VESTEL TV ALTYAZI SORUNU

B Çevrimdışı

B-ROY7

Yeni Üye
1 May 2018
19
38
herkese selamlar. 55ud9300 model televizyonumda softcoded altyazı gömülü mkv dosyası açtığımda mkv dosyasıyla aynı isme sahip türkçe altyazı dosyası bulunmasına rağmen sürekli softcoded altyazı gösteriliyor. softcoded altyazıyı mkvtoolnix ile kaldırınca türkçe altyazı göstermeye başlıyor. Denediğim LG, Samsung ve Philips tvlerde böyle bir sıkıntı yok. Aynı durumla karşılaşan var mı?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20190611_184837.jpg
20190611_184919.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
televizyonumda softcoded altyazı gömülü mkv dosyası açtığımda mkv dosyasıyla aynı isme sahip türkçe altyazı dosyası bulunmasına rağmen sürekli softcoded altyazı gösteriliyor.
Hiç denemedim ama eve dönünce kesin kontrol ederim,diğer markalar gömülü altyazıyı gizleyip,indirilen altyazıyı mı gösteriyor ilginç geldi bana ,ama kesin denerim :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ayarlarda altyazı dili gibi bir seçenek var mı bir bakın derim.
Medya tarayıcının ayarlarında.
Varsa Türkçe yapın, Türkçe olanı otomatik olarak seçecektir diye düşünüyorum.

B Çevrimdışı

B-ROY7

Yeni Üye
1 May 2018
19
38
Hiç denemedim ama eve dönünce kesin kontrol ederim,diğer markalar gömülü altyazıyı gizleyip,indirilen altyazıyı mı gösteriyor ilginç geldi bana ,ama kesin denerim :ok
hocam gömülü altyazılar hardcoded ve softcoded diye ikiye ayrılıyor. hardcoded altyazı direk videonun içine encode edildiğinden açma kapama seçeneğiniz olmuyor. ama softcoded altyazılar seçilmediği müddetçe gösterilmiyor. çok teşekkür ederim sonucu bekliyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlarda altyazı dili gibi bir seçenek var mı bir bakın derim.
Medya tarayıcının ayarlarında.
Varsa Türkçe yapın, Türkçe olanı otomatik olarak seçecektir diye düşünüyorum.
dil seçeneği türkçe hocam. dil seçeneği zaten altyazı dilini değil karakter şemasını değiştiriyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri