By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Merhaba, TV'yi dün açmaya çalıştığımızda bazen açılıyor bazen de logo da kalıyordu. Açıldığında da görüntü var ses yok olarak çalıştı, ilk kurulum yaparak düzeltmeyi denedim fakat şimdi de logo ekranında kalma sorunu devam ediyor. Açılırsa da 1-2 dk sonra (uydu, kanal kurulumu yapamadan) kapanıyor. Yazılım konusunda destek talep ediyorum. By_Trol By_Trol

IMG20230309113354e2906f188b02e135.jpg
IMG20230309112657-2183518e0bf20f1a8.jpg
Yazılım verildi.

M Çevrimdışı

metorpa

Yeni Üye
8 Mar 2023
3
26
Yazılım verildi.
Hocam yazılımı yükledim. Fakat aynı sorun benzer şekilde devam ediyor. Kanal kurulumu kısmına gelindiği anda TV kapanıyor öncesinde dil seçimi ekranında vs. kapanma sorunu yok açık şekilde 5 dakikadan fazla durdu. DSmart olduğu için kanal kurulumu kısmını iptal edip HDMI ile bağlanan TV kutusunu seçtiğimde görüntü geliyor ama ses gelmiyordu, kulaklıkla denediğimde kulaklıktan ses geliyor. Ama yine başka bir sorun olarak 1-2 dakika içinde TV kapanıyor. Açılma kısmında da 3-5-10 defa (artık nasıl denk gelirse VESTEL logosunda takılıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor bu sırada) denedikten sonra açılıyor. Sizce sorun nedir? Teşekkürler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
Hocam yazılımı yükledim. Fakat aynı sorun benzer şekilde devam ediyor. Kanal kurulumu kısmına gelindiği anda TV kapanıyor öncesinde dil seçimi ekranında vs. kapanma sorunu yok açık şekilde 5 dakikadan fazla durdu. DSmart olduğu için kanal kurulumu kısmını iptal edip HDMI ile bağlanan TV kutusunu seçtiğimde görüntü geliyor ama ses gelmiyordu, kulaklıkla denediğimde kulaklıktan ses geliyor. Ama yine başka bir sorun olarak 1-2 dakika içinde TV kapanıyor. Açılma kısmında da 3-5-10 defa (artık nasıl denk gelirse VESTEL logosunda takılıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor bu sırada) denedikten sonra açılıyor. Sizce sorun nedir? Teşekkürler.
Yan tarafta usb soketin hizasında en altta joystick tuş var basılı kalmış olabilir hafifçe üzerine bastırın veya yukarı aşağı oynatın.

H Çevrimdışı

hmf1690

Yeni Üye
1 May 2020
10
30
Tcon neden değişti yeni takılan kod dahil birebir aynı mı? Uymamış olabilir.
tcon kartının soketini takarken kart üzerinden duman çıktı görüntü gitti beyaz bir ekran geldi ve karttan ses geliyor ısınıyordu. Kartıda birebir kodu dahil aynısıyla değiştirdim. ekrana gri siyah bir görüntü geldi fakat vestel yazısı gelmiyor o ekranda takılı kalıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
tcon kartının soketini takarken kart üzerinden duman çıktı görüntü gitti ...
Merak ettiğimden soruyorum,soketi takarken tv fişe takılımıydı acaba,duman çıkıp yandığına göre ben takılı olarak anlıyorum,gerçi kendim sordum ve cevap vermiş gibi oldum.Tamirci misiniz yoksa benim gibi amatör olarak mı uğraşıyorsunuz :alala

H Çevrimdışı

hmf1690

Yeni Üye
1 May 2020
10
30
Merak ettiğimden soruyorum,soketi takarken tv fişe takılımıydı acaba,duman çıkıp yandığına göre ben takılı olarak anlıyorum,gerçi kendim sordum ve cevap vermiş gibi oldum.Tamirci misiniz yoksa benim gibi amatör olarak mı uğraşıyorsunuz :alala
amatör olarak uğraşıyorum ama aynen takılıydı malesef bide elektrik gidip geliyordu rüzgardan dolayı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
amatör olarak uğraşıyorum ama aynen takılıydı malesef bide elektrik gidip geliyordu rüzgardan dolayı
Umarım farklı bir yere de arıza vermemiştir sevgili By_Trol By_Trol yarın bir cevap verebilir.Ben yine bir soru sorayım ,tv de ana kart da değişti mi yoksa orijinal kartı mı,yani içinde hangi kartlar değişti tam olarak:
1- Tcon
2- Ana kart
3- Besleme kartı
4- Hepsi

H Çevrimdışı

hmf1690

Yeni Üye
1 May 2020
10
30
Umarım farklı bir yere de arıza vermemiştir sevgili By_Trol By_Trol yarın bir cevap verebilir.Ben yine bir soru sorayım ,tv de ana kart da değişti mi yoksa orijinal kartı mı,yani içinde hangi kartlar değişti tam olarak:
1- Tcon
2- Ana kart
3- Besleme kartı
4- Hepsi
sadece tcon kartı değişti ama önceki yanan kartı takınca görüntü net gelmiyor ekran beyazlıyor yeni kartı takınca nırmal ekrsn geliyor vestel logosu gelmiyor

sadece tcon kartı değişti ama önceki yanan kartı takınca görüntü net gelmiyor ekran beyazlıyor yeni kartı takınca nırmal ekrsn geliyor vestel logosu gelmiyor
geri kalanlar orijinal acaba anakartın görüntü aktaran kısmınsa zarar vermiş olabilir mi çünkü ses geliyor görüntü gelmiyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Şifreli mesajı okumuşum gibi oluyor yazdıklarını okuyunca mübarek :kiskis
Tv çalışıyor,kanal görüntüsü de geliyor ama açılırken sadece logo gelmiyor ,doğru mu anladım :alala

H Çevrimdışı

hmf1690

Yeni Üye
1 May 2020
10
30
Şifreli mesajı okumuşum gibi oluyor yazdıklarını okuyunca mübarek :kiskis
Tv çalışıyor,kanal görüntüsü de geliyor ama açılırken sadece logo gelmiyor ,doğru mu anladım :alala
yok görüntü yok ses vardı ve beyaz bir ekran vardı tcon kartını değiştirince siyah bir ekran ses var görüntü yok ve ilk açılışta vestel logosuda yok. görüntü anakarttan panele ulaşmıyor. ama sorunun nerde bilemiyorum. panel yanmış olsa ekranda nasıl bir görüntü olur bilmiyorum ama büyük ihtimal görüntü panele ulaşmıyor ya anakarttan yada yazılımdan gibi geliyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
yok görüntü yok ses vardı ve beyaz bir ekran vardı tcon kartını değiştirince siyah bir ekran ses var görüntü yok ve ilk açılışta vestel logosuda yok. görüntü anakarttan panele ulaşmıyor. ama sorunun nerde bilemiyorum. panel yanmış olsa ekranda nasıl bir görüntü olur bilmiyorum ama büyük ihtimal görüntü panele ulaşmıyor ya anakarttan yada yazılımdan gibi geliyor
Hımm,bence ana kart da sıkıntılı olabilir,tconda meydana gelen yanma,ana kartı da bozmuş olabilir bir ihtimalle,yoksa doğru kodlu kart ve bağlantı kablosu alındığından görüntünün gelmesi gerekir.Sorun yazılımdan değil kartlardandır anakart+tcon,tabii bir de By_Trol okusun ,daha iyi bir cevap verebilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,630
tcon kartının soketini takarken kart üzerinden duman çıktı görüntü gitti beyaz bir ekran geldi ve karttan ses geliyor ısınıyordu. Kartıda birebir kodu dahil aynısıyla değiştirdim. ekrana gri siyah bir görüntü geldi fakat vestel yazısı gelmiyor o ekranda takılı kalıyor
Duman çıktıysa ana kartta da arıza oluştu ana karttan gelmesi gereken 12 Volt gelmiyordur. Ana kartta lvds soket etrafındaki smd parçaları kontrol edin.

Geri
Üst Alt