Vestelin bana yaptığı hoş olmayan teklifler

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Merhaba arkadaşlar,
Vestelle yaşadığım durumu paylaşmak istedim,
yaklaşık 1,5 ay önce aldığım 55ud8800 televizyonum bu süreçte sık sık donma ve açılmama gibi sorunlar yaşattı, bunları bir şekilde fişi çekip takarak çözdüm, ama benim için en büyük sorun hareketli sahnelerin başarısız olması görüntünün parçalanmasıydı, aslında bu sorunlar oluştuğunda hemen servis çağırmalıydım fakat kendimde bilişimci olduğumdan bu tür sorunların yazılımla giderilebileceğini biliyordum, forumda da @Ado gibi bir üstad olunca yeni yazılımı bekledim, bir süre sonra ado hocam yeni yazılımı yayınladı ve yükledim, yeni yazılımla birlikte görüntüde iyileşme olmuştu ama en önemli sorun olan hareketli sahne problemi ve stabil çalışmama devam ediyordu, servise göndermeden bir versiyon daha beklesemmi diye düşünürken tv tamamen gitti ve hiç açılmaz duruma geldi, servise bilgi verdim geldiler, arka kapağı açıp çıkan kablo varmı diye baktılar ama çıkan kablo yoktu, bu arada söküp takarken arka kapakta kırıldı, servis tv değişimi talep etti, ertesi gün çağrı merkezini aradım değişimin onayladığını öğrendim, bunun üzerine bende aynı tv'yi istemediğimi farkını vererek üst model olan Ado hocanın da çok beğendiği 55ud9650 serisini istedim, sıkıntıda burada başladı, benden 1900 tl fark ücreti istediler, teknosa vatan bilgisayar gibi sitelerde fark 800-900 tl,
1900 tl fark veremeyeceğimi söyledim ve bana başka alternatifler sunmalarını istedim, çözüm merkezindeki arkadaş çalışmış ertesi gün beni aradı,
aynı boyuttaki 8990 serisi için 2299 tl
9600 serisi için 2099 tl
en komik olanı da benim televizyonumdan daha düşük model olan ve bütün sitelerde daha ucuz olan 8300 modeli için benden 1100 tl fark istediler,
bu konuşmalardan sonra vesteli kafamda bitirdim, vestel beni enayi sandı sanırım, neyse daha ağır şeyler yazmak istiyorum ama gerek yok, 
bu akşam servis geldi sıfır televizyonu kurdu, ölü piksel testi yaparken bir nokta fark ettik, servis yetkilisi bunun ölü piksel olmadığını üretim esnasında arada kalmış bir cisim olduğunu söyledi ve tekrar servis kaydı açıp değişim talep etti, şimdi yeni gelen tv de değişecek, bakalım kaç tane daha değiştireceğiz, bu arada mb130 anakarta v3.47.13.0 versiyonu gelmiş, gelen tv de bu versiyon yüklüydü, vestelin bu tavrına çok kızdım ama vestel kaybetti, bilişimci olduğumdan bu konularda bana çok kişi danışır fikir alır, konusu olmasa bile konuyu açıp bu durumları anlatacağım, ben değil sen kaybettin vestel... (servis konusunda vestelin hakkını yiyemeyeceğim, bu konuda çok iyiler,)

T Çevrimdışı

TCANER

Yeni Üye
2 Mar 2018
8
Cvp: Vestelin bana yaptığı hoş olmayan teklifler

Size gene servis yönünden iyi yardımcı olmuşlar Bize binbir yalan uydurup hep kullanım hatası yok o parça garantiye girmez gibi şeyler diyorlardı. Size iyi değişim yazmışlar fakat ikide bir değiştirmeklede yürümez bu işler. Buda bir maliyettir, Bu maliyetin yarısını adam gibi kaliteni arttırmakta kullan ülke ekonomisine daha çok katkın olur her yönden. Müşteriyede ikide bir servis ağırlamaktan gına gelmez.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynı konuyu bana da yaptılar.

Arıza yapan ve onaramadıkları cep telefonuma değişim kararı çıkarttılar ancak o modelde üretim olmadığı için V3 5000 önerdiler ''Olur'' dedim, ''Yalnız 500tl fiyat farkı var'' dediklerinde güldüm zira V3 5010 bile 520TL ye sıfır satılıyordu internette :jeo:

Görüştüğüm kişi de tanıdığım bildiğim bir arkadaşımız ancak konunun onunla ilgisi olmadığını bildiğim için ''tamam kalsın ürünü iade ediniz'' dedim kapattım konuyu.

Konuyu ben kapattım ancak ilahi dünyada bu dosya açık. Rabbim er geç hesabını soracaktır :ok

İşte somut bir veri ile eleştirilmesi gereken VESTEL. @UmutBarış

Evet arkadaşlar ücretli değişim konularındaki yüksek fiyat politikaları nedeniyle VESTEL i eleştiriyoruz :ok:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ado' Alıntı:

Arıza yapan ve onaramadıkları cep telefonuma değişim kararı çıkarttılar ancak o modelde üretim olmadığı için V3 5000 önerdiler ''Olur'' dedim, ''Yalnız 500tl fiyat farkı var'' dediklerinde güldüm zira V3 5010 bile 520TL ye sıfır satılıyordu internette :jeo:

Görüştüğüm kişi de tanıdığım bildiğim bir arkadaşımız ancak konunun onunla ilgisi olmadığını bildiğim için ''tamam kalsın ürünü iade ediniz'' dedim kapattım konuyu.

Konuyu ben kapattım ancak ilahi dünyada bu dosya açık. Rabbim er geç hesabını soracaktır :ok

Evet arkadaşlar ücretli değişim konularındaki yüksek fiyat politikaları nedeniyle VESTEL i eleştiriyoruz :ok:

Görüntü ve ses işinin göreceli olduğunu mesajlarımda mümkün olduğunda belirtmeye özen gösterdim. (Son mesajım hariç.),
Benim gibi düşünen birden fazla kullanıcı var, bu eksik yönün olmadığı anlamına gelmez.
Biz eksikleri söylüyoruz. Biz müşteriyiz, sizin gibi teknik yönden insanlara karşı bir sorumluluk sahibi değiliz.
Düşünceleri dile getirmek hakkımız.
Kimseye bilginiz olmadan konuşmayın da diyemezsiniz, biz bilgimiz kadar konuşuyoruz. (Bu da bir bilgiye dayanır.)
Elimize Vestel'in mali tabloları verildi de biz mi susmadık? Çıksın açıklasın herşeyi.
Ne yapabilirim ben sivil vatandaş olarak Vestel'de veya Zorlu Holding'de?

Ben tartışma sonlandırmaya çalışıyorum, 1 saat arayla başka bir konuda alıntıladığımı görüyorum.
Ben ne yapayım şimdi? Beni cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz.

Bölümde teknik bilgi birikimi en yüksek kişi siz olabilirsiniz fakat insanlara yorum yapmayın deme lüksünüz yok!
Bu forum felsefesine aykırıdır!

Benim kimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir hedefim veya niyetim olmadığını önceki mesajınızdaki alıntımda ve daha önceki mesajlarda da belirttim.

Hakkımda bu şekilde algı oluşturacak mesajlar atmamaya özen gösterin.
Söylediklerimi her seferinde farklı anladığınızı ve konulara duygusal yönden yaklaştığınızı defalarca belirttim.

TV konusunda bu sizinle son tartışmamdır, lütfen benim isminmi bir daha benden izin almadan mesajlarınızda etiketlemeyin.
Ben sizinle bu konuda anlaşamayacağımın kanaatine çok önceden vardım ve bağımı kestim.
Aynı davranışı siz de gösterdiniz ama bugün bu davranışınızdan ödün verdiğinizi görüyorum.
Tekrar belirtiyorum, burası bir forum ve her konuda mutlak şekilde anlaşmak zorunda değiliz.
Ben önceki "Vestel'in Neden Rekabet Etmek Gibi Bir Niyeti Yok?" konusunda siz benim ismimi zikrettiğiniz için size cevap vermek zorunda kaldım. Ben Vestel konusunda sizinle tartışmayı aylar öncesi kestim. Daha fazla uzatmayalım.

Burası bir forum ve büyümek istiyorsak her görüşe mümkün olduğunca izin vermek durumundayız.
Forum'un felsefesi budur. İnsanlar bilgi edinmek ister, bilgilendirilmek ister, bilinçlendirilmek ister, beyin fırtınası yapılır, görüşler paylaşılır.
Yorum yapmayın diyemezsiniz.

İyi forumlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Vestelin bana yaptığı hoş olmayan teklifler

Umut Barış' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Görüntü ve ses işinin göreceli olduğunu mesajlarımda mümkün olduğunda belirtmeye özen gösterdim. (Son mesajım hariç.),
Benim gibi düşünen birden fazla kullanıcı var, bu eksik yönün olmadığı anlamına gelmez.
Biz eksikleri söylüyoruz. Biz müşteriyiz, sizin gibi teknik yönden insanlara karşı bir sorumluluk sahibi değiliz.
Düşünceleri dile getirmek hakkımız.
Kimseye bilginiz olmadan konuşmayın da diyemezsiniz, biz bilgimiz kadar konuşuyoruz. (Bu da bir bilgiye dayanır.)
Elimize Vestel'in mali tabloları verildi de biz mi susmadık? Çıksın açıklasın herşeyi.
Ne yapabilirim ben sivil vatandaş olarak Vestel'de veya Zorlu Holding'de?

Ben tartışma sonlandırmaya çalışıyorum, 1 saat arayla başka bir konuda alıntıladığımı görüyorum.
Ben ne yapayım şimdi? Beni cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz.

Bölümde teknik bilgi birikimi en yüksek kişi siz olabilirsiniz fakat insanlara yorum yapmayın deme lüksünüz yok!
Bu forum felsefesine aykırıdır!

Benim kimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir hedefim veya niyetim olmadığını önceki mesajınızdaki alıntımda ve daha önceki mesajlarda da belirttim.

Hakkımda bu şekilde algı oluşturacak mesajlar atmamaya özen gösterin.
Söylediklerimi her seferinde farklı anladığınızı ve konulara duygusal yönden yaklaştığınızı defalarca belirttim.

TV konusunda bu sizinle son tartışmamdır, lütfen benim isminmi bir daha benden izin almadan mesajlarınızda etiketlemeyin.
Ben sizinle bu konuda anlaşamayacağımın kanaatine çok önceden vardım ve bağımı kestim.
Aynı davranışı siz de gösterdiniz ama bugün bu davranışınızdan ödün verdiğinizi görüyorum.
Tekrar belirtiyorum, burası bir forum ve her konuda mutlak şekilde anlaşmak zorunda değiliz.
Ben önceki "Vestel'in Neden Rekabet Etmek Gibi Bir Niyeti Yok?" konusunda siz benim ismimi zikrettiğiniz için size cevap vermek zorunda kaldım. Ben Vestel konusunda sizinle tartışmayı aylar öncesi kestim. Daha fazla uzatmayalım.

Burası bir forum ve büyümek istiyorsak her görüşe mümkün olduğunca izin vermek durumundayız.
Forum'un felsefesi budur. İnsanlar bilgi edinmek ister, bilgilendirilmek ister, bilinçlendirilmek ister, beyin fırtınası yapılır, görüşler paylaşılır.
Yorum yapmayın diyemezsiniz.

İyi forumlar.

Benim forumda sizden izin almamı gerektirecek bir durum yok, isminizin alıntılanmasını istemiyorsanız isminizi forumdan aldırtabilirsiniz. Yazdıklarımla ilgisi alakası olmayan bir ton saçma cevap yazmışsınız her zaman olduğu gibi. Kim size vestelin mali tablolarından bahsetti ki şimdi :jeo:  benimle tartışmayı aylar önce bırakmanız ne garip zira forum kurulalı 3 ay oldu daha :jeo:

İlahi Umut :jeo:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt