VESTEL TV Bilgisayar Ağ Sorunu

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
İyi günler. 2 ay önce 48FD7300 model televizyonu aldım. Bilgisayarımdan Ortak Ağa attığım videoları TV'de göremiyorum. TV'yi fabrika ayarlarına döndürdüğümde videoları görüyor fakat 1 hafta sonra tekrar görmemeye başlıyor. Yardım edebilir misiniz ?

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
239
Aklıma ilk gelen Tv nin fisten cekilmesi sonucu veya wifi baglantisinin bir sekilde kopmasi geliyor. Ama ustadlar daha doğru bilgi verecektir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
TV Wi-fi ile mi bağlı? 
Fişi çekseniz bile televizyonda ağ şifresi kayıtlıdır zaten ve otomatik bağlanır.
Bence bilgisayardan kaynaklı bir sorun olabilir. Ortak ağa atmaktan kastınız nedir? Paylaşıma açmak mı?

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
Evet paylaşıma açmaktan bahsediyorum. Wifi da problem olamaz. Kablo ile bağlanıyorum çünkü.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LLuvia' Alıntı:
Evet paylaşıma açmaktan bahsediyorum. Wifi da problem olamaz. Kablo ile bağlanıyorum çünkü.

Yok siz tv fişi çekilince wi-fi kopması aklıma geliyor demişsiniz ondan sordum.
TV'nin ağ ile bağlantısında sorun yoksa, sorun bilgisayardaki yazılımdandır. Yani Windows'tan olabilir.

Paylaşımı nasıl yapıyorsunuz? Klasöre sağ tıklayıp özelliklere girip öyle mi yapıyorsunuz?

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
Cvp: VESTEL TV Bilgisayar Ağ Sorunu

Umut Barış' Alıntı:
LLuvia' Alıntı:

TV'nin ağ ile bağlantısında sorun yoksa, sorun bilgisayardaki yazılımdandır. Yani Windows'tan olabilir.

Paylaşımı nasıl yapıyorsunuz? Klasöre sağ tıklayıp özelliklere girip öyle mi yapıyorsunuz?

Ortak Dosyalar Klasörüne atarak yapıyorum. LG marka televizyonumda da aynı yolu uyguluyordum. Bir sıkıntı olmuyordu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LLuvia' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Ortak Dosyalar Klasörüne atarak yapıyorum. LG marka televizyonumda da aynı yolu uyguluyordum. Bir sıkıntı olmuyordu.

Hangi cihazlarla paylaşım yaptığınızı kontrol edin.
Onun dışında dosyaya (klasöre değil) sağ tıklayıp "Cihaza Yayınla" seçeneği ile de istediğiniz dosyayı TV'ye gönderebilirsiniz.

Siz bilgisayar açıkken paylaşım yapıyorsunuz değil mi?

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Asus ac68u modem kullanıyorum modemin usb girişine 2 tb hdd taktım. Modemdem paylaşımları yaptım.
pc den modemde bağlı hdd nin içindeki filmlerin hepsini görüyorum.Fakat tv de diyelim hdd nin için de 10 tane film varsa sadece 2 sini görüyor diğerlerini görmüyor.
Gördüğü 2 dosyadan 1 i 4k film mp4 olarak onu oynatıyor. Fakat diğer gördüğü film mkv dosyası oynatmaya kalktığımda desteklenmeyen dosya biçimi diyor.

Aynı hdd yi modemden söküp tv ye taktığımda sorunsuz 10 filmide görüyor oynatıyor.

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22

Umut Barış' Alıntı:
LLuvia' Alıntı:

Onun dışında dosyaya (klasöre değil) sağ tıklayıp "Cihaza Yayınla" seçeneği ile de istediğiniz dosyayı TV'ye gönderebilirsiniz.

Evet bilgisayar açıkken yapıyorum. İyi hatırlattınız 'Cihaza Yayınla' yaptığım zaman listede televizyon gözükmüyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LLuvia' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Evet bilgisayar açıkken yapıyorum. İyi hatırlattınız 'Cihaza Yayınla' yaptığım zaman listede televizyon gözükmüyor.

Televizyonun Ağ ayarlarına bakın.
Modemin güvenlik duvarı varsa onu devre dışı bırakmayı deneyin.

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22

Umut Barış' Alıntı:
LLuvia' Alıntı:

Güvenlik duvarı devre dışı. Modem arayüzünden baktığımda televizyon IP almış gözüküyor. Telefondan da televizyonu kontrol edebiliyorum. Ama iş bilgisayardan video paylaşmaya gelince olmuyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LLuvia' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Güvenlik duvarı devre dışı. Modem arayüzünden baktığımda televizyon IP almış gözüküyor. Telefondan da televizyonu kontrol edebiliyorum. Ama iş bilgisayardan video paylaşmaya gelince olmuyor.

Bilgisayarınızın paylaşım ayarlarına baktınız mı?
İsterseniz Teamviewer ile bağlanıp gözden geçirelim?

L Çevrimdışı

LLuvia

Yeni Üye
15 Mar 2018
22
Umut Barış' Alıntı:

Şimdi PC'ye format atıp tekrar deneyeceğim yine olmazsa geri dönüş yaparım. Hazır yazmışken başka bir sorunum daha vardı. TV her gece saat tam 03:00 da açılıyor. Kalkıp kapatmam gerekiyor. Neden kaynaklanıyor acaba ? Şimdiden teşekkür ederim..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
LLuvia' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Şimdi PC'ye format atıp tekrar deneyeceğim yine olmazsa geri dönüş yaparım. Hazır yazmışken başka bir sorunum daha vardı. TV her gece saat tam 03:00 da açılıyor. Kalkıp kapatmam gerekiyor. Neden kaynaklanıyor acaba ? Şimdiden teşekkür ederim..

Otomatik yazılım güncelleme açıktır. Onu kapatın.
Neden format atıyorsunuz ki? :alala:

Geri
Üst Alt