Vitrindeki ürün sunulmadı

M Çevrimdışı

mkara96

Yeni Üye
24 Kas 2020
5
25
Merhabalar, konuyu kısaca özetlemek istiyorum. 12 Kasım 2023 tarihinde 2 yılı 319.99 TL olmak üzere Norton Deluxe isimli antivirüsü satın aldım. Buraya kadar herhangi bir problem yok. Uygulama ile de herhangi bir sorunum yok. Fakat sorun ben ürünü satın alırken bana vadedilen tüm özellikleri sunmamaları ile alakalı. Şöyle ki benim aldığım bu ürünün içerisinde antivirüs, parola yöneticisi ve VPN hizmeti dahil olarak satılıyordu. Yani satın alma ekranında VPN olduğu açıkça yazıyordu. Fakat ben ürünü aldıktan sonra bu özelliğin gelmediğini gördüm. Kendileri ile iletişime geçtim ve bana VPN'in Türkiyede kullanılabilir olmadığını ilgili sitedeki anlık bir hatanın sonucu olarak VPN hizmetinin dahil olduğunu söylediler. Öncelikle bu bir yalan. Zira VPN dahildir yazısı en az birkaç hafta kadar sitede herkese açık olarak görünüyordu. Sonra düzelttiler tabii. Her neyse ben bu konu ile ilgili kendilerine ilk yazdığımda bana işte üst düzey müşteri hizmetleri konu ile ilgileniyor vs. denilerek yaklaşık olarak 70 gün oyaladılar. Bu sürenin sonunda da az önce dediğim gibi teknik bir hata olduğunu ve bir şey yapamayacaklarını belirttiler. İyi niyet olarak VPN'in karşılığı olarak 15 gün ekstra süre teklif ettiler. Ben de bunu tabii ki de kabul etmedim. Nitekim ederi o kadar değil. İşin asıl sıkıntısı ise ben bunları Tüketici Hakem Heyetine vermek istedim fakat bu adamların ne bir firma ünvanı ne de bir mersis numaralarına ulaşabildim. Şirket ismi olarak NortonLifeLock Inc. olarak geçiyor. Bu ismi mersis kayıtlarında arattım ama bulamadım. Bağlı bulundukları bir üst kuruluş ise Gen Digital Inc. Fakat bu isimle de yine bir şey yok. Bu adamlar her yıl ülkemizde belki binlerce belki yüz binlerce ürün satıyorlar. Dolayısıyla da mağduriyet yaşanma ihtimallari oluyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak hakımı aramak ve yasal muhatap bulmak istediğimde ise bir hiç ile karşılaşıyorum. Bu kadar basit mi? Bu adamlar her ülkede o ülkenin kanunlarına uyuyorken biz niye bundan mahrum bırakılıyoruz? Bizim başımız kel mi? Yok mu bunun bir çaresi? Ya da hakkımı arayabileceğim bir şey?

Ekran-goruntusu-2023-11-12-130658.png
Ekran-goruntusu-2023-11-12-130101.png

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt