Vestel SBA300 Soundbar, bir garip problem

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Selamlar, yine letgo ve yine ben !

denk geldim, anlaştım, gittim, aldım. kumandası yoktu, 200 tl ye aldım.

servise gittim, kumandası için, ürün seri no lazım dediler. dedim, şimdi var, oldu da seri no yırtıktı ya da yoktu o zaman ne olacaktı?

dediler, o zaman yapacak bir şey yok maalesef. dedim, saçmaa !! serisini çelik çocuk yırttı ve ürün arıza yaptı, kaldırıp çöpe mi atacağız, mantığınız ve sisteminiz bu mu_? cevap yok.

neyse, 60 tl de kumandayı aldım. 260 tl ye geldi. şöyle bir sorunum var,

tv jvc (vestel üretimi) ses sistemi zaten vestel. bluetooth üzerinden eşleştirdiğimde,

- ses gecikmesi sorunu oldu ve de ses sisteminin kumandasının sağ tuşunda tv de kanalın geri, sol tuşunda ileri atlaması sorunu oldu (ters mantık)

tv kumandası ses sitemine komut göndermiyor tabi.

optik ile bağladım, sorun düzeldi. mi box a da coaxial dönüştürücü ile bağladım. onda da sorun yok. ama optik ses kalitesi de yok.

ses doyurucu, bas iyi. verdiğim ekmek kadar köfte aldım zannımca.

sorun olayı da şu; tv, mi box, soundbar; elde 3 kumanda, en azından tv ve soundbar ı tek kumandaya düşürebilsek iyiydi??

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
HDMI ARC destekli çıkış üzerinden bağlayıp ayarlardan CEC'i etkinleştirin?
HDMI kablo ile TV'den soundbar'a girin.
Mi-Box'ı ayrıca optikle bağlamayın.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
probleme bir ilave daha yapayım,

- tv yi kapattığımda soundbar ı kapatmasam bile belli bir süre sonra kendisini standby konumuna alıyor. bu güzel bir şey,

ama şu var ki, belli belirsiz süre sonunda tv ve soundbar ı açtığımda soundbardan gelen ses codec bozuk video izler gibi cırklı curklu, kumandadan da restart atılamıyor soundbar a. mecbur kalk fişi çıkar tak, yeniden çalıştır ile sorunu gideriyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
probleme bir ilave daha yapayım,

- tv yi kapattığımda soundbar ı kapatmasam bile belli bir süre sonra kendisini standby konumuna alıyor. bu güzel bir şey,

ama şu var ki, belli belirsiz süre sonunda tv ve soundbar ı açtığımda soundbardan gelen ses codec bozuk video izler gibi cırklı curklu, kumandadan da restart atılamıyor soundbar a. mecbur kalk fişi çıkar tak, yeniden çalıştır ile sorunu gideriyorum.

Vestel'in kendi ürettiği ürünler değil bunlar benim bildiğim.
Yaşanan sorunu da giderebileceklerini sanmıyorum. :hihi

Siz optiği çıkarıp sadece HDMI ile bağlantıyı yaptınız mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri