vestel smart tv görüntü bozuk

K Çevrimdışı

koroglu

Yeni Üye
8 Şub 2022
5
35
merhabalar ben yeni üye oldum vestel smart tv ile ilgili bir sorunla karşılaştığım için ne yapacağımı şaşırdım. yeni konumu açmam gerekiyor bilmiyorum da formun kurallarını da ihlal etmek istemiyorum. yalnış birşey yaptıysam özür dilerim. benim konum şu vestel smart tv de thorium V.3.6.2H (HO) (mb95M) yazıyordu ben bunu thorium v.3.6.6n (HO) (mb95m) olarak değiştirdim. tv de oluşan tek sorun şu oldu
ses var, görüntü bozuk yani ekranda negatif görüntü mü diyim ne diyim doğru kelime nedir bilemediğimden negatif görüntü dedim. ne yapmam gerekiyor. renk ayarlarıyla oynadım yine bir işe yaramadı. menü sayfası açıldığında alt taraf normal gözüküyor menü sayfasının altında kalan kısım, ama menü sayfasının dışında kalan kısımlar ise yine bozuk renklerde.. fabrika ayarlarına döndürdüm yine aynı... hatta tv kurulumu sırasında bir resim aldım onu da ekleyim. bana yardım eder misiniz. ne yapmam gerekiyor.

NOT: bi yere daha yazdım burdan ama sanırım yalnış yere yazdım özür dilerim..

20220207_22202297ea2296b1a23e22.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
tv arkasındaki bilgiler bu şekildedir ve ekranın başka bir görüntüsünü de ekliyorum

20220207_223054.jpg

20220206_225759.jpg
panel dosyasını yükleme talimatına göre denermisin

Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsur, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine pq isimli bir klasör ile yerleştirilir
PQ isimli klasör içerisindeki yazılımlara sahip bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır
TV yeniden açıldığında ekran düzelmiş olur
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebilir.)

K Çevrimdışı

koroglu

Yeni Üye
8 Şub 2022
5
35
tamam dediklerinizi uygulayıp sizinle iletişime geçeceğim şimdiden teşekkür ederim yardımınız için
panel dosyasını yükleme talimatına göre denermisin

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsur, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine pq isimli bir klasör ile yerleştirilir
PQ isimli klasör içerisindeki yazılımlara sahip bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır
TV yeniden açıldığında ekran düzelmiş olur
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebilir.)

Geri
Üst Alt