Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Selamlar, Nasıl durum?

İki hafta kadar sehpa üzerinde LG 47LA660S yerine ana cihaz olarak kullandıktan sonra pazar günü asıl yerine monte ettim.

Cihazdan genel olarak memnunum. Dediğiniz gibi VA panel olmasından dolayı görüş açısına göre renk/kontrast değişimi var biraz ama kullanım şekline göre dert değil. Şükür ki ölü piksel falan çıkmadı. Tamamen siyah ekranda baktığımda ışık sızması falan yok. O anlamda şaşırmadım desem yalan olur. Siyahlık gayet homojendi, bariz parlak bir bölge görmedim. Görüntü kalitesi ve renkler gayet iyi. Kalibrasyondan sonra çok güzel oldu.

Smart fonksiyonlarını ağırlıklı olarak Netflix ve biraz Youtube için kullanıyorum. Webde gezme ve diğer aplikasyonlarla ilgilenmediğim için yorum yapamayacağım. Netflix için adanmış düğme olması güzel. Kapalı iken direkt Netlix düğmeisne basıp uygulamaya erişebiliyorsunuz. Bekleme modunda basınca hemen açılıp tekrar hoşgeldin diyor. 5GHz wifi üzerinden bağlı. İlk yüklemede yüzdeler çok hızlı doluyor, hatta bazen şak diye açılıyor. LG'den sonra çok memnunum. Fişe taktıktan sonra hemen Netflix'e bastığımda ise bağlanamıyor zira wifi henüz hazır değil. Uyarı verip hemen ardından tekrar deniyor ve bağlanıyor. Aşırı hıza wifi yetişemiyor besbelli. Kablo olsa sorun olmazdı.

Geçen günlerde çıkan son yazılımı yükleyince ses senkron sorunu çıkmıştı. Tamamen kapanıp bekledikten sonra açılınca düzeldi ve tekrarlamadı. Tecrübeme göre bu televizyonu bilgisayar gibi kapatmak gerekiyor. Kumandaya basıp kapatınca ekranın köşesindeki led uzun süre yanıp sönüyor ve sonra sabit yanmaya başlıyor. Bu arada yazılım çalışıyor olmadı. Elektriği şak diye kesince sonrasında sıkıntı olması muhtemel.

İnternetteki ürün tanıtımlarında HDR geçmiyor 40 inçlik UD8400ler için ama bendekinde var. Kutu üzerinde logosu mevcut. HW profilde de gördüm. Ayrıca youtube'daki hdr videolar oynatılırken alt barda HDR işareti var. Görüntü iyi göründüğünden HDR çalışıyor olmalı. Menulerde falan olmayınca insanın kafası karışıyor biraz.

Eksiklik olarak pixellence özelliğinin hep açık olması kapatılamamasını söyleyebilirim. Trumotion benzeri menuler yok, o yüzden SMR 1000 falan çok anlam ifade etmiyor. Görüntü ayarlarında dejudder yok ki bu aslında sevdiğim bir özellik. 25fps progressive olarak çekilen dizilerdeki hareketli sahneleri akıcı hale getirmiyor o yüzden. Donanım ve yazılım buna gayet müsait ama pixellence'in apple misali bize bir şeyyleri dikte etmesi durumu var. Görüntü ayarları biraz detaylansa güzel olur. 6 senelik LG 47LA660S'in donanım gücü belli ama gayet akıcı görüntü veriyor ve görüntü seçenekleri 10 kat fazla. Bir yazılımla bu özellikler açılsa muhteşem bir cihaz olacak besbelli.

Gerçi bir çok insan da bu dejudder olayını sevmiyor, biraz tercih meselesi yani. Yukarıda anlattığım durum bir başkası için hiç problem olmayabilir.

Bu arada, futbol izlemesi çok keyifli. Renkler gayet iyi ve görüntü net. IPS ekranlardaki sıkıntı yok kesinlikle.

Kumandası güzel, ama ses ve kanal ± tuşları biraz daha büyük olabilirdi. En çok kullanılanlar onlar malum, dolma parmak da değilim ama kullanışsız geldi biraz. Akıllı kumandama geçiş yapabilirim.

Bluetooth kulaklık ile de kullandım. Ses kalitesi iyi ve gecikme makuldü. Ama kulaklığa geçince sesi kesse güzel olurdu. Yazılımla oluyormuş gerçi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. :) Sorular varsa cevaplayabilirim.

edit: Yazmayı umutmuşum. Yazılım hatası mı yoksa pixellence kaynaklı normal bir durum mu bilmiyorum ama görüntü ayarlarında keskinlik 0-100 arası değişmiyor, hep aynı.

C Çevrimdışı

cmdlmn

Yeni Üye
15 Eki 2018
2
33
Adem Helvacı Ado Geçenlerde forumda bahsi geçmiş sanırım çok sıcak bakmamışsınız bazı nedenlerden dolayı ama eğer bu marka için de görülebiliyorsa panelini öğrenebilirsem çok iyi olur; ona göre almayı düşünüyorum. Edenwood ED6504UHD

panel kısmında da bu yazıyormuş - 65_VEQNTSU11F_2DUHD_D_H_F0_V_130_247702_248932

Şimdiden teşekkürler

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
Helali hoş olsun azizim ne demek, yeter ki toplum bilinçli, bilgili olsun.

40UD8400 SAMSUNG VA panel ve 10 bit HDR destekli MB130 anakartlı üründür lakin bana göre SMR değeri düşük biraz (1000hz)
Ancak bu düşük tabiri kullanım alanına göre değişkenlik gösterebilir elbette :ok

Tv yi aldım baba.
Gayet güzel tv.
Digitürk + play station için almıştım.
YALNIZ 2 sorun var
1- TRT HD göstermiyor
2- TELEFON EKRANINI TV YE YANSITINCA SAGLIKLI IZLENMIYOR. DONUYOR GİBİ DESEM ANLARSIN SEN.

B Çevrimdışı

Best₺

Yeni Üye
4 Eki 2018
3
29
Selamlar;

SAMSUNG VA panel ve MB130P anakart mevcut ürününüzde. Kısa bir süre kullanın ben sonra yorum yapayım :ok

Teşekkür ederim :-) çok bilgi sahibi değilim ama kutu da gördüğüm kadarıyla üründe hdr var dimi? Tv den çok memnunum çok yakından baktığımda pixeller gözüküyor fakat onun yayından olduğunu düşünüyorum. Sd yayınlar kötü ama diğer tv ler de nasıl bilmiyorum belki onlar da da kötüdür bir şey diyemeyeceğim. Evde wifi yok telefonun netini bağlayarak biraz baktım Google yavaş gibi YouTube gayet akıcı kullanıșlı. Kanal geçişleri hızlı. Ses kaliteli, ses seviyesi biraz yetersiz gibi müzik dinlerken filan. Yani yeterli olacaktır fakat ev kalabalık ken haber dinlerken filan biraz sorun olabilir.

B Çevrimdışı

Best₺

Yeni Üye
4 Eki 2018
3
29
Selamlar;

SAMSUNG VA panel ve MB130P anakart mevcut ürününüzde. Kısa bir süre kullanın ben sonra yorum yapayım :ok

Bu arada bu panelin, ana kartın artıları eksileri nelerdir hocam? Yorumlar da gördüğüm kadarıyla görüş açısı kısıtlı filan demişler? Bizim oda küçük olduğundan nereden bakarsam bakayım öyle bir problem yok gayet düzgün gözüküyor her açıdan :-)

V Çevrimdışı

vestelb

Yeni Üye
17 Eki 2018
2
46
Merhabalar Ado Bey
Cihazımın hangi panel ve anakarta sahip olduğunu öğrenebilir miyim? Çok teşekkür ederim şimdiden.
10110889 1712700363
VPAZ: 20273411
SN: 7971708 700363

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Ado Hocam merhaba,

Zahmet olmasa 40UD8400 cihazımın bilgilerini verebilir misiniz?

10118213 1808800121
VPAZ: 20274266
SN: 8091822 800121

Kurulum için kapalı kutu bekliyor. Tüplü SEG market tvsinden beri ilk defa Vestel ürünü aldım. Konuya biraz yeniyim. Eğer olumsuz bir şey varsa açmadan iade edeyim diyorum.

Teşekkürler.
üründen memnun musun?

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Adem hocam merhaba yeni bir vestel 55ud8400 urun geliyor yarin elimde inşallah bu seride çoklu üretim yok dimi yani 55ud8400 ler in hepsi ips ekrana sahip mi gönlümüz ips den yana çünkü çoklu üretim varsa kutuyu açmadan panel sorgulayalım

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
P_20181029_093514.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam merhaba resim üstte panel bilgisi alabilirmiyim kaç bit panel ve ana kart mb 130 un hangi versiyonu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Geçenlerde forumda bahsi geçmiş sanırım çok sıcak bakmamışsınız bazı nedenlerden dolayı ama eğer bu marka için de görülebiliyorsa panelini öğrenebilirsem çok iyi olur; ona göre almayı düşünüyorum. Edenwood ED6504UHD

panel kısmında da bu yazıyormuş - 65_VEQNTSU11F_2DUHD_D_H_F0_V_130_247702_248932

Şimdiden teşekkürler

SAMSUNG VA :ok

Geri
Üst Alt