Vestel Venüs V4 ile E3 hakkında

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Arkadaşlar eşime bugün Venüs V4 almayı düşünüyordum fakat birçok şikayet okudum. Hepsiburada da E3 ile kıyaslayınca E3 daha iyi gibi görünüyor. Kullanıcı olan ya da inceleme yapmış olan arkadaşlardan acil yorum bekliyorum. Sizce hangisi daha iyidir?
Telefon da sosyal medya uygulamaları, kamera, orta seviye bazı oyunlar vb. uygulamalar yüklenecek olup beklenti kasma donma yapmaması, sinyal çekim, ses kalitesinin iyi olmasıdır.
800-900 TL bandında onerebileceginiz başka bir TLF. varmı acaba?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar eşime bugün Venüs V4 almayı düşünüyordum fakat birçok şikayet okudum. Hepsiburada da E3 ile kıyaslayınca E3 daha iyi gibi görünüyor. Kullanıcı olan ya da inceleme yapmış olan arkadaşlardan acil yorum bekliyorum. Sizce hangisi daha iyidir?
Telefon da sosyal medya uygulamaları, kamera, orta seviye bazı oyunlar vb. uygulamalar yüklenecek olup beklenti kasma donma yapmaması, sinyal çekim, ses kalitesinin iyi olmasıdır.
800-900 TL bandında onerebileceginiz başka bir TLF. varmı acaba?
Dükkanda 6 adet var bu güne kadar mık demedi. he çok hız çok iyi resim diyorsanız almanız zararına, e3 e hiç ısınamadım.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Şimdi bir telefon yedek parça tedarikçisi ile görüştüm. Vestelin orta alt segment telefonlarına bulaşma diyor. Onu alacağına xioami al daha iyi dedi. Vestelin servis hizmeti nasıl acaba telefon ürünlerinde fikriniz var mı hiç?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Şimdi bir telefon yedek parça tedarikçisi ile görüştüm. Vestelin orta alt segment telefonlarına bulaşma diyor. Onu alacağına xioami al daha iyi dedi. Vestelin servis hizmeti nasıl acaba telefon ürünlerinde fikriniz var mı hiç?
bi kaç onarım merkezi var, istediğiniz servise götürüp bıraksanız hepsi yardımcı oluyorlar. doğru söylemiş arkadaş başta bende uyardım :) ben 1700 tlye mi 8 lite aldım şu an için memnunum. orta segment f/p ürünü.
vestel servislerinde ortalama 1hafta 10 gün içinde adresinize geliyor

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Arkadaşım cevaplar için teşekkür ederim. Bir taraftan Xiaomi Redmi 6A 16 GB bakıyorum. Bütçe olarak denk olabilecek durumda. Özellik olarak hemen hemen aynı gibi. Vestel 3 gb ram sahip. Xiaomi ise 200 tl kadar daha pahalı. Bir yandan da Xiaomi de servis sıkıntıları var görünüyor. Kararsız kaldım gerçekten. Yarım saat içinde sipariş vermem lazım. Şu ana kadar General mobile android one 4g kullanıyorduk onunla da kıyaslama durumu var.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşım cevaplar için teşekkür ederim. Bir taraftan Xiaomi Redmi 6A 16 GB bakıyorum. Bütçe olarak denk olabilecek durumda. Özellik olarak hemen hemen aynı gibi. Vestel 3 gb ram sahip. Xiaomi ise 200 tl kadar daha pahalı. Bir yandan da Xiaomi de servis sıkıntıları var görünüyor. Kararsız kaldım gerçekten. Yarım saat içinde sipariş vermem lazım. Şu ana kadar General mobile android one 4g kullanıyorduk onunla da kıyaslama durumu var.
ikisi arasında venüsü alırdım. ama xiomiye kasko yaptıracaksanız mi alın

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Vesteli aldım çok teşekkür ederim. Hakkımızda hayırlısı bakalım. Şimdiye kadar samsung ve general mobile tecrübe etme fırsatım oldum. Samsunga bulaşmam asla keza general mobile de aynı şekilde. Birde vesteli deneyelim bakalım.
General mobile discovery, android one 4g ve gm5 plus kullandım. Şuanda Xioami redmi s2 kullanıyorum memnunum şimdilik.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
dediğim gibi ben mi 8 lite aldım tek güvencem kasko olayı :)
vestel venü v4 bütün servislerde teknisyen kullanımlarıdır. bu nedenle bütün teknisyenle memnun şarj çok iyi kamera ortalamadadır.
zaten düşük bir segmentten bahsettiğimiz için çok şey beklememk lazım. ilk mesajımda belirttim :ok

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,283
64
Vesteli aldım çok teşekkür ederim. Hakkımızda hayırlısı bakalım. Şimdiye kadar samsung ve general mobile tecrübe etme fırsatım oldum. Samsunga bulaşmam asla keza general mobile de aynı şekilde. Birde vesteli deneyelim bakalım.
General mobile discovery, android one 4g ve gm5 plus kullandım. Şuanda Xioami redmi s2 kullanıyorum memnunum şimdilik.
Öncelikle hanım güle güle kullansın.
Buna bir şey yazmasam olmaz,aslında çok düşündüm ama yazmaya karar verdim:
Ben hanıma aldım,vestelin ilk modeli,355g olan,fiyatı da uygundu,1 yıl sonra baldız aldı,ardından sırayla tüm hanım akrabaları annelerine "anne telefonu" diyerek vestelin çeşitli modellerini aldılar,halen kullanıyorlar büyük baldız birgün merdivenden düşürmüş telefonu, bana "alo,bir düştü pat pat ,kırıldı sandık" diye anlatışı vardı,evlere şenlik,birşey olmamış telefona,gerçi bende şaşırdım.
Sonra bizim hanıma büyük gelmeye başladı 355g (5.5 inç) ,ben aldım o telefonu,birde navigasyon yükledim,şahane.Eski tel ama Glonass gps bile var,görünce şaşırdım,üstelik 5ghz veri yolunu da desteklediğini (wireles) görünce daha da şok oldum,uzun yola çıkarken arabanın ön camına yatay koyuyorum al sana navigasyon cihazı,birde tts desteklese (ki onuda hallettim ama ses az çıkıyor tts ile yönlendirmede,ama ben kesinlikle her yere navigasyon kullanıyorum)
Bir tek hafıza sorunu vardı onu da sdkart ile aştım,halen kullanıyorum -ilk modeli-
Tekrar yazıyorum,güle güle kullanın :ok

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
teraspy teraspy, teşekkür ederim. Telefonu az önce aldım. İlk izlenimim güzel fena sayılmaz. Üstünde Android 7.0 yüklü. Okuduğum kadarı ile pek fazla güncelleme yapılmıyormuş bu konuda. Daha üst versiyonlara çıkamayacak büyük ihtimalle. Kamera bazı ayarlamalarla daha iyi olabilir sanırım. Tabiiki kullandığım telefona kıyasla düşük kalite bu da normaldir. Telefonun ebatları, ağırlığı kullanım hissiyatı iyi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
VENÜS V4 kullanıcısıyım, halen de aktif olarak kullanıyorum. VESTEL in telefon dünyasına adım attığı günden beri sırasıyla Venüs 4,5 Venüs 5.0X ve Venüs 5.5X Shadow Kullandım. 4,5 kadar rezil bir telefon ben görmemiş olmamla birlikte cümle alem zaten bunu biliyor. VESTEL in garantili 4,5 telefonumu onatamayıp değişim kararı vermesi ve üretimde olmaması nedeniyle V3 yollamak karşılığında 500tl fark istenesi, sorun şu ki Telefonun yenisinin zaten 510TL olması gibi enteresan olaylar da yaşadı bu bünye :)

VESTEL in telefon konusunda daha çok yol alması lazım ama yine de ''lanet olsun içimdeki VESTEL sevgisine'' diyerek kullanıyorum işte :)

V4 ün Kamerası hariç her şeyinden memnunum. Yalnız arasıra meret telefonu kulağına götürdüğünü anlayamıyor ve ekranı kapatmamış olduğu için ekrana değen elmacık kemiğiniz sayesinde karşınızdkinin suratına telefonu kapatmış olabiliyorsunuz :kiskis

V4 iyimidir?
Tabi bu biraz da beklentilerle paralel bir durumdur. Zaten almışsınız telefonu ancak yine de şu köşede yorumum dursun istedim. Güzel günlerde kullanınız :ok

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Vestel'in artık telefon üretmeyeceği sadece ithal edeceği bilgisiyle çok tercih edilebilirliğinin kaldığını düşünmüyorum. Bu piyasa kurtlar sofrasıydı ve malum şey oldu. V3, V4 ve Z20 modellerini zamanında yakınlarıma aldırdım ki V4'ü sadece pil sebebiyle tercih ettirmiştim. Memnunlar mı? Evet. Beklentileri çok yüksek değildi zaten. Z20 kullanıcısı da hala memnun şükür. Arada bir kendi kendine arama yapmasını sağlamazsak. V4'ün yazılım tarafında hatrı sayılır eksiklikler mevcut. Gideriliyor mu? Maalesef. Çok problem oluşturuyor mu? Kullanıcının beklentisine göre değişir. Lakin orta yaş üstü için çok problem olmuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri