Vestel tv beyaz ekranda lekelenmeler

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Merhabalar 55” Vestel 4K tv de beyaz ekranda lekelenmeler var sanki parmak izleri gibi tv nin dışı temiz iç ekrandan sanırım bu lekelenmeler neden olur? Servis çağırmalı mıyım? Servis temizleyebilir mi? Ya da değişim talep edebilir miyim?
Fotoğraf atıyorum en alt sol kısımda daha yoğun lekeler boydan boya gerçi.
1D861A27-3CAC-4448-8DE1-487AD10B26A8.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet panel tozlanmasi mevcut garantisi varsa garantiden yapılır servisi arayıp destek alınız ?
Geçmiş olsun

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
Evet panel tozlanmasi mevcut garantisi varsa garantiden yapılır servisi arayıp destek alınız ?
Geçmiş olsun
Teşekkür ederim peki bu çözüm olur mu tekrarlar mı nereden toz alıyor bu panel. Ev içinde çalı süpürgesi de yok evde elektrikli süpürge ile temizleniyor ev. Neresi açıkta bu kadar toz almış birde inşallah servis sağ salim getirir çok şikayet okudum tamire gitti daha kötü oldu tamire gitti kasa çizik geldi tamire gitti vidanın biri sıkılmamış falan diye.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Teşekkür ederim peki bu çözüm olur mu tekrarlar mı nereden toz alıyor bu panel. Ev içinde çalı süpürgesi de yok evde elektrikli süpürge ile temizleniyor ev. Neresi açıkta bu kadar toz almış birde inşallah servis sağ salim getirir çok şikayet okudum tamire gitti daha kötü oldu tamire gitti kasa çizik geldi tamire gitti vidanın biri sıkılmamış falan diye.
O zaman değişime zorlamayı deneyin. F fikoloji değişirler mi sence?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bu tür sorunlar, tozlu ortam ve sobalı evlerde daha çok görülmektedir. Panel yapısı, güç kartı, ana kart gibi bazı kısımlar hava almak zorundadır. bu hava deliklerinden giren ince tozlar ekran ile altındaki katmanların arasına sıkışıyor, yetkili servisce atölyeye alınıyor, değişim gerektirecek durummu dersen, yeni gelende aynısı olacaktır :), onarım sonrası belirli iyleştirmeler uygulanmaktadır. kimi zaman dış etken yani kullanıcı evinden kaynaklı problem olarak, kimi zaman üretici hatası olarak düşünülmektedir.
Emsal değişimler, emsal onarımlar olmuştur.

Kullandığınız elektirik süpürgesinin hepa filitresi ve normal filitresi iyi toz tutmuyor ve bunu dışarı atıyorsa mecburi olarak basınçla dışarı kaçan zerrecikler öncelikle sıcak yüzeylere yapışmaktadır. tabi bunlar örnektir. illa süpürge değil, soba, dışarıdaki yol çalışması bile bu tür şeyleri tetikliye bilir, şu anda sokak çalışması nedeni ile evim sürekli toz duman bunlar elbet bir yere yapışıyor elbet bir yerde kalabiliyor :)

aman size bişey olmasın öncelik sağlık gerisi hallolur, servise güvenin o elinden geleni yapacaktır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji teşekkür ederim ? evde soba yok doğalgazlı mümkün olduğunca toza pisliğe dikkat ederiz bakalım servis çağırmadım henüz
Ya dediğim gibi bir sürü etken var sonuçta statik elektrik bile kendisine çekiyor, örnek verecek olursak evdeki PC de açtığınızda evde toz olmasa bile toplar.
Garantisi ne zaman bitecek acaba ?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Sevgili kardeşim bende aynı arızayı yaşamıştım panel sökülüp temizleniyor bunda bişey yok ama geldikten sonra tv yi mutlaka detaylı kontrol ediniz çizik varmı kırık Vs Değişim konusuna gelcek olursak değişim yapılmaz %60 ihtimalle Sana tavsiyem haftada 2-3 kere tozunu al nemli bezle :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ülen bu led TV'lere gıcık oluyorum... :sopa1

1de084c0b413276dba5d884bf864becf.jpg
Bunlar efsaneydi hacı Top çarpardı küçük kardeşlerimiz herşey fırlatırdı garibim sesini çıkarmazdı elektrik yükselse bile hiç banamısın demezdi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bunlar efsaneydi hacı Top çarpardı küçük kardeşlerimiz herşey fırlatırdı garibim sesini çıkarmazdı elektrik yükselse bile hiç banamısın demezdi
Dolbykoray vayyy adaşım :hihi:hihi

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dolbykoray vayyy adaşım :hihi:hihi
Abi 12mm camdır o, biz çekiçle zor kırardık :kiskis

Geri
Üst Alt