Vestel UD9160 görüntü titreme

B Çevrimdışı

Bogota

Yeni Üye
29 May 2020
7
22
Herkese iyi forumlar. Televizyonumuzu yeni edindik genel olarak performansından memnunuz. Ancak hareketli sahnelerde daha çok Youtube ve Netflixde 4k dolby vision hdr olan görüntülerde fps düşmesi oluyor ve titreme oluşuyor. Çözümü nedir ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
F fikoloji konu etiketi için teşekkür ederim

B Bogota Evet mb230 anakartlarda MEMC menüde gözükmüyor ve default ayar olarak en yüksekte bu daha hareketli sahnelerde tv nin performansını düşürüyor
Modlama yapmak isterseniz yardımcı olabilirim

B Çevrimdışı

Bogota

Yeni Üye
29 May 2020
7
22
F fikoloji konu etiketi için teşekkür ederim

B Bogota Evet mb230 anakartlarda MEMC menüde gözükmüyor ve default ayar olarak en yüksekte bu daha hareketli sahnelerde tv nin performansını düşürüyor
Modlama yapmak isterseniz yardımcı olabilirim
Ayarlar kısmında memc ayarı var. Onun dışında dinamik kontrast renk sıcaklığı micro dimming blue stretch de contour ve memc var. Çok fazla kurcalamadım ama en iyi kalite ve performansı alabilmem için hangi ayarları kullanmam gerek ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Ayarlar kısmında memc ayarı var. Onun dışında dinamik kontrast renk sıcaklığı micro dimming blue stretch de contour ve memc var. Çok fazla kurcalamadım ama en iyi kalite ve performansı alabilmem için hangi ayarları kullanmam gerek ?

Memc var ise onu kapalı konuma getirin , gürültü azaltma otomatik yapın

geriye kalan ayarları sizin göz algınıza göre yapmanızda fayda var ben de contour kapalı micro dimming açık kullanıyorum

B Çevrimdışı

Bogota

Yeni Üye
29 May 2020
7
22
Memc var ise onu kapalı konuma getirin , gürültü azaltma otomatik yapın

geriye kalan ayarları sizin göz algınıza göre yapmanızda fayda var ben de contour kapalı micro dimming açık kullanıyorum
Sağolun teşekkürler. Bu ayarlar (micro dimming de contour blue stretch) ne işe yarar ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Sağolun teşekkürler. Bu ayarlar (micro dimming de contour blue stretch) ne işe yarar ?

Micro dimming karanlık sahnelerde detay kaybını en aza indirmeye yarıyor diye biliyorum
De Contour arka planda kalan görüntüde düzeltme yapıyor diye biliyorum
Blue scretch de mavi renk düzeltmesi olarak biliyorum bunu kapalı açık hale getirdiğimizde ten renginde farklılık oluşuyor

yanlış bilgide vermiş olmayayım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt