VESTEL-SAMSUNG-LG

E Çevrimdışı

erentuncer

Yeni Üye
17 May 2018
8
33
Herkese merhaba forumda yeniyim. Sizlerin bilgilerinize ihtiyacım var. Yeni evleneceğim ve tv almak istiyorum. Vestel 49UD9300 - Samsung 43MU7000 - Lg 43UJ651v konusunda kararsız kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese merhaba forumda yeniyim. Sizlerin bilgilerinize ihtiyacım var. Yeni evleneceğim ve tv almak istiyorum. Vestel 49UD9300 - Samsung 43MU7000 - Lg 43UJ651v konusunda kararsız kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Gerek özellikleri, gerekse tepkileri anlamında birbirlerinden farklı modeller bunlar.

O nedenle önce mümkünse sizin nasıl bir TV izleyicisi olduğunuzu ve TV yi hangi amaçlarla kullancağınızı öğrenelim

FUTBOL PS4 vs kullanılacak mı mesela?
TV nin duracağı alan ile oturma düzeni nasıldır?
TV yan açılardan izlenecek mi? vs

:ok

E Çevrimdışı

erentuncer

Yeni Üye
17 May 2018
8
33
Cevap için teşekkür ederim. Futbol-İnternetten Film-Normal tv olarak kullanacağız. Yan açılardan izlenecek tvnin konumu dikdörtgene yakın bir oda da ünitenin üzerinde olacak bu şartlara uygun hangisi olabilir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cevap için teşekkür ederim. Futbol-İnternetten Film-Normal tv olarak kullanacağız. Yan açılardan izlenecek tvnin konumu dikdörtgene yakın bir oda da ünitenin üzerinde olacak bu şartlara uygun hangisi olabilir?

Futbol izleyecekseniz LG yi listeden çıkartabilirsiniz (Fanatik değilim, hassas da değilim kafama çok takmam derseniz o ayrı konu)
VESTEL ekran boyutu anlamında baskın gelir 43MU7000 e nazaran, WCG olması da avantajdır lakin HDR yoktur 9300 de. MU7000 de ise HDR ve yanılmıyorsam HLG vardı ama onda da WCG yoktu diye hatırlıyorum. Bu da teknik olarak 43MU7000 in 49UD9300 den çok üstün olmayacağı sonucunu çıkartır.

Fiyatlandırma çıtasına, garanti süresine, servis yoğunluğuna, müşteri hizmetleri kalite yaklaşımına göre bence 49UD9300 baskın gelir.

Wifi bağlantısı olarak da SAMSUNG un hakkını yiyemem zira eğer 10 üzerinden bir değerlendirme yapılacaksa MU7000 9 ise UD9300 8 alır benden :ok

E Çevrimdışı

erentuncer

Yeni Üye
17 May 2018
8
33
Hocam smart özelliğinin kullanımı konusunda samsung vestel'e nazaran daha mı hızlı yoksa hemen hemen ikiside birbirine yakın mı?

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
49ud9300 va paneli kesinlikle yan açılardan izlenmiyor. Yan açılardan saçma sapan değişik renkler ve puslu bir panel izlersiniz. Ud8400 özellikle yan açılardan daha düzgün görüntü veriyor. Her iki TV nin anakartı smartı herşeyi aynı. Panel özellikleri ve kasaları farklı. 8400 ü incelemelisiniz. A Ado hocam daha detaylı açıklama yapacaktır.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
49ud9300 va paneli kesinlikle yan açılardan izlenmiyor. Yan açılardan saçma sapan değişik renkler ve puslu bir panel izlersiniz. Ud8400 özellikle yan açılardan daha düzgün görüntü veriyor. Her iki TV nin anakartı smartı herşeyi aynı. Panel özellikleri ve kasaları farklı. 8400 ü incelemelisiniz. A Ado hocam daha detaylı açıklama yapacaktır.

Yan açılardan TV izlemek isteyen arkadaşlar IPS panelli televizyon almalı.
VA panel yapısı gereği yan açılardan renk kaybı yaşatır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt