Vestel smart 4k wifi sorunu

M Çevrimdışı

Musti

Yeni Üye
2 Ocak 2019
48
46
Iyi aksamlar değişimden sıfır vestel 49 ud 8200 tv geldi yaklaşık 1 aydır sorunsuz kullanıyordum.dun aksam netfilikte wifi ile dizi seyrederken kendiliğinden wifi kopması ve ardından sürekli kapanıp açılma sorunu yaşadım.defalarca fabrika ayarlarına dondurdum.malesef sorun dahada arttı.ag ayarlarında kablosuz seçenek bile çıkmıyor.ve 2 dakika bile olmadan kapanıp açılıyor.kumandanin bazı tuşlarını algılamıyor.servis geldi kendileride görerek götürdüler tv yi.sorum su muhtemel arıza nedir.tamiri kabul etmelimiyim.degisim mümkünmüdür.yazilim olarak 5.7.16 yüklemiştim.o şekilde 20 gün sorunsuz kullandim

F Çevrimdışı

fehmi

Yeni Üye
4 Tem 2019
6
32
Merhabalar aynı model tv ve aynı sorun bendede var.
Ara sıra kalbosuz ağ şeçeneği geliyor ama kısa bir süre sonra kayboluyo sadece kablolu bağlantı ve devredışı şeçenekleri kalıyor. Ve kablosuz ağ bulundu bağlanıyor diyor saniyelik donma yaşayıp tv kendini kapatıp açıyor.
Konu hakkında bilgisi olan varasa yardımcı olabilir mi ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhabalar aynı model tv ve aynı sorun bendede var.
Ara sıra kalbosuz ağ şeçeneği geliyor ama kısa bir süre sonra kayboluyo sadece kablolu bağlantı ve devredışı şeçenekleri kalıyor. Ve kablosuz ağ bulundu bağlanıyor diyor saniyelik donma yaşayıp tv kendini kapatıp açıyor.
Konu hakkında bilgisi olan varasa yardımcı olabilir mi ?
Garantisi devam ediyorsa servis iste bence,durum normal değil çünkü maalesef,tabii kendi düşüncem bu yönde.

F Çevrimdışı

fehmi

Yeni Üye
4 Tem 2019
6
32
Tavsiyen için teşekkürler.
Servis yazılımsal olduğunu söyledi.
tv nin 4725 ayarlar bölümünden birkaç resim çekti.
fabrikadan bu duruma özel yazılım getireceğini söyledi.

F Çevrimdışı

fehmi

Yeni Üye
4 Tem 2019
6
32
IMG_1795.jpg

[SUP]Servisin resmini çektiği ve sizin söylediğiniz yazılım anladığı kadarıyla v5.7.20 yüklü[/SUP]

F Çevrimdışı

fehmi

Yeni Üye
4 Tem 2019
6
32
aynen doğrudur bu yazılımda mı bu problem oldu ?

Evet hatta servis geldi 1 saat önce tekrar aynı yazılımı kurdu ve sorun devam ediyor. Kablosuz bağlantı seceneği ara sıra geliyor bağlanıyor hop 1-2 saniye içinde tekrar seçenek kayboluyor. Yukarıda yazdığım durumlar sürekli tekrarlanmakta.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet hatta servis geldi 1 saat önce tekrar aynı yazılımı kurdu ve sorun devam ediyor. Kablosuz bağlantı seceneği ara sıra geliyor bağlanıyor hop 1-2 saniye içinde tekrar seçenek kayboluyor. Yukarıda yazdığım durumlar sürekli tekrarlanmakta.
anladım wifi kartı veya wifi kablosunda sorun olabilir
şunun resmini eklermisin menü 4725 yapıp options 3 e girip ekran resmini eklermisin

F Çevrimdışı

fehmi

Yeni Üye
4 Tem 2019
6
32
anladım wifi kartı veya wifi kablosunda sorun olabilir
şunun resmini eklermisin menü 4725 yapıp options 3 e girip ekran resmini eklermisin

IMG_1796.jpg

Cihazı pazartesi aldım salı kurulum oldu salı günü sorunsuz kullandım.
Çarşamba sabahı yazılım güncellemesi yazan bir ekran geldi evden çıkmak gerektiği için sonra seceneğini seçtim. Tv kapattım. Fişini çektim. 3-4 saatsonra tekrar tv açtım tekrar aynı yazılım güncelleme seceneği geldi. Sonra dedim. Ve yazdığım sorunlar bu aşamadan sonra başladı. Olayın başı bu sonrasında kendi kendine kapanma wifi problemi. Ama kablolu bağlantıda bir sorun yaşamadım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
doğrudur o yüzden wifi kart veya wifi kablosu arızalı olabilir dedim, ama şu anda wifi aktif galiba ? internet olmadığında tekrar buraya girip kontrol yapsana wifi nin karşısında wfm07 yerine non yada vezzy2000 yazacak mı

F Çevrimdışı

fehmi

Yeni Üye
4 Tem 2019
6
32
Şuanda devre dışında kullanmak zorundayım.
Çünkü wifi bağlandığım zaman bağlanıyor 1-2 saniye sonra tv kapanıp açılıyo sonra kablosuz bağlandı seçeneği kayboluyor. Sadece kablolu bağlandı ve devre dışı seçeneği oluyo, kablosuz seceneği yazmıyor bile 2 secenek var. Bir süre sonra örneğin 10 dk sonra ağ ayarları bölümüne girip kablosuz bağlantı seceneği çıkıyor bağlanıyor. 1-2 saniye sonra tv kapanıp açılıyo ağ ayarlarına giriyorum. Kablolu bağlantı ve devre dışı seçeneği var , kablosuz bağlantı seçeneği yok. Yine 5-10 dk vb süre sonra baktığımda yine aynı kablosuz seçenek geliyo bağlanıyorum tv kapanıp açılıyo yine kablosuz seçenek kayboluyo .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

doğrudur o yüzden wifi kart veya wifi kablosu arızalı olabilir dedim, ama şu anda wifi aktif galiba ? internet olmadığında tekrar buraya girip kontrol yapsana wifi nin karşısında wfm07 yerine non yada vezzy2000 yazacak mı

Dediğiniz gibi belkide wifi kartı veya kablosu bozuktur sıfır yeni alınmış cihaz olmasına rağmen. Artık servisi beklemek ve onların son durum olarak ne yapması gerektiğini beklemekten başka bir çarem kalmadı. Bugün haber vericeklerini söylediler. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ç Çevrimdışı

Çakır92

Yeni Üye
12 Eki 2019
2
31
444BD27B-4C3F-45B3-90A5-A9F28139FA2C.jpg

Merhaba alalı 6 ay oldu 55ud9300 sürekli wifi kopma sorunu yaşıyorum yazılım güncel diyor acaba servisi mi aramalıyım ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt