Vestel Tv Logosu Geliyor Cızz Sesinden Sonra Ekran Gidiyor

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Vestel 55ud8400 tv var evde garantisi doldu bugün durduk yere ekran karardı çok ama çok az bir görüntü var belli belirsiz kapatıp açtık düzelmedi açılışta vestel logoso geliyor renk var normal aydınlatma ama vestel logosu gelir gelmez cızz diye ses geliyor ekran gidiyor tv açık ses var görüntüde simsiyah ama var bir şeyler arkada neyden kaynaklanıyordur çok masraf çıkarır mı? Vestel tv logosu geldiğinde cızz sesi çıkarıp gitmesi yazılımsal değil donanımsal problem olduğunu gösteriyor sanırım.

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Besleme kartı ve backlight grubu kontrol edilmeli.
Tahmini ne kadar masraf çıkarır garanti bitti 3 ay sonra bozuldu ayarlıyorlar galiba. Ledleri patladıysa açılışta vestel logosu gelemez sanırım onda her şey normal renk aydınlatma ama bir cız sesi geliyor gidiyor ekran.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Tahmini ne kadar masraf çıkarır garanti bitti 3 ay sonra bozuldu ayarlıyorlar galiba. Ledleri patladıysa açılışta vestel logosu gelemez sanırım onda her şey normal renk aydınlatma ama bir cız sesi geliyor gidiyor ekran.
Besleme devresinde arızalı parça olduğunda besleme devresi tv nin ihtiyaç duyduğu voltajı karşılayamazsa korumaya geçer bir kısım voltajlar kesime gider.
Ledlerin bir kısmı arızalıysa aşırı akım çeker yangın riskine karşı besleme devresi korumaya geçer bu arada kısa süreli logoyu görebilirsiniz.

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
By_Trol By_Trol teşekkür ederim peki ne kadar mastaf çıkarır bize mecbur servis çağıracağım 60 tl gelme ücreti varmış + arıza ücreti.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Ortalama bir fiyat bilgisi istedim hocam 400-600 tl gibi bir aralık mesela. Şehire göre fiyat mı değişiyor serviste anlamadım.
Serviste fiyat pek değişmez. Tv nin bulunduğu eve mesafe uzak ise biraz fark alabilirler. Takılacak olan ledin koduna bakıp fiyat verirler size

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Serviste fiyat pek değişmez. Tv nin bulunduğu eve mesafe uzak ise biraz fark alabilirler. Takılacak olan ledin koduna bakıp fiyat verirler size
Mesajlarınız için teşekkür ederim ama fiyat konusunda bilginiz yok mu yoksa fiyat vermek mi istemiyorsunuz onu anlamadım. 55UD8400 tv modeli 55 inch yani komple led takımı değişse ne kadar tutar besleme devresi değişse ne kadar tutar. Kesin fiyat istemedim tahmini dedim 500 mü 1000 mi mesela ne?

R Çevrimdışı

ridvan1973 

Aktif Üye
22 Kas 2019
54
51
Mesajlarınız için teşekkür ederim ama fiyat konusunda bilginiz yok mu yoksa fiyat vermek mi istemiyorsunuz onu anlamadım. 55UD8400 tv modeli 55 inch yani komple led takımı değişse ne kadar tutar besleme devresi değişse ne kadar tutar. Kesin fiyat istemedim tahmini dedim 500 mü 1000 mi mesela ne?
Komşumun vestel 40FA5050 tvsi de cızz diye ses çıkarıp görüntü gelip gelip gidiyordu, çarşıda tv tamircisine verdik, besleme kartında bir kaç kondansatör şişmiş onları değiştirdi, 50TL aldı.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Kesin olarak led arızası varsa yetkili servis takım olarak değiştirir. Belkide sadece besleme kartı değişecek yada her ikisi değişecek bu nedenle arızalı parça kesinleşmediği için ortalama fiyat veremedim. Sizin ortalama yazdığınız fiyat aralığı doğru zaten

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
R ridvan1973 bugün servis almaya geldi arızaya baktı direkt led takım değişecek dedi. Bende dedim ki 1-2 saniye geliyor ama demek ki tüm ledler yanıyor olsun ilk açılışta yanar o falan dedi led dendir dedi cızz sesinin gelmesi ve anlıkta olsa görüntünün gelmesi bence besleme ile ilgili bir durumda ama servis ısrarla besleme ile ilgisi yok öyle olsa hiç açılmazdı dedi pek tatmin olmadım bu cevaba.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt