vestel satallite 32ph5045 tv çalışiyor gürüntü var ses yok

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
289
64
Sevgili forum arkadaşlar başlıkta belirttiğim TV çalışiyor gürüntü var ses yoktur ses çıkış entegresi arızalı olduğunu düşüniyorum bilgi sayar anfimin jakı kulaklık yerine taktığımda ses alıyorum 17mb82-1 dışardan ses anfikatörü uygulamak istiyorum bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ustam bu sorunun TV İnceleme konu başlığıyla herhangi bir ilgisi olmadığı için taşıdım. Lütfen bir daha konu açarken daha dikkatli olunuz.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
289
64
Bu model genelde ses çıkış entegresi bozuyor diye biliyorum hoparlör sağlam ölçüldü yazılımdan yaparmı hiçbir fikrim yok yazılım yaparmı ola bilir elinizde varsa eklesen sevinirim denemekte yarar var

By_Trol By_Trol,

C Cemil47 Donanım ve yazılım orijinal mi?
Hoparlörler sağlam mı?
Bu model genelde ses çıkış entegresi bozuyor diye biliyorum hoparlör sağlam ölçüldü yazılımdan yaparmı hiçbir fikrim yok yazılım yaparmı ola bilir elinizde varsa eklesen sevinirim denemekte yarar var

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,628

By_Trol By_Trol,

Ses entegresi bozulan ana kart mb81 siz mb82 Yazmışsınız. Ana kart mb81 İse ses çıkış entegresi aşırı ısınıyorsa yangın çıkarabilir harici ses çıkış bağlamayın ısı yoksa bağlayın hatta hiç uğraşmaya gerek yok kulaklık çıkışından 2+1 Ses sistemi kullanılsın.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
289
64
Ses entegresi bozulan ana kart mb81 siz mb82 Yazmışsınız. Ana kart mb81 İse ses çıkış entegresi aşırı ısınıyorsa yangın çıkarabilir harici ses çıkış bağlamayın ısı yoksa bağlayın hatta hiç uğraşmaya gerek yok kulaklık çıkışından 2+1 Ses sistemi kullanılsın.
Evet mainboar 81dir 82yanlış yazmışım

Dısarda ses sistemi müşteri kabul etmiyor usta sonuçta çözüm için tamire geldi dısarda ses sistemi bağlgamak görüntü açısında hoş olmuyor

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,628

Dısarda ses sistemi müşteri kabul etmiyor usta sonuçta çözüm için tamire geldi dısarda ses sistemi bağlgamak görüntü açısında hoş olmuyor
Kulaklık uçlarından tv içerisine bir amplifikatör bağlayın.
DİKKAT ! Ses çıkış IC aşırı ısınıyorsa yangın riski var.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
289
64
İşte bende bunu yapmaya çalıştım mainboard kulaklık girişinde hangi noktada bas işareti almam gerekiyor negibi bir işlem yapmam lazım yardımcı olurmusun ben pam8610 bağlamak istedim

IMG_20230726_115703.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,628
İşte bende bunu yapmaya çalıştım mainboard kulaklık girişinde hangi noktada bas işareti almam gerekiyor negibi bir işlem yapmam lazım yardımcı olurmusun ben pam8610 bağlamak istedim

IMG_20230726_115703.jpg
Kulaklığa stereo jack fişi tak kabloyu içeri al hiç bir yeri kesmemiş biçmemiş olursunuz.

Geri
Üst Alt