Vestel üretimi tv panelleri hakkında genel müdürlüğe mail atılacak acil görüşleriniz

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
merhaba arkadaşlar bildiğim kadarını yazdım... ayrıca kısmını tamamlarsanız, daha önce de mail atıp sonuca ulaştığım vestel personel genel müdürüne mail yolu ile yaşadığımız tv sorunlarına ilişkin durumu anlatan maili göndereceğim... konu aynı model tv lere karma panel yapılmaması için geri bildirimdir, yani aynı model aynı panel talep içindir.

Dr. A.Tarkan Tekcan hocam bu size iletmiş olacağım geri bildirimde ben ve gururla yerli milli markasını özümsemiş tüm Vestel tüketicileri adına bizler Karabağlar hak***der derneği ve ayrıca yazışma yapmış olduğum başta tv tavsiye forum ve benzeri paylaşım sitelerindeki tüketicilerin de talebi üzerine sizinle iletişime geçmek hususu benimsenmiştir. Konu: Vestel üretimi TV ler hakkında, şöyle ki gurubunuz bünyesin de üretilen televizyon modellerinde karma panel kullanıyor olunması biz tüketicileri seçim yapmak ta çok müşkül durumlara düşürmektedir, örnekle (2020 model mb230 Vestel 55U9500 4K Ultra HD Smart LED TV) de hangi panel üreticisine ayıt olduğunu bilerek bu TV modelini almak istiyoruz ama maalesef mümkün olmuyor bilmiyoruz, araştırmalarımız sonucu tamamen şansa ne çıkarsa mantığı ile tüketiciler mağdur edilmektedir.
Dolayısı ile aynı modele karma panel uygulaması tüketicilerinizi mağduriyetin ötesinde seçim yapma haklarını da ellerinden alınmaktadır, bu itibarla tüm Vestel üretimi TV modelinde hangi panel kullanılmış, üreticisi kimdir tarzında, bu TV leri almadan önce gerek @Vestel’in kendi sitesinde gerekse tüm satıcı sitelerinde ayrıntılı bir şekilde tüm tüketiciler adına bilmek istiyoruz,

Ayrıca:

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571
Panel markasını yazarsa iyi olmayan olarak bilinen panel ile üretilmiş tv leri kime satacak ayrıca karma panel kullanılmasının sebebi panel üreten firmanın kendi tv lerinede panel kullanıp diğer tv üreticilerinin ihtiyaç sayısını karşılıyamamasıdır bir kısmını karşılamasıdır üretim hedefindeki sayıya panel verememesidir aradaki panel farkını da Vestel veya X marka farklı bir firmadan tedarik edince karma panel kullanılmış gibi oluyor. Ayrıca bazı marketler üretilecek ürüne fiyat belirliyorsa üretimin kalitesi belirlenen fiyata göredir.

Son düzenleme:
Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Paneli söylemek zorunda degil sonuc tv satiyor sadece panel kendi kalitesini satiyor bakarak görerek arastirarak alıcaksınız sahsen Vestelde iyi görüntü va wcg samsung panellerde cikiyor benim görüsüm

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
üreticinin panel markasını modelini belirtmeye mecbur olmadığını düşünüyorum. Ama panel tipi (va, ips...), parlaklığı, görüş açısı vb teknik değerleri düzgünce açıklaması gerekir.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Marka yerine. Va. Ips. Tn panel e sahip gibi açıklama olabilir
işte tamda bunu diyorum abim yani yediğimiz ekmeğin buğdayını bilmek hakkımız değil mi? bazı arkadaşlar söylemek zorunda değil diyor? öyle şey mi olur.

bu hususlarda bilgileriniz deniz bizimki ise bir damla, o bakımda müdürlüğe atacağım mail hakkında + - düşüncelerinizi eklemenizi rica ettim şu şöyle olmalı tarzında. bir şey çıkar mı??? lakin taş atıp kolumuz yorulmadığına göre gönderip şansımızı deneyelim

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571
işte tamda bunu diyorum abim yani yediğimiz ekmeğin buğdayını bilmek hakkımız değil mi? bazı arkadaşlar söylemek zorunda değil diyor? öyle şey mi olur.

bu hususlarda bilgileriniz deniz bizimki ise bir damla, o bakımda müdürlüğe atacağım mail hakkında + - düşüncelerinizi eklemenizi rica ettim şu şöyle olmalı tarzında. bir şey çıkar mı??? lakin taş atıp kolumuz yorulmadığına göre gönderip şansımızı deneyelim

Panelin , ram'in , işlemcinin , ses çıkış entegresinin vs hepsinin adını yazacak olsa Vestel isminin (Markanın) Ne önemi kaldı. Tv alacak her hangi bir kişi A veya B markasını satın alacağında bütün parçaların satın aldığı markaya ait olduğunu sanıyor. Sizin bahsettiğiniz gibi olsa bir çok marka tv vs satamaz. Ayrıca göndermeyi düşündüğünüz mail nokta atışı gibi Tarkan TEKCAN ' a ulaşmaz askeriyede sinsile yolu diye bir terim vardı. Kademe kademe ulaşır. Sekreter okur ilgili birime bildirir her mail en üst kademeye ulaşmaz sanmıyorum. Yinede deneyin ve gelişmeleri burada paylaşın. :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Panelin , ram'in , işlemcinin , ses çıkış entegresinin vs hepsinin adını yazacak olsa Vestel isminin (Markanın) Ne önemi kaldı. Tv alacak her hangi bir kişi A veya B markasını satın alacağında bütün parçaların satın aldığı markaya ait olduğunu sanıyor. Sizin bahsettiğiniz gibi olsa bir çok marka tv vs satamaz. Ayrıca göndermeyi düşündüğünüz mail nokta atışı gibi Tarkan TEKCAN ' a ulaşmaz askeriyede sinsile yolu diye bir terim vardı. Kademe kademe ulaşır. Sekreter okur ilgili birime bildirir her mail en üst kademeye ulaşmaz sanmıyorum. Yinede deneyin ve gelişmeleri burada paylaşın. :ok
sevgili By_Trol, inan bana nokta atışı gibi direk kendisine gönderiyorum. daha önce gönderdiklerim den bir örnek atayım
0d57af45-2e95-4f33-b312-6b665a025f12.jpg

bu mail den sora hiç beklemediğim şekilde sorun ertesi göne çözüldü bile

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571
sevgili By_Trol, inan bana nokta atışı gibi direk kendisine gönderiyorum. daha önce gönderdiklerim den bir örnek atayım
0d57af45-2e95-4f33-b312-6b665a025f12.jpg

bu mail den sora hiç beklemediğim şekilde sorun ertesi göne çözüldü bile
Gelişmeleri burada paylaşırsanız bizler de bilgi sahibi oluruz. :ok

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Gelişmeleri burada paylaşırsanız bizler de bilgi sahibi oluruz. :ok
bunu büyük bir memnuniyetle yapacağım.
lakin önce sizlerinde katkı sunacağı bu metni birlikte tamamlayalım diyorum, çünkü bu hususlar da bilgi birikiminiz bizlerin ki ile kıyaslanamayacak kadar çok bu itibarla, sizinle ilk sayfa da paylaştığım metin özetine müdahale de etmek surati ile ayrıca dan sora yazacaklarınızı da ekledikten sora göndermek düşüncesi ile bu yazı topiği açıldı sevgili By_Trol,

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Merhaba arkadaşlar 2 ay geçmiş aradan bir geri bildirim oldu mu bu yazı sadece iletilmekle mi kaldi benim Vestel de eleştirdiğim konu şu ürettigi panelin kime ait olduğunu açıklamak zorunda değil zaten açıklamıyor sağolsun bir burdan öğreniyoruz ama en azından bir modelde bir panel yapısı kullansin örneğin 9402 va ürettik denilsin 9403 IPS ürettik desin dileyen herkes dilediğini alsın diğer şekilde sıkıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt