Vestel tv kurulumda uydu seçeneğini çıkmıyor? Dahili uydu alıcı arızalı olabilir mi?

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Merhaba babamın kaldığı iş yerinde Vestel tv si var dahili uydu alıcılı modelini tam bilmiyorum bugün tv sökülüp başka bir iş yerine takılmış ancak tüm kanallarda sinyal yok yazıyormuş başka tv takınca onda sorun yokmuş. Tv yi ilk kurulum ile sıfırlattırdım tel ile konuşarak kurulum yapmaya geldiğinde karsal sayısal kablo falan yazıyor ama uydu seçeneği hiç çıkmıyor diyor uydu seçeneğinin çıkmaması mümkün mü içindeki dahili uydu alıcı bozulmuş olabilir mi? Bozulmuş işe uydu seçeneği çıkmaz mı?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Türksat <TKGS ayarları otomatikte bırakılırsa çıkmaz kurulum yaparlen de direk bağlantı değil LNB seçilmeli ortak kullanım yapılan apartmanlarda

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Türksat <TKGS ayarları otomatikte bırakılırsa çıkmaz kurulum yaparlen de direk bağlantı değil LNB seçilmeli ortak kullanım yapılan apartmanlarda
Hocam evet Merkezi sistem varmış tam olarak detaylı yazabilir misiniz? Ekran babamın önünde olduğu için telefon ile tarif edecem babam çok anlamaz

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
kurulum yaparken uydu ayarı sekmesinde direk kurulum seçeneği gelince sağ okla A B C D seçenekli, olan disec menüsü seçilerek kanal aratma yapılmalıdır

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
kurulum yaparken uydu ayarı sekmesinde direk kurulum seçeneği gelince sağ okla A B C D seçenekli, olan disec menüsü seçilerek kanal aratma yapılmalıdır
Teşekkür ederim hocam Merkezi sistem olduğu için direkt değilde diseqc olarak kurmak gerekiyormuş dediğiniz gibi bu arada tv bayağı eskiymiş arkadan tv modelini okuttum 40FA5050 imiş anakart sanırım mb82 tkgs yok galiba çünkü tkgs bulamadılar. Bu seferde kanal listesi sorunu var kanallar doğal olarak saçma sapan şekilde frekansa göre sıralanmış. Acaba usb den yüklenir mi bizde mb130 da var mb96 da mb130 listesi belki hata verir mi ama mb96 dan kanal listesi alıp mb82 ye yüklesek sıkıntı olur mu? Yükler mi acaba?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekkür ederim hocam Merkezi sistem olduğu için direkt değilde diseqc olarak kurmak gerekiyormuş dediğiniz gibi bu arada tv bayağı eskiymiş arkadan tv modelini okuttum 40FA5050 imiş anakart sanırım mb82 tkgs yok galiba çünkü tkgs bulamadılar. Bu seferde kanal listesi sorunu var kanallar doğal olarak saçma sapan şekilde frekansa göre sıralanmış. Acaba usb den yüklenir mi bizde mb130 da var mb96 da mb130 listesi belki hata verir mi ama mb96 dan kanal listesi alıp mb82 ye yüklesek döküntü olur mu? Yükler mi acaba?
evet yüklenebilir .
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...e-yedek-alma-resimli-anlatim.2759/#post-58956

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Teşekkür ederim hocam nasıl yüklendiğini biliyorum ben sadece uyum sağlar mı onu merak ettim. Evdeki tvler mb96 olandan kanal listesini usb ye yükledim onu da mail olarak atacağım karşı taraf mailden usbye atıp tv ye takıp yükleyecek inşallah tek sıkıntım uyum sağlar mı gerçi hepsi sdx uzantılı ama yinede emin olamadım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekkür ederim hocam nasıl yüklendiğini biliyorum ben sadece uyum sağlar mı onu merak ettim. Evdeki tvler mb96 olandan kanal listesini usb ye yükledim onu da mail olarak atacağım karşı taraf mailden usbye atıp tv ye takıp yükleyecek inşallah tek sıkıntım uyum sağlar mı gerçi hepsi sdx uzantılı ama yinede emin olamadım
Sağlar sıkıntı yok :ok
ver bu linki indirsin. Flaş dolu olsada kanal listesinde sorun olmaz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri