Vestel Tv 4k Film Açmıyor

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
4K için bit-rate min.60/80Mb olması gerekiyor özellikle kayıtlı medya da ancak daha da iyisi
100/120Mb zaten KM de gösterge de max.120 yazıyor:kiskis

UHD-Bluray alırsan bu max değerleri görürsün:ok
resim kalitesi de zaten süper oluyor!

ANCAK,şu yapılıyor;bu da işin çakallığı tabi ki;kısaca "re-mastering" dediğimiz tamamen
digital ortam vasıtasıyla örneğin 1080p filmi 4K yapmak gibi veya 30/40 senelik klasik
bazı filmleri alıp önce DVD den 1080p yapıp bunu Bluray diske basmak gibi veya şimdiler de
o filmleri 4K yapmak gibi...

Bunlar hikaye,böyle filmlere 4K medya olsa bile para filan vermeyin,en fazla indirin öyle izleyin!

4K Bluray veya HDR li filan,harbi 4K çekilmişse ki hala bu konuda kaynaklar çok çok yetersiz
o zaman bunlar gerçek 4K olur!

Bizim indirdiğimiz çoğu şeyler de hikaye yaw laf aramızda!

++

HEVC iyi ama bundan iyisi de çıkacak(çıktı sayılır!) neden gerekiyor?
100/200Gb filmi kim download edecek nereden! nereye yazacak,hadi bunu aştın diyelim
sürekli bununla uğraşmak zor yaw!

Bazı bu konuda üreticiler(daha doğrusu sistem geliştiriciler) şunu deniyorlar örneğin 4K filmi
ve boyutu da 100Gb olsun,bunu öyle bir sıkıştırsanlar ki ne kalitesi düşsün ne de dünya kadar
yer kaplamasın;"Toshiba" bunu bulmuştur:ok:ok:ok iyi de herifler işi bıraktılar!
Bir Fransız firmasına devrettiler ki onlar da bu işte çok çok iyiler ve sanırım açık-kaynak kodlu idi
(burasını tam bilmiyorum,olmayabilirde) ve çok iddialı olarak örneğin 100Gb>>5/10Gb oluyor
ve sıfır kayıpla!

Bu sistem ayrıca yeni,şimdiki HEVC(H265) yerine ikame edilecekti!

"caponlar" ın çoğu işi bıraktığı için,böyle sistemler gelmiyor artık!
Rus,Taiwan,Çin,Hint v.s gibi adamlar işin daha çok "hack" kısmıyla ilgilendikleri için mecburen
capon ve avrupalı adamlara bakıyoruz!

şimdi yukarıda ki bahsettiğim sistem lisanslı olsa,RUS hemen kırar:haha
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

senin panel de USB3.0 port varmı?

ne alaka diyeceksiniz ama merak ettim?

test için USB ler güzel uygun aparatalar değildir! zaten işin prof. kısmında da böyle değildir
bizim kolayımıza geldiği için ne varsa USB ye atıyoruz:kiskis

hatta 4K için>>Bluray-diske bile yazılması doğru olmuyor!

en güzeli PC ama güçlü veya çok sıkı bir PC:ok

10-bit leri açıyormu panelin??

Samsung un bir Demosu var, "Samsung 7 Wonders Of The World China"
4K Demo/2160/10-bit-51,6Mb-MpegTS
benim PC yemiyor ama panel açıyor!
sonra "Jellyfish" leri dene örneğin 300/400Mb olanları

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Triquetra

Yeni Üye
7 Ocak 2020
27
24
4K için bit-rate min.60/80Mb olması gerekiyor özellikle kayıtlı medya da ancak daha da iyisi
100/120Mb zaten KM de gösterge de max.120 yazıyor:kiskis

UHD-Bluray alırsan bu max değerleri görürsün:ok
resim kalitesi de zaten süper oluyor!

ANCAK,şu yapılıyor;bu da işin çakallığı tabi ki;kısaca "re-mastering" dediğimiz tamamen
digital ortam vasıtasıyla örneğin 1080p filmi 4K yapmak gibi veya 30/40 senelik klasik
bazı filmleri alıp önce DVD den 1080p yapıp bunu Bluray diske basmak gibi veya şimdiler de
o filmleri 4K yapmak gibi...

Bunlar hikaye,böyle filmlere 4K medya olsa bile para filan vermeyin,en fazla indirin öyle izleyin!

4K Bluray veya HDR li filan,harbi 4K çekilmişse ki hala bu konuda kaynaklar çok çok yetersiz
o zaman bunlar gerçek 4K olur!

Bizim indirdiğimiz çoğu şeyler de hikaye yaw laf aramızda!

++

HEVC iyi ama bundan iyisi de çıkacak(çıktı sayılır!) neden gerekiyor?
100/200Gb filmi kim download edecek nereden! nereye yazacak,hadi bunu aştın diyelim
sürekli bununla uğraşmak zor yaw!

Bazı bu konuda üreticiler(daha doğrusu sistem geliştiriciler) şunu deniyorlar örneğin 4K filmi
ve boyutu da 100Gb olsun,bunu öyle bir sıkıştırsanlar ki ne kalitesi düşsün ne de dünya kadar
yer kaplamasın;"Toshiba" bunu bulmuştur:ok:ok:ok iyi de herifler işi bıraktılar!
Bir Fransız firmasına devrettiler ki onlar da bu işte çok çok iyiler ve sanırım açık-kaynak kodlu idi
(burasını tam bilmiyorum,olmayabilirde) ve çok iddialı olarak örneğin 100Gb>>5/10Gb oluyor
ve sıfır kayıpla!

Bu sistem ayrıca yeni,şimdiki HEVC(H265) yerine ikame edilecekti!

"caponlar" ın çoğu işi bıraktığı için,böyle sistemler gelmiyor artık!
Rus,Taiwan,Çin,Hint v.s gibi adamlar işin daha çok "hack" kısmıyla ilgilendikleri için mecburen
capon ve avrupalı adamlara bakıyoruz!

şimdi yukarıda ki bahsettiğim sistem lisanslı olsa,RUS hemen kırar:haha

senin panel de USB3.0 port varmı?

ne alaka diyeceksiniz ama merak ettim?

test için USB ler güzel uygun aparatalar değildir! zaten işin prof. kısmında da böyle değildir
bizim kolayımıza geldiği için ne varsa USB ye atıyoruz:kiskis

hatta 4K için>>Bluray-diske bile yazılması doğru olmuyor!

en güzeli PC ama güçlü veya çok sıkı bir PC:ok

10-bit leri açıyormu panelin??

Samsung un bir Demosu var, "Samsung 7 Wonders Of The World China"
4K Demo/2160/10-bit-51,6Mb-MpegTS
benim PC yemiyor ama panel açıyor!
sonra "Jellyfish" leri dene örneğin 300/400Mb olanları
Aynen öyle çok film var 2k'dan veya 1080p'den 4k riplenip öyle pazarlanan.İndirmeden önce şu siteden kontrol edip öyle indiriyorum.https://4kmedia.org/real-or-fake-4k/ Bundan sonra hdr olup olmamasını da kontrol edeceğim galiba.
-
-
10 bitleri oynatıyor sıkıntısız çoğu filmim 10 bit hatta.İndiriyorum hemen dediğiniz demoyu

USB 3.0 yok bildiğim kadarıyla

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt