VESTEL TV Bilgisayar Ağ Sorunu

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
Umut Barış' Alıntı:
Otomatik yazılım güncelleme açıktır. Onu kapatın.
Neden format atıyorsunuz ki? :alala:

Sorunun PC'den kaynaklı olup olmadığına bakmak için attım. Format attım ama sıkıntı düzelmedi zaten. Herhangi bir dosyaya sağ tıklayıp 'Cihaza Yayınla' dediğimde televizyon gözükmüyor. Cihazlardan baktığımda ise VESTEL TV Bağlı değil olarak gözüküyor.

Ekran görüntüsü de bu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LLuvia' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Otomatik yazılım güncelleme açıktır. Onu kapatın.
Neden format atıyorsunuz ki? :alala:

Sorunun PC'den kaynaklı olup olmadığına bakmak için attım. Format attım ama sıkıntı düzelmedi zaten. Herhangi bir dosyaya sağ tıklayıp 'Cihaza Yayınla' dediğimde televizyon gözükmüyor. Cihazlardan baktığımda ise VESTEL TV Bağlı değil olarak gözüküyor.

Ekran görüntüsü de bu.

Bende de bağlı değil diye görünüyor.
Belki TV'deki sistemle Windows'un protokülünde bir uyumsuzluk vardır. (Malum Windows 10 epey bir güncelleme aldı.)
Şu an TV meşgul olduğu için deneme şansım yok. Müsait bir zamanda sizin için deneyeceğim.
Bende de Vestel Smart TV var.

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
Umut Barış' Alıntı:
Belki TV'deki sistemle Windows'un protokülünde bir uyumsuzluk vardır. (Malum Windows 10 epey bir güncelleme aldı.)
Şu an TV meşgul olduğu için deneme şansım yok. Müsait bir zamanda sizin için deneyeceğim.

Çok teşekkür ederim. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LLuvia' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Sizin için denedim. Şu an bir sorun yok. TV'nin arkasından ethernet kablosu çıkmış bende ondan öyle görünmüş bilgisayarda.
Cihaza yayınla dediğim zaman Windows Media Player açılıyor, içeriği TV oynatmaya başlıyor.
Hatta Windows Media Player üzerinden TV'nin ses seviyesini bile ayarlayabiliyorum.

Bende kablo çıkmış, o yüzden bağlı değil demiş. Ama kabloyu takıp cihaza yayınla deyince oldu yani.
Sizin büyük ihtimal kablosuz ağ kaynaklı bir sıkıntınız var.
Kablosuz modeminiz Wi-fi AC destekli ise onu 2.4 GHz moduna indirip çalıştırmayı deneyin.
Ya da TV'nizde öyle bir ayar varsa ona bakın.

Bizim TV'lerin yanında Nero MediaHome CD'si verilmişti. O da DLNA özelliğini kullanmaya yarıyordu.
Ama bazı dosyalarda sıkıntı çıkardığı için pek kullanmamıştım.
Sizde de öyle bir yazılım CD'si verildiyse onu deneyin.

Ama sizin sorununuz kablosuz ağ ile ilgili.
Olmadı Vestel'le görüşün. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Belki hata düzeltirler.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
167
Cvp: VESTEL TV Bilgisayar Ağ Sorunu

Umut Barış' Alıntı:
LLuvia' Alıntı:

Sizin için denedim. Şu an bir sorun yok. TV'nin arkasından ethernet kablosu çıkmış bende ondan öyle görünmüş bilgisayarda.
Cihaza yayınla dediğim zaman Windows Media Player açılıyor, içeriği TV oynatmaya başlıyor.
Hatta Windows Media Player üzerinden TV'nin ses seviyesini bile ayarlayabiliyorum.

Bende kablo çıkmış, o yüzden bağlı değil demiş. Ama kabloyu takıp cihaza yayınla deyince oldu yani.
Sizin büyük ihtimal kablosuz ağ kaynaklı bir sıkıntınız var.
Kablosuz modeminiz Wi-fi AC destekli ise onu 2.4 GHz moduna indirip çalıştırmayı deneyin.
Ya da TV'nizde öyle bir ayar varsa ona bakın.

Bizim TV'lerin yanında Nero MediaHome CD'si verilmişti. O da DLNA özelliğini kullanmaya yarıyordu.
Ama bazı dosyalarda sıkıntı çıkardığı için pek kullanmamıştım.
Sizde de öyle bir yazılım CD'si verildiyse onu deneyin.

Ama sizin sorununuz kablosuz ağ ile ilgili.
Olmadı Vestel'le görüşün. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Belki hata düzeltirler.

http://www.nero.com/eng/promotions/vestel/?vlang=tr
Yazınızı okuyunca link aklıma geldi
Nero media indirme linki
@LLuvia @Umut Barış

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
İki gün önce TV'ye 'Factory Reset' attım. İki gündür 'Cihaza Yayınla' sekmesinde TV gözüküyor ve çalışıyordu. Fakat şimdi yine 'Cihaz Bulunamadı' diye uyarı veriyor. Sizce yazılım yüklemeli miyim ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
İki gün önce TV'ye 'Factory Reset' attım. İki gündür 'Cihaza Yayınla' sekmesinde TV gözüküyor ve çalışıyordu. Fakat şimdi yine 'Cihaz Bulunamadı' diye uyarı veriyor. Sizce yazılım yüklemeli miyim ?

Valla bir protokol uyumsuzluğu falan olabilir. Ya da wi-fi den kaynaklı olabilir.
Menüye girip kumandadan 4725 tuşlayıp oranın fotoğrafını atabilir misiniz?
Vestel Canlı Destek'e yazın olmadı.

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
Bugünde çekirdek yazılım yükleyerek versiyonu yükselttim. Şuan için sorun çözülmüş gözüküyor ama iki güne Allah kerim.

whatsapp-image-2018-03-18-at-21-04-42-jpeg.jpg

Geri
Üst Alt