MB130 v4-v5 Yeni Yazılım

hangisinde memnun kaldınız ?

• 5.7.28.0

• 5.7.20.0

• 5.28.7.0

• 5.28.7.4

• 5.34.1.4

• 5.35.2.0

• 5.35.4.0

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
yükledim şimdi. arayüzde 5.28xx olarak gözüküyor ama tarihi daha yeni. uygulamalardaki ikonlar küçülmüş. ilaveten optik çıkışta ses seviyesi yükselmiş. şimdilik başka fark göremedim.

edit: fark gördüm. optik çıkışta passthrought özelliği gelmiş.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Aradaki 5.720 li versiyonda uygulamalarda aşırı takılma ve lag oluyordu bir nebze daha düzelmiş görünüyor. Sanki network biraz daha iyi olmuş 20 mbit ile youtube de 4k açtım bir süre takılmadan izleyebildim. 5.7.20 li olan versiyonda 4k 20 mbit internet ile donmaktan izlemek pek mümkün olmuyordu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Edit : passthrought u açabilir misiniz hocam. Ben de optik çıkışan 5.1 cihaz kullanıyorum ne gibi özellik gelmiş ? (Sıkıştırılmış veya PCM olan seçeneklerden mi bahsediyorsunuz)

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
Aradaki 5.720 li versiyonda uygulamalarda aşırı takılma ve lag oluyordu bir nebze daha düzelmiş görünüyor. Sanki network biraz daha iyi olmuş 20 mbit ile youtube de 4k açtım bir süre takılmadan izleyebildim. 5.7.20 li olan versiyonda 4k 20 mbit internet ile donmaktan izlemek pek mümkün olmuyordu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Edit : passthrought u açabilir misiniz hocam. Ben de optik çıkışan 5.1 cihaz kullanıyorum ne gibi özellik gelmiş ?

hocam passthought sesi doğrudan hiç bir çözücü işleminden geçirmeden aktarılmasıdır. örneğin optik ses sisteminizde dts decoder yok. passthrought açarsanız dts sesleri duyamazsınız. pcm olarak iletirseniz sesi tv çözer, optikten raw olarak iletir. sesi duyarsınız.

kullandığınız ses sisteminin decoderi, tvden daha iyi ise kullanılabilir. illaki fark duyarsınız.

ilaveten menüler, netflix, youtube baya baya hızlanmış. harici kaynak olarak apple tv kullanıyorum. hızına erişemez ama bu yazılımla keyif vermeye başlamış.

S Çevrimdışı

sahsiyet

Aktif Üye
24 Tem 2019
119
38
Hocam Logitech z906 kullanıyorum DTS decoder cihazda var tv den bu seçenek 5.7.20 li versiyonda vardı ben kullanıyorum Netflix 5.1 ses ve DTS z906 ile sinema ortamını aratmıyor seslerde. Ama tv nin ses çıkışı zayıftı oprikte tekrar bi incelerim artmış mı. teşekkürler bilgi için.

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
Hocam Logitech z906 kullanıyorum DTS decoder cihazda var tv den bu seçenek 5.7.20 li versiyonda vardı ben kullanıyorum Netflix 5.1 ses ve DTS z906 ile sinema ortamını aratmıyor seslerde. Ama tv nin ses çıkışı zayıftı oprikte tekrar bi incelerim artmış mı. teşekkürler bilgi için.

passthrought bende çıkmıyordu. lg soundbar mevcut bende. optikte ses seviyesi yükselmiş bunu gözlemledim.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
55u8200 tv için yazlım yükleme nasıl yapılıyor?tv kapalı iken usb ile açmamız yeterli midir?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
yazılım yükleme adımlarını uyguladım ama 55ud8200 de sofware hatası verdi yüklemedi.otomatik güncellemeyi bekleyeceğiz artık.
Menü(home) 4725 yapıp çıkan resmi eklermisiniz?
Dosyayı boş fat32 formatlı klasöre , rardan çıkarılmış olarak atılması gerekiyor. Eğer flaş dolu ise olmaz, rar olarak ararsan olmaz.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
Menü(home) 4725 yapıp çıkan resmi eklermisiniz?
Dosyayı boş fat32 formatlı klasöre , rardan çıkarılmış olarak atılması gerekiyor. Eğer flaş dolu ise olmaz, rar olarak ararsan olmaz.

rardan çıkardım. fat32 ile biçimlendirilmiş usb ye attım. başka dosya yok içinde. tv nin fişini çıkardım.usb takılı.ok tuşuna basılı şekilde fişi taktım. standbay hızlı yanıp sönmeye başlayınca ok den çektim. yazılımı gördü. software error hatası verdi. tv restart yaptı normal olarak açıldı.

IMG_20191025_105450.jpg

M Çevrimdışı

Musti

Yeni Üye
2 Ocak 2019
48
46
dosya ismini değiştirmem gerekiyor mu?upgrade_mb130.bin olarak çıkıyor winrar içinden.başka bir ek dosya eklemem gerekiyor mu? farklı bir usb bellekle denedim yine aynı hatayı alıyorum. bu linkteki 1.yönteme göre yapıyorum. https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-yazilim-yukleme-resimli-anlatim.2744/
atladığım bir şey mi var?
1.yöntem full yazılım siz 2.yöntemi deneyin.tv açıkken flash belleği usb ye takın.home kırmızı tuşa basın menü çıktığında kumandadan 1505 tuşlayın yazılım yükseltmek istiyormusunuz seçeneği çıkar evet deyin.yuklenir.kapanip açılmasını bekleyin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt