vur ötekine. Sözde fiber 50 mb testte 20 25 mb. Dün televizyonda dizi açık telefondan paylaştığım İnternetle. Speed test yaptım 60 mb gördü mobil internet ?

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Türknet denemeniz demek aslında ttnet denemeniz demek. Kötü tecrübeniz var ise ttnet ile pek bulaşmayın. Çünkü hat kiralayıp iş yapıyorlar sadece.
Superonline dan ben baya memnuum aslında. 06:00-18:00 25 mbit & 18:00-06:00 100 mbit kullanıp 99 lira ödüyorum. Bu hızları full alıyorum fiberle. Dalgalanma olmadan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Al birini vur ötekine. Sözde fiber 50 mb testte 20 25 mb. Dün televizyonda dizi açık telefondan paylaştığım İnternetle. Speed test yaptım 60 mb gördü mobil internet ?
VDSL mi fiber kablo mu, o önemli.
Altyapı kiralama ile gelen bir internetse o sorun olabiliyor ne yazık ki.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Türknet denemeniz demek aslında ttnet denemeniz demek. Kötü tecrübeniz var ise ttnet ile pek bulaşmayın. Çünkü hat kiralayıp iş yapıyorlar sadece.
Superonline dan ben baya memnuum aslında. 06:00-18:00 25 mbit & 18:00-06:00 100 mbit kullanıp 99 lira ödüyorum. Bu hızları full alıyorum fiberle. Dalgalanma olmadan.
Biliyorum da Superonline'ın da kendine has sıkıntıları var.
Taahhütsüz bir şey deneyebilirim diye düşünüyorum.
35 megabit yetmeyebiliyor bize açıkçası.
İnterneti bazen 3 kişi yoğun kullanabiliyoruz.
Yurt dışı çıkışları ve ping sıkıntısının çözülmesi lazım.
Twitch yayını yapmayı denedim bir ara, mümkün değil müsaade etmiyorlar resmen.
Belirli bir zaman sonra resmen upload yapamıyorum.
Superonline'ı aradığımda bir kere çözmüşlerdi, sonra nedense çözüme kavuşmadığı olmuştu.
Müşteri hizmetleri bu konuda yetersiz, yetkili bir şahısa ulaşmak imkansız.
Yani mağaraya döndürmek için beni ellerinden geleni yapıyorlar.

Sadece YouTube'da Netflix'te video izlemek isteyen adama güzel ama söz konusu upload ve ping oldu mu sınıfta kalıyorlar.
100 megabite 130 TL istemeyi biliyorlar ama.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Biliyorum da Superonline'ın da kendine has sıkıntıları var.
Taahhütsüz bir şey deneyebilirim diye düşünüyorum.
35 megabit yetmeyebiliyor bize açıkçası.
İnterneti bazen 3 kişi yoğun kullanabiliyoruz.
Yurt dışı çıkışları ve ping sıkıntısının çözülmesi lazım.
Twitch yayını yapmayı denedim bir ara, mümkün değil müsaade etmiyorlar resmen.
Belirli bir zaman sonra resmen upload yapamıyorum.
Superonline'ı aradığımda bir kere çözmüşlerdi, sonra nedense çözüme kavuşmadığı olmuştu.
Müşteri hizmetleri bu konuda yetersiz, yetkili bir şahısa ulaşmak imkansız.
Yani mağaraya döndürmek için beni ellerinden geleni yapıyorlar.

Sadece YouTube'da Netflix'te video izlemek isteyen adama güzel ama söz konusu upload ve ping oldu mu sınıfta kalıyorlar.
100 megabite 130 TL istemeyi biliyorlar ama.
Şöyle ben online oyun oynuyorum. daha ping olarak 60 geçmedi. 30vs zaten server tr de olmadığı için hayal diyebilirim. Kendi serverı kurup girince 10 pinge düşüyor :) Twitch bandwith sıkıntısı var Türkiye de. Bütün hepsi kısıyor. Genelde onu çözmek için uygulamasında iyileştirme yapınca düzeliyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şöyle ben online oyun oynuyorum. daha ping olarak 60 geçmedi. 30vs zaten server tr de olmadığı için hayal diyebilirim. Kendi serverı kurup girince 10 pinge düşüyor :) Twitch bandwith sıkıntısı var Türkiye de. Bütün hepsi kısıyor. Genelde onu çözmek için uygulamasında iyileştirme yapınca düzeliyor.
Düzelmiyor.
Upload bir yerden sonra tak diye kesiliyor.
Bence kasıtlı kısıyorlar.
Daha yüksek paket alıp sorunu çözemeyen insan da gördüm.
O yüzden bu firma hakkındaki puanımı belirledim ben.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Düzelmiyor.
Upload bir yerden sonra tak diye kesiliyor.
Bence kasıtlı kısıyorlar.
Daha yüksek paket alıp sorunu çözemeyen insan da gördüm.
O yüzden bu firma hakkındaki puanımı belirledim ben.
Olabilir ben 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. 2-3 ay önce yavaşlık vardı sürekli. Modem güncellenince geçti. Fiber ile sorunsuz ilişkimiz devam ediyor :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt