Vestel Toolbax Telnet Yardım

T Çevrimdışı

trashboat

Yeni Üye
18 Kas 2019
16
25
Merhabalar, programın tv telnetini etkinleştirme mekanizması nedir? başka bir program ya da scriptle vs ile bunu yapabilir miyiz ?
Demek istediğim hangi mantıkla bu program bu işi yapmakta
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kullandığım tv anakartı mb90 Putty'de top komutuyla fazla Cpu kullanan işlemin(init) pid numarasını kill komutuyla kapatarak tv yi kapatmayı denedim ve oldu da. aynı işlem zaten reboot ile de oluyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tvnin arka kapısını aktif ediyor ,basitçe bu şekilde çalışıyor,tv içine uygulama atıp her açılışta aktif olurmu dersen olur,hatta root şifresini değiştirirsin olur biter,ben değiştirimmi , tabiiki hayır,gerek görmedim doğrusu :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Birde ekleme yapayım:
Tv içinde işlemciyi fazladan kullanan programı zor yakalarsın, çünkü tv programı aurora.elf içindedir,komple çalışıyor yani bu programla,Servis menüden usb log aktif et, tvye usb bağla ,telneti de aktif et,komut satırına aurora.elf verip enterle
sana çalşan programları (diyeyim basitçe) verecek telnet ekranında :)
Hep yazdım "hanım dizi izlerken bazen reboot atıyorum,tv kapanıp-açılıyor ,tv bir süre sonra bana alıyor" diye :)

T Çevrimdışı

trashboat

Yeni Üye
18 Kas 2019
16
25
Reboot olayı :) :clap:hoba1Hocam bu telneti manuel aktif etmenin yolu nedir? Toolbox olmadan nmap ya da yazılımı değiştirme vs. tv her açılışta telnet etkin olsun veya Manuel şekilde de açmak olabilir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Reboot olayı :) :clap:hoba1Hocam bu telneti manuel aktif etmenin yolu nedir? Toolbox olmadan nmap ya da yazılımı değiştirme vs. tv her açılışta telnet etkin olsun veya Manuel şekilde de açmak olabilir
Doğrusunu istersen bunu hiç düşünmedim,gerek duymadığımdan olabilir,çünkü çok sık kullanılabiecek uygulama değil bana göre,bu yüzden toolbox yeterli geliyor,hatta linux ile de kullanıyorum wine sayesinde .
Bir kere aktif edince pc kapatana kadar aktif kalıyor zaten günboyu :)
Bir ip ucu daha vereyim,benim 3 tvde de toolbox ile aktif edildikten sonra wifi olmadan eternet kablosuyla pc<-->tv ile telnet erişimi oluyor,işletim sistemim debian8 linux :ok
Kabloyu laptoba takınca, tv bir ip adresi alıyor,o ip adresini toolbox ile aktif ediyorum,pat tv içindeyim :)

T Çevrimdışı

trashboat

Yeni Üye
18 Kas 2019
16
25
Doğrusunu istersen bunu hiç düşünmedim,gerek duymadığımdan olabilir,çünkü çok sık kullanılabiecek uygulama değil bana göre,bu yüzden toolbox yeterli geliyor,hatta linux ile de kullanıyorum wine sayesinde .
Bir kere aktif edince pc kapatana kadar aktif kalıyor zaten günboyu :)
Bir ip ucu daha vereyim,benim 3 tvde de toolbox ile aktif edildikten sonra wifi olmadan eternet kablosuyla pc<-->tv ile telnet erişimi oluyor,işletim sistemim debian8 linux :ok
Kabloyu laptoba takınca, tv bir ip adresi alıyor,o ip adresini toolbox ile aktif ediyorum,pat tv içindeyim :)
Meraktan 3 gündür bunun üstünde uğraşıyorum. Tvye usb takıp log kaydetmeye başladım. Toolboxtan telneti aktif edip hemen usbyi çıkardım. Log kayıtlarında şöyle bir kod gördüm "telnetd -l bin/sh" yani telneti bir şekilde aktif eden kod bu. araştırdım ama hakkında birşey bulamadım. Eskiden kali linux vardı vardı bende debían tabanlı. Bugün yüklemeye karar verdim. Metasploit framework kurup telnet hk. Exploit aradım ve tesadüfen aynı işi yapan bir tanesini buldum. Uzaktan portu açmaya zorluyor ve açıyor hem de aynı kodla :) birkaç sorun var sistemde düzeltip deneyeceğim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bir de başka bir konuda 1986 portuyla uzaktan komut çağırıyordunuz. Benim kart Mb90 eski yani. SWprofilden Uartı aktif ettim 1986 portu açık şu an ama bağlanamadım bir yolu var mı acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Meraktan 3 gündür bunun üstünde uğraşıyorum. Tvye usb takıp log kaydetmeye başladım. Toolboxtan telneti aktif edip hemen usbyi çıkardım. Log kayıtlarında şöyle bir kod gördüm "telnetd -l bin/sh" yani telneti bir şekilde aktif eden kod bu. araştırdım ama hakkında birşey bulamadım. Eskiden kali linux vardı vardı bende debían tabanlı. Bugün yüklemeye karar verdim. Metasploit framework kurup telnet hk. Exploit aradım ve tesadüfen aynı işi yapan bir tanesini buldum. Uzaktan portu açmaya zorluyor ve açıyor hem de aynı kodla :) birkaç sorun var sistemde düzeltip deneyeceğim
Hımmm,elinde mutlaka tvnin full yazılımı olmalı,nemelazım :) Ben 9090 model tvye kaç kez yazılım attım hatırlamıyorum artık,hatta ilk önce elindeki full yazılımı tvye atıp deneme de yapmalısın bence ,bakalım bir sorun yaşadığında geri dönebilecekmi tv diye ,yoksa yarı yolda kalmayasın :)
Linux olmadan olmaz,elin alışmalı,gözün alışmalı ,komut sistemini kullanmaya da alışmalı tabii :ok
Şu kodu sıkıştırıp yükle bakayım bir yere ,neymiş bu kod :)

T Çevrimdışı

trashboat

Yeni Üye
18 Kas 2019
16
25
Hımmm,elinde mutlaka tvnin full yazılımı olmalı,nemelazım :) Ben 9090 model tvye kaç kez yazılım attım hatırlamıyorum artık,hatta ilk önce elindeki full yazılımı tvye atıp deneme de yapmalısın bence ,bakalım bir sorun yaşadığında geri dönebilecekmi tv diye ,yoksa yarı yolda kalmayasın :)
Linux olmadan olmaz,elin alışmalı,gözün alışmalı ,komut sistemini kullanmaya da alışmalı tabii :ok
Şu kodu sıkıştırıp yükle bakayım bir yere ,neymiş bu kod :)
Bir sorun olacağını düşünmüyorum Hardware'da herhangi bir değişiklik yapmıyorum. Tüm değişiklikleri pcde yapıyorum. burdan yaptığım tüm müdahale reboot :) ayrıca tvde 'tftp' denen bir kod da var. Bununla daha sonra uğraşıcam tabi bu kod Busybox içinde hazır gelmiş de olabilir. Eğer olursa ftp bağlantısı kurabilirim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben busybox da değiştirmiştim :) daha üst versiyon attım tvye,tabii işlemciye uygun olanı,benim işlemci mips :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt