Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Merhaba dostlar
55 inç mb130e anakartlı 2020 model bir regal tv kullanıyorum fakat internet bağlantısında bir sorun olduğunu düşünüyorum.

İnternet hızım 50 mb evdeki pc ve cep telefonları 40-45 mb internet alabiliyor (test ettiğimde).

Fakat tv 13-20 mb aralığında internet çekebiliyor çok nadiren de olsa 24 mb hıza ulaşabiliyor.
Acaba tv wifi den bağlı olduğu içinmi böyle yavaş diye düşündüm, kablolu bağlantı yaptım sonuç değişmedi tv bir türlü var olan 40-45 mb interneti çekmiyor.

Bu durum normalmi acaba.
YouTube den 4k60fps video açtığımda tv interneti yetiştiremediği için video sürekli dona dona ilerliyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,854
Merhaba dostlar
55 inç mb130e anakartlı 2020 model bir regal tv kullanıyorum fakat internet bağlantısında bir sorun olduğunu düşünüyorum.

İnternet hızım 50 mb evdeki pc ve cep telefonları 40-45 mb internet alabiliyor (test ettiğimde).

Fakat tv 13-20 mb aralığında internet çekebiliyor çok nadiren de olsa 24 mb hıza ulaşabiliyor.
Acaba tv wifi den bağlı olduğu içinmi böyle yavaş diye düşündüm, kablolu bağlantı yaptım sonuç değişmedi tv bir türlü var olan 40-45 mb interneti çekmiyor.

Bu durum normalmi acaba.
YouTube den 4k60fps video açtığımda tv interneti yetiştiremediği için video sürekli dona dona ilerliyor.
Menüdeki değerleri baz almayın oradaki değerler yazılım ile alakalı yazılım içerisindeki komutlar ile yüksek rakamlar veya tam tersi daha az rakamsal değer görebilirsiniz. Donmalar takılmalar donanımsal değerlerdir. İşlemci hızı ram vs.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Menüdeki değerleri baz almayın oradaki değerler yazılım ile alakalı yazılım içerisindeki komutlar ile yüksek rakamlar veya tam tersi daha az rakamsal değer görebilirsiniz. Donmalar takılmalar donanımsal değerlerdir. İşlemci hızı ram vs.
Ustacım cevap için teşekkürler.
Şimdi ben bu tv de youtube üzerinden 4k 60 fps video seyredemem normal mi?

4k 60 fps video açtığımda internet yüzünden kasıyor, internet yükleyince video devam ediyor.

50 megabit kablolu internet veriyorum tv ye halen 4k 60 fps videoyu izleyemiyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,854

4k 60 fps video açtığımda internet yüzünden kasıyor, internet yükleyince video devam ediyor.

50 megabit kablolu internet veriyorum tv ye halen 4k 60 fps videoyu izleyemiyorum.
Mb130 Anakart çokta hızlı bir donanıma sahip değil Mb230 mb181 Anakartlar daha hızlı 130 İçin güncelleme gelirse belki bahsettiğiniz sorunlar giderilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,854

Söz konusu platformdaki videolar gerçekten de 4K vs vs mi? Sonradan programlarla dönüştürülmüş mü? Belli değil bunları da göz ardı etmemek lazım.

A Çevrimdışı

ahmetmy50

Yeni Üye
7 Kas 2021
3
38
Merhaba ustalarım
Vestel 49UA8300 fişi takınca vestel logosu geliyor. Sonra görüntü gidiyor. Kırmızı ışık stabil yanıyor. Yazılım ve kurulum verebilir misiniz?
SN:7714660600691

FEF827E5-2648-446C-852A-D129B8E2EC9E.jpg

G Çevrimdışı

gospodin

Aktif Üye
8 Kas 2021
56
merhaba şu model için full yazılım gerekli teşekürler..
Yazılım link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
Kullandığınız flash bellek 4GB üzeri olmasın.
Bu yazılımı yükleme prosedürü budur.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
teşekkür ederim..
Yazılım link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
Kullandığınız flash bellek 4GB üzeri olmasın.
Bu yazılımı yükleme prosedürü budur.
Sorumluluk tamamen sizdedir.
teşekürler..

Geri
Üst Alt