Vestel Smart Tv'sinde DigiturkPlay Olan Var Mı ?

ThePunisher Çevrimdışı

ThePunisher

Yeni Üye
3 Mar 2018
27
Bazı smartlarda var.  Ben mb90 için yapabileceğim tüm güncellemeleri yaptım. Ancak ben bir türlü getirtemedim.

Ancak Vestel 7100 modeli olan bir vatandaş ekran görüntüsü atmış bende var girebiliyorum diye. Market benim market ile aynı ancak bende DT Play yok.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Cvp: Vestel Smart Tv'sinde DigiturkPlay Olan Var Mı ?

ThePunisher' Alıntı:
Bazı smartlarda var.  Ben mb90 için yapabileceğim tüm güncellemeleri yaptım. Ancak ben bir türlü getirtemedim.

Ancak Vestel 7100 modeli olan bir vatandaş ekran görüntüsü atmış bende var girebiliyorum diye. Market benim market ile aynı ancak bende DT Play yok.

Aynen dediğin kişiyi bende gördüm dh'de paylaşmış görüntüyü Vestel Smart menüsünden. İyide bizde neden yok çok saçma yaa , üyelik alıcam yok diye alamıyorum. İlla pc yi mi bağlicaz tv'ye.

ThePunisher Çevrimdışı

ThePunisher

Yeni Üye
3 Mar 2018
27

The_SreT' Alıntı:
ThePunisher' Alıntı:

Aynen dediğin kişiyi bende gördüm dh'de paylaşmış görüntüyü Vestel Smart menüsünden. İyide bizde neden yok çok saçma yaa , üyelik alıcam yok diye alamıyorum. İlla pc yi mi bağlicaz tv'ye.

Ben şunu merak ediyorum aslında. Bu yazılımsal bir ekleme. TV yazılımlarından anlayan bir arkadaş bunun markette görünmesini sağlayabilir diye düşünüyorum. Yok mu bu konuda biz uzman. Sıkıldım artık bilgisayar bağlamaktan.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
ThePunisher' Alıntı:
The_SreT' Alıntı:

Ben şunu merak ediyorum aslında. Bu yazılımsal bir ekleme. TV yazılımlarından anlayan bir arkadaş bunun markette görünmesini sağlayabilir diye düşünüyorum. Yok mu bu konuda biz uzman. Sıkıldım artık bilgisayar bağlamaktan.

DH'deki ekran görüntüsünde ekranın sağ üst köşesinde turuncu renkli bir Vestel yazdığını hatırlıyorum.
Uygulamanın kendisinde böyle birşey olduğunu zannetmiyorum. Arayüzden bağımsız, göze çarpan bir durum. Öyle birşey normalde olmaz.
O arkadaş ya modifiye edilmiş bir yazılım yükledi ya da başka birşey yaptı.
Konuda zaten bir bilgi vermemiş hatırladığım kadarıyla.

Vestel'in bir anlaşması var mı şimdiki Bein ile bilmiyorum.
Belki test sürecindeyken yanlışlıkla yayına alındı ve bu arkadaşa denk geldi. Kim bilir? (Zor bir ihtimal ama.)

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155

ThePunisher' Alıntı:
The_SreT' Alıntı:

Ben digiturkplay resmi sitesinde böyle bi sayfaya ulaştım.

https://www.digiturkplay.com.tr/cihazlar

Orada yazan uyumlu markalar listesi Samsung - LG - Arçelik - Beko - Grundig.

Vestel yok , karşılıklı bir anlaşma sonucu mu geliyor bu uygulama anlayamadım ki ? Anlaşmaysada anlaşma Samsung - LG - Arçelik - Beko - Grundig tüketicisini düşünüyoda Vestel boşver sen izlememi diyo şimdi ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
The_SreT' Alıntı:
ThePunisher' Alıntı:

Ben digiturkplay resmi sitesinde böyle bi sayfaya ulaştım.

https://www.digiturkplay.com.tr/cihazlar

Orada yazan uyumlu markalar listesi Samsung - LG - Arçelik - Beko - Grundig.

Vestel yok , karşılıklı bir anlaşma sonucu mu geliyor bu uygulama anlayamadım ki ? Anlaşmaysada anlaşma Samsung - LG - Arçelik - Beko - Grundig tüketicisini düşünüyoda Vestel boşver sen izlememi diyo şimdi ?

Bu ücretli bir platform. Hak sahibinden izin alınmadan uygulamayı yayına alamaz hatta geliştiremezsiniz bile.
Anlaşma olması normal.
Vestel'in Smart konusunda bir iddiası yoktu okuduğum kadarıyla.
Bir içerik sağlayıcı ile anlaşması olmaması da tüketicisini önemsemediği anlamına gelmez.
Bu işler ticari işler.
Tabi donanım ve yazılımın da içerik sağlayıcının istediklerini desteklemesi gerekir ki, bu konuda da belli bir anakart ve yazılım sürümüne sahip Vestel modellerinin geride kalacağını zannetmiyorum. Sonuçta kullandıkları altyapıyı diğer üreticiler de kullanıyor.
Açıkçası Google TV'den ümitliydim (sadece Vestel olarak düşünmeyin) ama orada da Google hazretleri pek dokundurtmuyor sistemine sanırım. Ve gelişim süreci meşakkatli görünüyor.
Açıkçası düz panel bir tv ve harici cihaz en sağlıklı yapılandırma olarak görünüyor şu an Smart tarafında.
ARM tabanlı işlemciler henüz bu kadar yükü kaldıracak güçte değil TV tarafında. (Ki TV'lerdeki ARM işlemciler ile telefondaki ARM işlemciler bire-bir aynı değil. TV'ye özgü birimler barındırıyor diye biliyorum.)

ThePunisher Çevrimdışı

ThePunisher

Yeni Üye
3 Mar 2018
27
Bu modifiye işini kim yapıyorsa bi güzellik de bize yapsın. Verelim yazılımımızı eklesin Digiturk Play uygulamasını biz de kurtulalım bu dertten :)

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Aslında en güzeli bitane uygun fiyata android box tv alıcaz hiç uğraşmicaz bu smart menülerle 200 - 250 tl arası fiyatlara satılanları var , istediğimizi indirip yükleriz [emoji846]

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155

kaya.cihat92' Alıntı:
ilk ve son vestel marka alışım sırf bu yuzden

Valla ben bu android box ürününü ciddi ciddi düşünüyorum , arkadaşım aldı benim AliExpress'den ücretsiz kargo ile 58 tl'ye hemde , tamam gelmesi uzun sürüyo yurtdışı olduğu için ama beklemeye değer. Aldığı ürünü n11 dede satanlar var baktık en düşük satan 350 tl'ye satıyordu , 58 tl nere 350 tl nere.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
The_SreT' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:
ilk ve son vestel marka alışım sırf bu yuzden

Valla ben bu android box ürününü ciddi ciddi düşünüyorum , arkadaşım aldı benim AliExpress'den ücretsiz kargo ile 58 tl'ye hemde , tamam gelmesi uzun sürüyo yurtdışı olduğu için ama beklemeye değer. Aldığı ürünü n11 dede satanlar var baktık en düşük satan 350 tl'ye satıyordu , 58 tl nere 350 tl nere.

Forumumuzda Xiaomi alan arkadaş var. Xiaomi güzel ürünler yapıyor.
Donanımı zayıf ürün almayın Android tarafında.

ThePunisher Çevrimdışı

ThePunisher

Yeni Üye
3 Mar 2018
27
Bu android box ile de digitürk play sıkıntı oluyor diye yorumlar var nette. Sorunsuz Dt play kullanabiliyor muyuz

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Çok tutulan bir ürün var hocam x96 mini diye bunun 1gb ram 8gb dahili hafıza olanı 105 tl 2gb 16gb dahili hafıza olanıda 139 tl AliExpress de. Bu ürünlerde android versiyon yükseldikce fiyatta yükseliyor bu 7.1.2 versiyonlu. Türkiye'de n11 de 7.1.2 versiyonunu 270 tl'ye satan var şuan.

e0d7a2cbc09400e7858c3330d4ec057d.jpg

fef0eadd4699c5e2be7127fdce893e85.jpg

Geri
Üst Alt