Vestel TV 3. parti yazilim destegi

U Çevrimdışı

unixman

Yeni Üye
1 Ara 2020
3
43
Selam arkadaslar. Forumu da zannediyom vestel de calisan resmi teknik arkadaslar ta takip ediyor.

Suradaki sorularimi VESTEL Üretimi tüm ürünler için FULL yazılım talep konusu buraya yanitlarlarsa sevinirim o baslik cok haraketli onemli seyler arada kaynayip gitmesin.

Ayrica:

Benim teknik bilgim cok. Kendim Vestel TV ler icin yazilim yazip satabilirmiyim. Sizin TV ler 3. parti yazilim/driver kurmayi destekliyormu?

Mesela ben kablosuz usb fare/klavye driveri yazabilirmiyim diye dusunuyorum. Gozume pisayada yaygin ve iyi linux destegi olan bir fare klavye marka/modeli

kestiririm. Onun linux driverini modifiye edip TV ye uyarlarim. TV de nasil olsa linux temelli android kullaniyor. Tabi lisans olaylarina dikat etmek lazim. GPL

lisansli bir sey olmali.

Ben yap(a)masam bile benden iyi arkadaslar yapabilir sistem izin veriyorsa.

ISTE arkadaslar benim acik bir ekosistem olusturalim dediyim yer tam burasi. Teknik bilgisi olan kisiler disardan katilip onlar da hem bir parca katki saylayacaklar.

Hem de bir parca kazanc elde etmis olacaklar. Evinde oturdugu yerden yazilim yazarak. Tabi test etmesi icin o marka/model/seri no lu urunun elinde olmasi

lazim. Bu cozulmeli. Yazilimi atar baskasi testeder?

Beyin firtinasi yapiyoz:)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
teraspy teraspy bu gün full yazılım talep konusunda yine seni etiketlenmiş tim. Arkadaş oranının hızına yetişemedi muhakak oku orayı ?
hosbulduk hosbulduk senide alalım ?
Arkadasa modifiye bölümünde modlama ile ilgili konuda yanit verdim , bu yazi da öglen silinmisti tekrar aktif olmus..Yeni bir ytigi ytigi geliyor diye düsünmeden edemedim :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

U unixman

Selam arkadaslar. Forumu da zannediyom vestel de calisan resmi teknik arkadaslar ta takip ediyor.

Suradaki sorularimi VESTEL Üretimi tüm ürünler için FULL yazılım talep konusu buraya yanitlarlarsa sevinirim o baslik cok haraketli onemli seyler arada kaynayip gitmesin.

Ayrica:

Benim teknik bilgim cok. Kendim Vestel TV ler icin yazilim yazip satabilirmiyim. Sizin TV ler 3. parti yazilim/driver kurmayi destekliyormu?
Neden olmasın,vestel çalışanı değilim ama ,yazılım derlenirken yapılabilir pek ala,ama sonradan buna izin verildiğini sanmıyorum :ok
Mesela ben kablosuz usb fare/klavye driveri yazabilirmiyim diye dusunuyorum. Gozume pisayada yaygin ve iyi linux destegi olan bir fare klavye marka/modeli
kestiririm. Onun linux driverini modifiye edip TV ye uyarlarim. TV de nasil olsa linux temelli android kullaniyor. Tabi lisans olaylarina dikat etmek lazim. GPL lisansli bir sey olmali.
Ben yap(a)masam bile benden iyi arkadaslar yapabilir sistem izin veriyorsa.

Elbette yazabilirsin ,ama dediğim gibi bunu yazılım derlenirken katman gerekir ,sonradan olması zor bana göre :)

ISTE arkadaslar benim acik bir ekosistem olusturalim dediyim yer tam burasi. Teknik bilgisi olan kisiler disardan katilip onlar da hem bir parca katki saylayacaklar.
Hem de bir parca kazanc elde etmis olacaklar. Evinde oturdugu yerden yazilim yazarak. Tabi test etmesi icin o marka/model/seri no lu urunun elinde olmasi lazim. Bu cozulmeli. Yazilimi atar baskasi testeder?
Sadece o yetmez ,ilk yazdığım gibi full kaynak kodunun elde olması gerekir,derlenmemiş hali ,tabii para kazanılır mı bilmiyorum :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sadece o yetmez ,ilk yazdığım gibi full kaynak kodunun elde olması gerekir,derlenmemiş hali ,tabii para kazanılır mı bilmiyorum :)
Yazılım daha doğrusu ROM Vestel'e aitken imkansız.
İş kıyaslamaya kadar gider yine Vestel haklı çıkar bence.

Ki zaten Linux TV'ler klavye tanıyor?
Neyin driver'ı bu anlamadım.

TV'ye driver yazmak yerine App yaz, onu sat Play Store'dan di mi? :hihi

D Çevrimdışı

denile 

Yeni Üye
9 Nis 2020
22
Olsa çok güzel olur ama ben zannetmiyorum. Yine teknolojide yapılamaz diye bir şey yoktur yapan yapar ama zor iş.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yazılım daha doğrusu ROM Vestel'e aitken imkansız.
İş kıyaslamaya kadar gider yine Vestel haklı çıkar bence.

Ki zaten Linux TV'ler klavye tanıyor?
Neyin driver'ı bu anlamadım.

TV'ye driver yazmak yerine App yaz, onu sat Play Store'dan di mi? :hihi
Ben zaten ROM dan bahsetmedim sevgili umut ,rom başka bir şey ,benim dediğim yazılım başka,keşke sdk verseler ,en azından geliştiriciler için ,açık kaynak çünkü :ok
Olsa çok güzel olur ama ben zannetmiyorum. Yine teknolojide yapılamaz diye bir şey yoktur yapan yapar ama zor iş.
Elbette olur ,olmaz diye bir şey yok ,hele linux için :)

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Arkadasa modifiye bölümünde modlama ile ilgili konuda yanit verdim , bu yazi da öglen silinmisti tekrar aktif olmus..Yeni bir ytigi ytigi geliyor diye düsünmeden edemedim :)

Arkadaşlar uzun zamandır yoktum hayat şartları :) evet yazılımı yazamaz ama editleye bilirsin ana sistem zaten linux free lisanslı tekrardan bir linux media sistemi yazılamaz ama geliştirile bilinir fakat yazılımı satamayız çünkü kocaman open source kod
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben zaten ROM dan bahsetmedim sevgili umut ,rom başka bir şey ,benim dediğim yazılım başka,keşke sdk verseler ,en azından geliştiriciler için ,açık kaynak çünkü :ok

Elbette olur ,olmaz diye bir şey yok ,hele linux için :)

sayın teraspy nasılsınız, Uzun zamandır yoktum malum korona çıkınca yurdışında mahsur kaldım ? gpt3 kodları ile birşeyler yapıyorum şuan ben sisteme eskilerin hepsi çöp o yüzden tvlerde uğraştıklarımızın

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Arkadaşlar uzun zamandır yoktum hayat şartları :) evet yazılımı yazamaz ama editleye bilirsin ana sistem zaten linux free lisanslı tekrardan bir linux media sistemi yazılamaz ama geliştirile bilinir fakat yazılımı satamayız çünkü kocaman open source kod
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sayın teraspy nasılsınız, Uzun zamandır yoktum malum korona çıkınca yurdışında mahsur kaldım ? gpt3 kodları ile birşeyler yapıyorum şuan ben sisteme eskilerin hepsi çöp o yüzden tvlerde uğraştıklarımızın
Teşekkür ediyorum ,yaşadığımız bir hırsızlık olayından başka çok şükür ailecek çok iyiyiz ,bugün aradım jandarmayı ,gelişme yok dendi,neyse :)
Hem bizim cobolt yazılımına çöp deme bakayım :) ,gazetede okudum geçenlerde , "yurt dışında mahsur kalan üyeyi teraspy diye birisi kurtardı" diye meşhur olduk bu arada :)

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Teşekkür ediyorum ,yaşadığımız bir hırsızlık olayından başka çok şükür ailecek çok iyiyiz ,bugün aradım jandarmayı ,gelişme yok dendi,neyse :)
Hem bizim cobolt yazılımına çöp deme bakayım :) ,gazetede okudum geçenlerde , "yurt dışında mahsur kalan üyeyi teraspy diye birisi kurtardı" diye meşhur olduk bu arada :)
geçmiş olsun :(

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt