Vodafone Haksız Kazanç

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Hakem heyetine uzanacak bir konu daha telefonun yurtdışına kapalı olduğunu ispat ederek ücret talep edilecek.Öncelikle müşteri hizmetlerine mail yolu ile ulaşıp hakem heyetine sunmak üzere deyip belge talep et.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. vodafone maalesef böyle, bende antenin olmadığı dağlıcada hattımı mecburen diğer anteni olan operatöre geçirdim ve bunu da asker olduğumu belgelememe rağmen cayma bedeli yansıttılar son faturaya, bende faturayı ödeyip, thh ye başvurdum meğerse zaten böyle birşey almaya kanunen hakları yokmuş, thh benim lehime karar verdi, karar tebliğ edilince hemen iade yaptılar hesabıma, vodafone sayfasına girince zaten orada da bir yargıtay kararı var cayma bedeli iadesi ile alakalı, hem o kararı koymuşlar sayfaya hemde vatandaşa hala cayma bedeli yansıtıyorlar, yani kimi tutup öpersek hakkını aramazsa kar kardır diyorlar. Hakkınızı sonuna kadar arayın, bırakmayın bu çakallara....!

F Çevrimdışı

forcsf

Aktif Üye
10 Şub 2018
53
Geçmiş dönem faturalarını inceledim öyle bir ibare göremedim. Elimde sözleşmede yok . Yani belge istesem ne belgesi verecekler yada verip vermeyecekleri mechul. Yurtdışı araması kapalı olan bir telefona yurtdışından bir arama geldiğinde faturama nasıl yurtdışı arama diye faturalandırıyor orasıda ayrı bir soru işareti.
Yurt içindeki baz istasyonlarını kullanırken yurtdışından aradığınızda size ücret yazılması söz konusu değil. İyi sallamışlar.

Eğer yurt dışında telefonunuzu kullanıyorsanız, ister arayın ister aranın uluslararası dolaşım nedeniyle ücret ödersiniz.

Yurt dışı arama kapalı olsa da, sınır bölgelerinde uluslararası dolaşım ayarınız açıksa ve yabancı bir operatöre bağlanmışsanız sizi yurt içinden arasalar da ücret ödersiniz. Eskiden Ege dahillerinde Yunan operatörlere benzer durum çok yaşanıyordu.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yurt içindeki baz istasyonlarını kullanırken yurtdışından aradığınızda size ücret yazılması söz konusu değil. İyi sallamışlar.

Eğer yurt dışında telefonunuzu kullanıyorsanız, ister arayın ister aranın uluslararası dolaşım nedeniyle ücret ödersiniz.

Yurt dışı arama kapalı olsa da, sınır bölgelerinde uluslararası dolaşım ayarınız açıksa ve yabancı bir operatöre bağlanmışsanız sizi yurt içinden arasalar da ücret ödersiniz. Eskiden Ege dahillerinde Yunan operatörlere benzer durum çok yaşanıyordu.
yazılıyor ama karşı taraf tr hattı kullanıyorsa yabancı hat para yazmaz istem dışı yada zararlı uygulama vs olursa belki

kaydı kuydu vardır..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Sizi yurtdışından arayan kişi bir hattı Vodafone kapsama alanı üzerinden arayıp, diğerini roaming üzerinden aramış olmasın?
Yurtdışından sizi arayan kişiye o saat ve tarihlerde nerede olduğunu sorun.
İkisi de aynı konum mu öğrenin.
Gerçi aynı konum olsa bile farklı baz istasyonu olma ihtimali de olabilir.

Düşük bir ihtimal ama bunu da bir araştırın derim.
Müşteri hizmetleri temsilcileri fazla bilgi sahibi olmadıkları için aldığımız bilgi yüzeysel oluyor.
Düşünün firmalar bir tane mühendisiyle bile görüştürmüyor.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Sizi yurtdışından arayan kişi bir hattı Vodafone kapsama alanı üzerinden arayıp, diğerini roaming üzerinden aramış olmasın?
Yurtdışından sizi arayan kişiye o saat ve tarihlerde nerede olduğunu sorun.
İkisi de aynı konum mu öğrenin.
Gerçi aynı konum olsa bile farklı baz istasyonu olma ihtimali de olabilir.

Düşük bir ihtimal ama bunu da bir araştırın derim.
Müşteri hizmetleri temsilcileri fazla bilgi sahibi olmadıkları için aldığımız bilgi yüzeysel oluyor.
Düşünün firmalar bir tane mühendisiyle bile görüştürmüyor.

Bu kısmı söylemeyi unutmuşum yurtdışı hattıyla türkiyeden aradı. Fakat diğer hattımı da türkiyeden aradı diğer hattıma bir ücret yansıtılmadı

Geri
Üst Alt