A Çevrimdışı

adal47

Yeni Üye
26 Ara 2017
2
merhabalar ben 55PF8080 tv ye core update attım tv açılmıyor vestel yazısında kaldı ve power ışığı yanıp sönüyor tv açılmıyor arkadaşın televizyonu ona karşı mahçup duruma düştüm rica etsem elinizde bu tv nin full yazılımı varda gönderebilirmisiniz.

sevisi aradım ana kartın değişmesi gerektiğini söylediler ne alaka diye düşündüm yazılımsal bir sorun yüzünden ana kartın değişmesi şartmı tv açılıyor sadece vestel yazısında takılıp kalıyor siz değerli bilgili arkadaşlardan yardım almak istiyorum boşuna tv nin ana kartını değiştirmek istemiyorum.

yaptığım işlem 17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y bu dosyayı indirdim fat32 ile biçimlendirilmiş bir usb flash belleke attım tv ye taktım Tv üzerindeki Menü+1505 tuşladım yazılımı yüklemek istiyormusunuz dedi Evet yaptım TV bir şeyleri internetten çekiyormuş gibi bir işlem yaptı sonrasında yazılım yükleniyor dedi daha sonra tv yeniden başlıyor dedi vestel yazısı geldi power ışığı yanıp sönüyordu 3dk kadar bekledim baktım tv açılmıyor fişi pirizden çektim tekrar taktım 10dk bekledim yine vestel yazısını geçmedi muhtemelen yazılımı daha yüklerken bilmeden fişi çektiğim için olmuştur yada yanlış core update dosyasını yüklemişim tam bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz ne olmuş olabilir acaba ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

7ylb5a.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
adal47' Alıntı:
merhabalar ben 55PF8080 tv ye core update attım tv açılmıyor vestel yazısında kaldı ve power ışığı yanıp sönüyor tv açılmıyor arkadaşın televizyonu ona karşı mahçup duruma düştüm rica etsem elinizde bu tv nin full yazılımı varda gönderebilirmisiniz.

sevisi aradım ana kartın değişmesi gerektiğini söylediler ne alaka diye düşündüm yazılımsal bir sorun yüzünden ana kartın değişmesi şartmı tv açılıyor sadece vestel yazısında takılıp kalıyor siz değerli bilgili arkadaşlardan yardım almak istiyorum boşuna tv nin ana kartını değiştirmek istemiyorum.

yaptığım işlem 17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y bu dosyayı indirdim fat32 ile biçimlendirilmiş bir usb flash belleke attım tv ye taktım Tv üzerindeki Menü+1505 tuşladım yazılımı yüklemek istiyormusunuz dedi Evet yaptım TV bir şeyleri internetten çekiyormuş gibi bir işlem yaptı sonrasında yazılım yükleniyor dedi daha sonra tv yeniden başlıyor dedi vestel yazısı geldi power ışığı yanıp sönüyordu 3dk kadar bekledim baktım tv açılmıyor fişi pirizden çektim tekrar taktım 10dk bekledim yine vestel yazısını geçmedi muhtemelen yazılımı daha yüklerken bilmeden fişi çektiğim için olmuştur yada yanlış core update dosyasını yüklemişim tam bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz ne olmuş olabilir acaba ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

7ylb5a.jpg

Azizim uyarıları ve açıklamaları okumadan yükleme yapıyorsunuz bu nedenle sorun yaşıyorsunuz.

Uyumlu yazılım olmazsa tv leriniz çöker. Her çöktüğünde de yazılımla kurtaramayabilirsiniz.

Seri no paylaşın lütfen bakalım ne yapabiliriz. :ok:

M Çevrimdışı

mehmet271

Yeni Üye
28 Ara 2017
30
Slm ado hocam ,
mb120 anakartına sahip regal marka 55r6010u bi televizyonum çok sık donmaya başladı mümkünse tvme ait full yazılımı paylaşırsanız beni çok memnun edersiniz zira bu donmalar yüzünden tvden sovudum.

20171225_004518.jpg

Tv seri no : 7737803 700080
Teşekkür ederim şimdiden.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mehmet271' Alıntı:
Slm ado hocam ,
mb120 anakartına sahip regal marka 55r6010u bi televizyonum çok sık donmaya başladı mümkünse tvme ait full yazılımı paylaşırsanız beni çok memnun edersiniz zira bu donmalar yüzünden tvden sovudum.

20171225_004518.jpg

Hoşgeldiniz, biraz yoğunum fakat ilk fırsatta mutlaka yardımcı olacağım söz. :ok:

M Çevrimdışı

mehmet271

Yeni Üye
28 Ara 2017
30
Ado' Alıntı:
mehmet271' Alıntı:
Slm ado hocam ,

20171225_004518.jpg

Hoşgeldiniz, biraz yoğunum fakat ilk fırsatta mutlaka yardımcı olacağım söz. :ok:

tekrar teşekkürler hoş gördük, sabırsızlıkla bekliyorum... :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mehmet271' Alıntı:
Ado' Alıntı:
mehmet271' Alıntı:
Slm ado hocam ,

20171225_004518.jpg

tekrar teşekkürler hoş gördük, sabırsızlıkla bekliyorum... :ok:

:ok:

K Çevrimdışı

kahvem

Yeni Üye
29 Ara 2017
1

Ado' Alıntı:
dosteli74' Alıntı:
Gerçekten çok teşekkür ederim...
Tv sürekli kapanıp açılıyordu ve dlna bağlanmıyordu, dediğiniz gibi bulduğum ilk yazılıma nolursa olsun deyip atladım, bu oldu. 
Size ne kadar teşekkür etsem bilemiyorum. İyi ki varsınız.

----

Ado' Alıntı:
Selamlar;

Daha önce bu konuda çok uyarı yazıları yazmıştım bir kere daha bilgilendirme adına kalın yazı ile yazalım imse yanılgıya düşmesin

HER FULL YAZILIM, HER TV YE UYGUN OLMAZ, AYNI MODEL OLSALAR DAHİ 

Full yazılımlarda belirleyici etken PANEL dir. aynı model tv de aynı model anakart kullanılsa dahi, farklı panel kullanılmış ise bu sefer SPI FLASH unsuru uyumsuz olacaktır bu nedenle yüklenen yazılımlar TERS GÖRÜNTÜ - SPI ÇÖKMESİ - ANA FLASH ÇÖKMESİ diye ifade edebileceğimiz teknik ismi ile BRİCK durumuna düşebilir.

Bu nedenle bulduğunuz her full yazılımı lütfen tv lerinize yüklemeyiniz.

Size de yarın itibari ile yardımcı olabileceğim, 1 gün daha sabrediniz.

Bu arada bir açıklama daha yamak isterim kimse kapris yapıyorum sanmasın. Full yazılımlar boyut itibari ile biraz büyükler, indirmekten ziyade upload kısmı çok zaman aldığı için bu işlere özel bir zaman ayırmam gerekiyor. 20 sinden sonra 1-2 gün zaman kısıtım olmayacak bu nedenle bekletiyorum sizleri kusura bakmayınız.  :ok:

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.
    :ok:

H Çevrimdışı

hknyvr

Yeni Üye
19 Ara 2017
31
Ado' Alıntı:
hknyvr' Alıntı:
Hocam seg40182b model tv ye vesteldriver sitesinden seri no girerek yazılım indirdim fakat güncelleme yaparken dondu ve tekrar açılmadı. Forumdan bazı arkadaşlarda aynı sorunla karşılaşmış ve eski yazılımı yükleyerek sorunu çözmüşler ama elimde orjinal yazlımda yok sizde varsa bana atabilir misiniz ?
 tv:seg 40182b 
sn:7105687300194 
orjinal yazılım: (V.2.2.4t) (MO)

Yazılımınız aşağıdadır. Sonuç Hakkında Bilgin Verin Lütfen.  :ok:

Hocam tv düzeldi çok şükür. Biraz geç oldu ama çok teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hknyvr' Alıntı:
Ado' Alıntı:
hknyvr' Alıntı:
Hocam seg40182b model tv ye vesteldriver sitesinden seri no girerek yazılım indirdim fakat güncelleme yaparken dondu ve tekrar açılmadı. Forumdan bazı arkadaşlarda aynı sorunla karşılaşmış ve eski yazılımı yükleyerek sorunu çözmüşler ama elimde orjinal yazlımda yok sizde varsa bana atabilir misiniz ?
 tv:seg 40182b 
sn:7105687300194 
orjinal yazılım: (V.2.2.4t) (MO)

Yazılımınız aşağıdadır. Sonuç Hakkında Bilgin Verin Lütfen.  :ok:

Hocam tv düzeldi çok şükür. Biraz geç oldu ama çok teşekkürler.

Ne mutlu ki bir üyemizi daha servislere mecbur kalmaktan kurtarmış olmuşuz @sota kardeşim.

F Çevrimdışı

Furkannnnz

Yeni Üye
31 Ara 2017
4
vestel 42pf8231 model mb90 tv var yanlış yazılım attım 
ışığı yanıp söüyor açılmıyor nasıl düzeltebilirim

F Çevrimdışı

Furkannnnz

Yeni Üye
31 Ara 2017
4
SN: 6944170 200158 Vpaz: 20227208 iyi günler adem abi televizyon çöktü hiç açılmıyor bana bi full yazılım ayarlasan sana zzahmet

C Çevrimdışı

cadkey

Yeni Üye
16 Kas 2017
30
Hello,
I repeat a request, in case...
I have a Toshiba TV 65U6663DG (Vestel MB120)
SN 7848027 700056
Can I have the complete software please?
Thank you very much

Geri
Üst Alt