Vestel pixellence 32825 TV standby led göz kırpıyor

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64

Herkese kolay gelsin arkadaşlar gelen TV çalışmıyor şikayetiyle geldi incelemem sonucunda besleme kartında c857.c 818 4700mf 6.3v kondastörler şişikti elimdeki kondastörler 4700mf25v mevcut olarak vardı taktım bir sorun çıkarmı acaba? Elimdeki kondastörleri taktım satandby LED sabit yandı power tuşuna bastığımda LED söndü TV açılmadı ancak ch program tuşuna bastığımda TV çalışıyor sizce budurum normalmı neden on of butonu on of yaptığımda açılmıyor p+ bastığımda TV çalışıyor gerek arıza hakkında gerek çalışma prensibi hakkında yardımcı olursanız sevinirim

IMG_20211029_154127.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
1) On/off tuşu yan tarafta switch olarak mekanik tuş işe o tuş tv yi standby dan çıkartmaz pr+ tuşuna basılması gerekir veya kumanda ile çalıştırılması gerekir.
2) On/off tuşu yan tarafta switch olarak mekanik tuş işe tv çalışırken 220 Volt şebeke fişi prizden çekilirse tekrar takıldığında tv standby da kalmaz direk çalışır.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
1) On/off tuşu yan tarafta switch olarak mekanik tuş işe o tuş tv yi standby dan çıkartmaz pr+ tuşuna basılması gerekir veya kumanda ile çalıştırılması gerekir.
2) On/off tuşu yan tarafta switch olarak mekanik tuş işe tv çalışırken 220 Volt şebeke fişi prizden çekilirse tekrar takıldığında tv standby da kalmaz direk çalışır.
Usta yan taraftaki en üsten on of butonuna dedim 220 voltu on of Eden sivici değil yani

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt