VESTEL trv 80 termosifon

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
Arkadaşlar merhaba, Antalya'da yaşıyorum, kiralık evde oturıyorum gün ısı ve elektrikli şofben var (en dandiklerin ufacık), gün ısı ise montaj hatasından çok basınçsız çalışıyor hortuımu sarkmış ve tabandan tekrar bacaya yükseltilip geldiğinden çok düşük basınçla geliyor inanın duş almak işkence oluyor. elektrikli şofbendesanırım minimum 4-5 yıllık ve kirenlenmiş olsa gerek çok cılız sı geliyor ve 1. kademe de bile haşlıyor...
ıspartada bir arkdaşım elinde 3 ay kullanıp kaldırdığı sıfır ayarında VESTEL trv 80 termosifon marka termosifon çok uygun bir fiayta verecek. sıfırları şşuan 4500-5000 arası ben 1500 e alcağım. sizce nasıldır. parasında değilim ama işimi görür mü

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Uzun yıllar kullandım. Sanırım sevgili Sota Sota elektronik termostatlı olanını kullanıyor şu an, ben mekanik olanını kullandım, yer kaplaması dışında benim hiçbir sorunum yoktu. Titanyum gövde diye geçerdi bunlar, halen öyle mi onu hatırlamıyorum ama bakır olmadığı için kötü yanı, kazan delinirse elinizde çöp var demektir.

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
Uzun yıllar kullandım. Sanırım sevgili Sota Sota elektronik termostatlı olanını kullanıyor şu an, ben mekanik olanını kullandım, yer kaplaması dışında benim hiçbir sorunum yoktu. Titanyum gövde diye geçerdi bunlar, halen öyle mi onu hatırlamıyorum ama bakır olmadığı için kötü yanı, kazan delinirse elinizde çöp var demektir.
çok teşekkür ederim abi ilgiyle izliyorm senin yanıt vermen mutlu etti. aldım gitti ozaman yarın ıspartadan yolluyor :))

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
çok teşekkür ederim abi ilgiyle izliyorm senin yanıt vermen mutlu etti. aldım gitti ozaman yarın ıspartadan yolluyor :))
Güzel günlerde kullanmanızı diliyorum. Yalnız suyun basınç sorunu ile ilgilenmenizi öneririm zira basınç olmaz ise sıcak su çıkışı da sağlıklı olmaz zira termosifon içerisindeki suyun basıncı ile yıkanabileceğiniz yanılgısına düşmenizi istemem.

Sevgilerimle :cay

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
Güzel günlerde kullanmanızı diliyorum. Yalnız suyun basınç sorunu ile ilgilenmenizi öneririm zira basınç olmaz ise sıcak su çıkışı da sağlıklı olmaz zira termosifon içerisindeki suyun basıncı ile yıkanabileceğiniz yanılgısına düşmenizi istemem.

Sevgilerimle :cay
abi normal şebeke suyunca bir basınç sorunu yok. gün ısıdan gelen suda var... o nedenle sorun olacağını düşünmüyorum yanılıyor muyum zira zaten termosifonunda 9 bar basıncı var yazıyor ama

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
abi normal şebeke suyunca bir basınç sorunu yok. gün ısıdan gelen suda var... o nedenle sorun olacağını düşünmüyorum yanılıyor muyum zira zaten termosifonunda 9 bar basıncı var yazıyor ama
Şebekede sorun yok ise sorun yok elbette.

Aklıma gelmişken şunu da yazmak isterim bak iyi bir tasarruf yöntemi kendi adıma.

Bende Swan model bir ani su ısıtıcı var. Bizim bölgelerde güneş enerjisi çok yoğun ve aktif kullanılır yani bizde 365 gün içinde sıcak su olmadığı gün saysı 30 gün ya olur ya olmaz. o günlerde de ben şebekeden gelen suyu girmek yerine evin kendi duş başlığını çıkartıp yine de enerjiden gelen suyu ani su ısıtıcıya giriyorum çünkü şebekeden gelen suyu direkt girdiğimde 3 üncü kademeyi açmak zorunda kalıyorum, güneş enerjisinden gelen, benim için soğuk olan suyu kullandığımda ise 1 inci kademe bile çok geliyor böylece daha az elektrik tüketimi sağlamış oluyorum.

Termosifonların sürekli sıcak su ile kalmasını aslında istemeyiz kireçlenme sorunu nedeniyle ancak biz periyordik temizlik ile bu sorunu aştığımız için şebekeden gelen suyu girmek yerine enerjiden gelen suyu termosifona girmeyi tercih etmiştim ben kullandığım dönemde.

Böyle olunca örneğin 10 derece olan suyu 60 dereceye ulaştırmak yerine 20 derecelik suyu 60 dereceye ulaştırmak için daha ez enerji tüketiyor havanın en güneşsiz zamanında bile. Güneşli zamanda zaten sorun yok.

Yaz dönemlerinde ben termosifon suyunu boşaltır tesisatı normale çevirirdim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Regal 80lt 6 senedir kullanıyorum.
Genel olarak memnunuz elektronik termostat aradabir saçmalıyor açıp kapatınca normale biniyor.
onu harici problemsiz kullanmaya devam ediyoruz.
yanılmıyorsam 2 yıl önce termosifonu komple söküp içindeki kireçi temizlemistim.
bu yaz gene yaparım gibi içindeki anotlarıda yeniler kullanmaya devam ederiz diye düşünüyorum.

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
Regal 80lt 6 senedir kullanıyorum.
Genel olarak memnunuz elektronik termostat aradabir saçmalıyor açıp kapatınca normale biniyor.
onu harici problemsiz kullanmaya devam ediyoruz.
yanılmıyorsam 2 yıl önce termosifonu komple söküp içindeki kireçi temizlemistim.
bu yaz gene yaparım gibi içindeki anotlarıda yeniler kullanmaya devam ederiz diye düşünüyorum.
kireç temizliğini nasıl yapıyorsunuz zor mu bir kullanıcı olarak yapabilir miyim Antalya'nın suyu tezgaha damlasa bembeyaz oluyor..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
kireç temizliğini nasıl yapıyorsunuz zor mu bir kullanıcı olarak yapabilir miyim Antalya'nın suyu tezgaha damlasa bembeyaz oluyor..
Kolay dersem yalan olur. işten biraz anlamınız gerek.
Elektrik bağlantısı sökülecek, termosta baglantıları sökülüp rezistans yerinden çıkarılacak bunun için alt kapağı komple sökmek lazım.

ben kazana dışarıdan plastik çekiç vasıtayla ufak dokunuşlar yaptım. Kireç plakalar halinde döküldü kabasını elle topllayıp
sıcak su+ limontuzu karışımı döküp bekledim.
%90 oranında temizlendi.

X Çevrimdışı

xxasaxx

Yeni Üye
14 Nis 2022
25
31
Kolay dersem yalan olur. işten biraz anlamınız gerek.
Elektrik bağlantısı sökülecek, termosta baglantıları sökülüp rezistans yerinden çıkarılacak bunun için alt kapağı komple sökmek lazım.

ben kazana dışarıdan plastik çekiç vasıtayla ufak dokunuşlar yaptım. Kireç plakalar halinde döküldü kabasını elle topllayıp
sıcak su+ limontuzu karışımı döküp bekledim.
%90 oranında temizlendi.
ozaman burada dursun birilerine lazım olur belki :)

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
IMG_20230308_061137.jpg

Merhaba, termosifon konusuna bakarken en son açılan bu sayfadan yazayım dedim. Yayla evine Baymak marka 80 lt . termosifon alıp kurduk. Banyo içinde düşük tavandan dolayı banyoya takılmadı,en uygun yer olarak hole taktık. Servis geldi takti daha sonra su ve elektrik bağlantısı yapıldı mecburen. Değerli sucu amcam Şeref usta hepsini halleti sağolsun. Sota Sota (Şeref Usta Adana da yaşıyor. Tanışmanı çok isterim. Çok değerli bir amca.😉)( bu arada seneler önce kablo tv modemini verdiğin kişiyim. Teşekkürler tekrar hala kullnaıyorum. :) )

Sorum fotoğrafta gördüğünüz üzere şeffaf hortum takılı. Ve ara ara su akıyor, damlıyor. Diğer termosifonlarda da bu var mı? Varsa fotolarda görmüyorum. Servisi aradık ana vanayı az kısarsaniz damalama olmaz dedi onu deneyeceğim. Ana vana kisilirsa çamaşır bulaşık vs. Sorun olmaz mı? . Teşekkürler 👍 (

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
IMG_20230308_061137.jpg

Merhaba, termosifon konusuna bakarken en son açılan bu sayfadan yazayım dedim. Yayla evine Baymak marka 80 lt . termosifon alıp kurduk. Banyo içinde düşük tavandan dolayı banyoya takılmadı,en uygun yer olarak hole taktık. Servis geldi takti daha sonra su ve elektrik bağlantısı yapıldı mecburen. Değerli sucu amcam Şeref usta hepsini halleti sağolsun. Sota Sota (Şeref Usta Adana da yaşıyor. Tanışmanı çok isterim. Çok değerli bir amca.😉)

Sorum fotoğrafta gördüğünüz üzere şeffaf hortum takılı. Ve ara ara su akıyor, damlıyor. Diğer termosifonlarda da bu var mı? Varsa fotolarda görmüyorum. Servisi aradık ana vanayı az kısarsaniz damalama olmaz dedi onu deneyeceğim. Ana vana kisilirsa çamaşır bulaşık vs. Sorun olmaz mı? . Teşekkürler 👍
Birgün tekrardan gel misafirim ol. Beraber gider çayını içeriz. :ok

suyu damlata parça basınç emniyet ventili sebeke suyunun basıncı fazla olduğunuda bağlı olduğu cihazlar ve flex hortumun zarar görmesini önlemek için damla damla su akar.

termosifonun altında soğuk su giriş vanasının biraz kısıp tekrar kontrol edermisin.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Birgün tekrardan gel misafirim ol. Beraber gider çayını içeriz. :ok

suyu damlata parça basınç emniyet ventili sebeke suyunun basıncı fazla olduğunuda bağlı olduğu cihazlar ve flex hortumun zarar görmesini önlemek için damla damla su akar.

termosifonun altında soğuk su giriş vanasının biraz kısıp tekrar kontrol edermisin.
İnşallah 👍

Dediğini Şeref Usta yaptı soğuk su vanasını biraz kıstı. Damlamaya devam etti. Bu sefer de orijinal parça olduğu için servise bir sorun dedi. Serviste ana vanayi kısın dedi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
İnşallah 👍

Dediğini Şeref Usta yaptı soğuk su vanasını biraz kıstı. Damlamaya devam etti. Bu sefer de orijinal parça olduğu için servise bir sorun dedi. Serviste ana vanayi kısın dedi.
Biraz daha kısıp tekrardan takip et.
yada
Binanızda hidrafor sistemi varsa yönetiminden bir miktar tepe basınç düşünmesini isteyebilirsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri