Vestel üretimi Hi-Level kapanmada gariplik

C Çevrimdışı

c_eng

Yeni Üye
28 Nis 2020
6
öncelikle herkese merhaba, problemi araştırırken forumun çok değerli olduğunu farkedip üye oldum, keşke daha önceden keşfetmiş olsaydım.?

geçenlerde ailemin televizyonu bozulunca a101'den 49hl660 model hi-level alıp kullanmaya başlamışlar hatta ben de uğradığımda kurcalayınca oldukça beğenmiştim. tv'nin son bir iki gündür olan problemi şu; açılırken çok kısa sürede açılmasına rağmen kapanması uzun sürüyor hatta ekran karardıktan sonra kırmızı standby ışığı 10 15 kez yanıp söndükten sonra sabit yanar hale ancak gelebiliyor.

bu problemi daha önce yaşayan, nedenini bilen veya çözebilenler var mı?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bir sıkıntı yok normal son yapılan işlemler kayıt oluyor.artı çalışama süresine göre panel cleaning (temizleme) yaptıktan sonra ışık sabitlenir. ayarlar daha fazla kısmında hbb tv kapalı konumda olsun. ağ ayarlarında ağ ile uyanma kapalı olsun bunu bi deneyin.

C Çevrimdışı

c_eng

Yeni Üye
28 Nis 2020
6
öncelikle çok teşekkür ederim,

bir sıkıntı yok normal son yapılan işlemler kayıt oluyor.artı çalışama süresine göre panel cleaning (temizleme) yaptıktan sonra ışık sabitlenir. ayarlar daha fazla kısmında hbb tv kapalı konumda olsun. ağ ayarlarında ağ ile uyanma kapalı olsun bunu bi deneyin.
uydu ayarlarından tkgs yi esnek veya kapalı yapın, düzelir.

tkgs kapalı durumda, ağ ile uyanma da kapalı ancak ayarlarda daha fazla kısmı veya hbbtv ile ilgili bir kısım yok ancak gizlilik ayarlarında tv'yi ilk kurarken onayladığım hbbtv izni var onun yanındaki tiki kaldırmam aynı işi görüyor mu?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
lcd lerde panel temizleme ne işe yarıyor ki hocam?

Evet aynı durum bende de var arkadaşların dediği gibi tgks kurulumu olursa geç kapanıyor.Gıcık bir durum olduğundan ben normal tarama yapıyorum

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
uzun süre aynı kanalı izlediğinizde kanal logoları sabit kaldığı için bu kısımdaki hücreler de yanmalar oluyor.bunu önlemek için uygulanıyor. fkat yine tn panel olmadığı için sabit resimlerde ve logoların bulunduğu kısımlar zamanla yanıyor.

C Çevrimdışı

c_eng

Yeni Üye
28 Nis 2020
6
bahsettiğim gizlilik ayarlarından hbbtv kapatılabiliyor ama bunun maalesef kapanma süresin
uzun süre aynı kanalı izlediğinizde kanal logoları sabit kaldığı için bu kısımdaki hücreler de yanmalar oluyor.bunu önlemek için uygulanıyor. fkat yine tn panel olmadığı için sabit resimlerde ve logoların bulunduğu kısımlar zamanla yanıyor.

hocam bahsettiğim gizlilik ayarlarından hbbtv yi kapatabildim ama bunun kapanma süresine bir etkisi olmadı maalesef. meebbe meebbe 'nin bahsettiği gibi tkgs kaynaklı sanırım bu problem çünkü ben bu tvye iki gün önce ilk kez tkgs kurulumu yaptım yani umarım öyledir :bilmiyom

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

o esnada nasıl bir işlem yapıyor hocam peki?Biz ekran kapalı güç yok olarak görüyoruz ama arka planda neler yapıyor merak ettim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
forumda bu şekilde yazanlar oldu örneğin cihazı kapatıyorsunuz ses ve osd gidiyor ama panel ledleri yanık kalıyor şikayetleri oldu cihaz bu şekilde 10-15 dk kalıyor. 2 cihazda bende karşılaştım. panel cleaning özelliği devrede olduğunda cihaz da ses osd ve arka led aydınlatmanın kapanması gerekiyor. sanırım anlık yazılımsal bir problemden dolayı panel ledleri kapanmıyor.factory resetle sorun düzeliyor. burn in olayını engellemek için sanırım hızlı bir şekilde siyah beyaz renk döngüsü işlemi yapılıyor.

F Çevrimdışı

fethi

Yeni Üye
10 Ağu 2020
14
31
hayırlı işler fınlux tv 7875582 700449 yazılım lazım fınlux yazılımı gelıp gidiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt