vestel oksijen konsantratörü

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bizim ailecek yapabileceğimiz bir şey olursa ,hiç çekinme lütfen.
Sağolasın emmi, şimdilik idare ediyoruz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu okuyunca biraz araştırma gereği duydum. Anladığım kadarı ile bu makineyi almakla da iş bitmiyor. Sonrasında filtre değişiklikleri, mekanik bakım için periyodik bakım cetveli, Nasal aparatın değişimleri vs gibi durumlar da söz konusu. Kaldı ki bu süreçler aylar ile ifade ediliyor.

Öncelikle Rabbim herkese şifa nasip eylesin, sonrasında ise geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Vestel belli ki geçmiş yıllarda yaptığı gibi bir iş ortaklığı yapmış bu medikal ürün için.

Aynı uygulamayı tercih eden çok marka var, mesela Golmaster gibi. O da MEDİSANA ile anlaşmalı. Aradım ama MEDİSANA üretimi oksijen konsansatörü bulamadım.

Vestel efendi MEDİCRAFT ile anlaşmış ancak cihaza ait çok detay yok elimizde.

Sarf malzeme tedariki kimin kontrolünde?
Teknik Destek Hizmetini kim sağalayacak?
Periyodik bakımlarda kim hizmet verecek?

Bunların dışında şu konuya da dikkat çekmek isterim.

Elektrik kesintisi.

Olası bir elektrik kesintisi için de bir planlama yapılmalı diye düşünüyorum.
Sağolasın
5000 saatte bir filtre değişimi, kabaca 10000 de bir de genel bakım derdi var. Elektrik kesintileri için de 10luk tüp yazılmıştı. Cihaz artı tüpe 3000 ödedim.

Ödediğim parayı gözüm görmüyor şu an. Keyfi yerinde ya, önemli olan o.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada elmaslar'ın çinden getirdiği cihazı aldım. Dikkat ettikten sonra sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Kullanım tslimatına uyup bakımları düzgün yapılırsa bizi kurtarır

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

serkan147

Yeni Üye
2 Nis 2022
1
36
Çok geçmiş olsun. Cihazın bakımlarını düzernli olarak yapayı unutmayın.

Dış filtreler her 2 haftada bir ılık su ile yıkanmalı, tamamen kuruduktan sonra tekrar yerleştirilmelidir. İç filtreler ise üretici önerilerine göre her 6 ya da 12 ayda bir yetkili servis tarafından değiştirilmelidir. Oksijen konsantratörü cihazının verdiği havanın nemlendirilmesini sağlayan su kabı içerisinde mutlaka kullanılmalı, günlük olarak minimum seviyesinin altında olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kap içerisindeki su hafta bir defa değiştirilmelidir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt