VİDEODAKŞ TV VA PANEL Mİ IPS MI?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Siyah ekranda ike ekrana fiske şeklinde vurarak videosunu çekebilirsen paneli netleyebiliriz.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ekrana parmağınızla hafiten bastırın. Sadece parmağınızın ekrana temas ettiği yerde bozulma oluyorsa IPS, temas noktasının çevresinde 10 cm çapında bir dalgalanma oluyorsa VA'dır.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Ekrana parmağınızla hafiten bastırın. Sadece parmağınızın ekrana temas ettiği yerde bozulma oluyorsa IPS, temas noktasının çevresinde 10 cm çapında bir dalgalanma oluyorsa VA'dır.
sadece ekrana değdiği yerde ama çok çok az bir bozulma oluyor. Minik dalgalanma oluyor. Baya da bastırdım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Siyah ekranda ike ekrana fiske şeklinde vurarak videosunu çekebilirsen paneli netleyebiliriz.
kırılmasın :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

https://youtu.be/bEu5v9h317s

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
fiske vur dedik, tv yi yumrukla demedik ki ustam ?

bu arada, tv den memnunsunuz güle güle kullanın o zaman.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
inşallah o da olur.

vestel ve türevleri olacak ise alacağınız tv,

almadan önce seri no suna ulaşıp forumdaki yetkili arkadaşlardan destek alarak

panel yapısı hakkında sürpriz yumurtaya mahal vermeden istediğiniz panele nokta atışı yapabilirsiniz.

(vestel bu şekilde pazarlama yapamıyodur anasını satıyım ? )

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
hocam peki bütün ips panellerin ekranın üstü böyle parlak mı oluyor. Aslında markası axen ama ben parlaklığından ve canlı renklerinden 4 yıldır çok memnunum. Yan açıdan da izlediğimde kayıp yaşamıyprım

Panelin üst kaplaması, tipinden bağımsız olarak yarı mat vs olabiliyor. Açıkçası ben de renk parlaklığından dolayı parlak panelleri daha çok seviyorum, ama çoğu kişi yansıma yapmasından şikayetçi oluyor.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
inşallah o da olur.

vestel ve türevleri olacak ise alacağınız tv,

almadan önce seri no suna ulaşıp forumdaki yetkili arkadaşlardan destek alarak

panel yapısı hakkında sürpriz yumurtaya mahal vermeden istediğiniz panele nokta atışı yapabilirsiniz.

(vestel bu şekilde pazarlama yapamıyodur anasını satıyım ? )
vestel üretimi toshiba yada jvc alma niyetindeyim.ama seri numarasına ulaşmam zor, LG55UM7100 alma fikrim vardı ama forumda paneli beğenmeyen kişiler var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri