Vestel Yeni Modeller

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Geri kafalı diyebilirsiniz dilerseniz lakin şu Wifi Klima (Klima hadi bir nebze) Wifi Çamaşır makinesi, Wifi Fırın vs tam bir satış stratejisi başka bir şey değil.

Ne yapıyouz peki? Uygulamadan ''Kirli sepetine git, beyazları ayıkla, 60 derecede yıka'' mı diyoruz?

Yani ben çamaşırları yerleştirmek için makinenin yanına kadar gitmişim, yerleştirmişim, kapağı kapatmışım. Sonrasında düğmeye basıp çalıştırmak yerine arka odaya gidip uygulama açıp oradan komut verince bu şimdi teknolojik bir kolaylık mı olmuş oluyor?

Ne oldu Vestel efendinin MP3 çalarlı buzdolapları? Hani usb bellek takıyorduk da dolap aynı zamanda mutfakta müzik çalıyordu vs. Neredeler şimdi? Üretimi neden yok? Madem çok işlevsel bir teknolojiydi.

Ne oldu Çift ekran diye sattıkları tv ler? Neden üretmiyorlar madem bu kadar işlevsel bir üründü?
Ne oldu Curved tv ler?
Ne oldu 3D tv ler?

Hap Yap Para Kap

İşin özü bu.

Bakın bakalım bundan 3-4 sene sonra halen wifi özellikli çamaşır makinesi üretiyor olacaklar mı?

YENİLİK adı altında çakallık yapacaklarına, Makinelerin halen Azer Bülbül gibi titremesine çözüm bulsunlar. Kazan sıkma için her kalkış yaptığında migren ağrısı tutup kafasını duvardan duvara vuran insan taklidi yapar gibi kasasının içinde bam güm gövdeye vuran kazan gurubuna çözüm bulsunlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
?
Güldüm çünkü reklam güzel işlemiş. Wifi duyunca aklın mi çelindi ?
Vestel son 5 senedir sadece kullanılan panel (tuş takımı olan yer) gurubunu degistiyor o kadar. Kartın işine wifi çipi eklemişler o kadar ?
Reklamı mı var bir de?

Abbboooo desene mühendislere verip ürün iyileştirmede kullanılması gereken paralar yine reklam şirketlerine ve tv kanallarına gitmiş

Damnet!!

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
?
Güldüm çünkü reklam güzel işlemiş. Wifi duyunca aklın mi çelindi ?
Vestel son 5 senedir sadece kullanılan panel (tuş takımı olan yer) gurubunu degistiyor o kadar. Kartın işine wifi çipi eklemişler o kadar ?
Neden aklim çelinsin ? Benim merak ettiğim titreme sorununun çözülüp çözülmediği idi.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Neden aklim çelinsin ? Benim merak ettiğim titreme sorununun çözülüp çözülmediği idi.
Yok bu tarz reklamlar cezbediyor. Ben bile vay beee diyorum. Sonra reklam bitiyor. Bu ne be diyorum. Yine saçmalık.
Cm için Vestel bakmayın. Gerekirse bt wifi widi kendisi yıkayıp kurutup utulesin çoğu modelde dediğin totresim sorunu devam ediyor. Aslında bende onu kast etmiştim, kasa aynı değişmiyor vestelde 20 senedir. Bazı kusurları var deyince , ürün tasarlayan dan tut mühendise kadar hepsi "maliyet" deyip sıyrılıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Reklamı mı var bir de?

Abbboooo desene mühendislere verip ürün iyileştirmede kullanılması gereken paralar yine reklam şirketlerine ve tv kanallarına gitmiş

Damnet!!
Abi sorma var.
Wifi fırın var, yemeği sabah koyuyorsun gelmeden aç sonra eve gelince ye.
Amma gel bakalım öyle mi?
Bir fırında börek için %90 ni ön ısıtma gerektirir. Gıda içinde iken on ısıtma nasıl olacak?
Oldu mu sana yarısı pişmiş börek?

Çm için wifi yi sen anlattın bende şuna deyineyim; çm yikadiktan sonra içinde bekltmek sakıncalı, mecbur eve dönüş saatime ayarlıyor sun. Eee Vestel aynı model wifi siz, geciktirmeli başlatması olan 700 TL uygun iken neden wifi?
Wifi li dolap var ne işe yarıyor ?

Klima dedin ama klima da da patladı Vestel, çoğu üründe rework yapılıyor wifi kartlarında.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aaa aklıma geldi , şu Bosch ürettiği kameralı dolap var bak o işe yarıyor gelmeden bakarsın eksik bişey varsa alırsın. Bunu Vestel efendiye mail olarak attım dedim ki böyle böyle yapın daha Bosch bile yok Ken, gelen cevap ; maliyet ☺️?
Bende güldüm.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Abi sorma var.
Wifi fırın var, yemeği sabah koyuyorsun gelmeden aç sonra eve gelince ye.
Amma gel bakalım öyle mi?
Bir fırında börek için %90 ni ön ısıtma gerektirir. Gıda içinde iken on ısıtma nasıl olacak?
Oldu mu sana yarısı pişmiş börek?

Çm için wifi yi sen anlattın bende şuna deyineyim; çm yikadiktan sonra içinde bekltmek sakıncalı, mecbur eve dönüş saatime ayarlıyor sun. Eee Vestel aynı model wifi siz, geciktirmeli başlatması olan 700 TL uygun iken neden wifi?
Wifi li dolap var ne işe yarıyor ?

Klima dedin ama klima da da patladı Vestel, çoğu üründe rework yapılıyor wifi kartlarında.
Yerli yabancı firmalar iyice cıvıttı boschta çin malı rulman koyuyor rulmanlar hep sesli adam akilli cihaz yok.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şaşırdık mı? :kiskis

Ben klimanın genel mantığına yorum yaptım, Mesela eve 15 dakika kalmış, ISIT 25 komutu yaz gönder hooop klima 25 de çalışmaya başlıyor, sen eve geldiğinde ortam sıcacık, Bunu zaten 2011 2012 de Türkcell ile ortak çalışma ile GPS üzerinden yapmıştı vestel. O nedenle hadi yine su götürür yanı var da fırın nedir abi yaaa :kiskis

Gecikmeli başlat özelliği bizim Yeldoş yıllardır kullanır. Akşam eve geleceğimiz zaman dilimine göre ayarlıyor, komutu verip evden çıkıyor hooop işlem tamam. Yemişim wifili çm yi :kop

Para tuzağı bunlar dostlar. :rant

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aaa aklıma geldi , şu Bosch ürettiği kameralı dolap var bak o işe yarıyor gelmeden bakarsın eksik bişey varsa alırsın. Bunu Vestel efendiye mail olarak attım dedim ki böyle böyle yapın daha Bosch bile yok Ken, gelen cevap ; maliyet ☺️?
Bende güldüm.
Yaaaa sana anlatıştım, benim de Televizyonlu buzdolabı projem vardı ama onu da kabul etmediler :kiskis

Halbuki Dondurucu kapak içine 22'' led tv gayet rahat yerleştirilebilirdi. :dry

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yerli yabancı firmalar iyice cıvıttı boschta çin malı rulman koyuyor rulmanlar hep sesli adam akilli cihaz yok.
Esi makinelerin Rulman çağı ile, yeni makinelere bakınca her şey gün ışığı gibi ortaya çıkıyor da, bunları biz görüyor biliyoruz, insanlar bilmiyor işte ne yapsınlar garipler.

Eskiden 5kg makinede kullanılan rulman ile, yeni 9kg lerde kullanılanları yan yana foto çeker eklerim bir ara :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt