Vestel MB9X kullananlar kulübesi :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu kartlara sahip tv sahiplerinin en fazla cözüm aradiklari konu Netflix uygulamasi bu tv ye yüklenir mi, calisir mi?Ben tv yi oyun konsolu icin veya youtube da video seyretmek icin kulandigim icin youtube calisir mi ya cevap aramistim.Ikiside smart menü uygulamalarimda oldugu halde calismadi.

Bu aksam tak kullan diye forumda paylasilan uygulamayi denedim mb95 li kartlarda calismadigi paylasildigi icin, mb95 li kartta calistigini gördüm.Sn teraspy indexi incelememi linki degistirdigim takdirde istenilen baska linklerede gidilebilecegi bilgisini paylasti,ben de denemelere basladim.

Daha önce tvde youtube uygulamasi calismiyordu, uygulamaya youtube linkini ekledigimde tak kullan uygulamasinda da calismadi.Bende laptopda direk seyretmek istedigim videonun linkini secip takkkullan indexine o linki ekledim istenilen seviyede olmasada video gösterilmeye calisildi..

Daha sonra ayni denemeleri netflix ssiptv dailymotion ve foxtv canli yayin sayfasini acarak denedim.dailymotion hic acilmadi fox tv cok yavas idi,netflix ve ssiptv ana sayfalari aciliyor ama üyelik olmadigi icin diger asamalari test etme imkanim olmadi.Netflix te belki laptopdan seyredilmek istenen filmin linki alinip takkullana eklenerek calisip calismadigi test edilebilir?!Tv lerin ram kapasiteleri web sayfalarinin ana sayfalarinda gömülü olan bir cok script yüzünden yetersiz geliyor olabilir veya lisans problemleri yüzünden erisimi kapatilmis olabilir. Büyük ihtimalle sonuc olumsuz olabilir ama yinede üyeligi olan bir arkadas direk seyretmek istedigi filmin linkini takkullana ekleyerek denemek isterese diyerekten paylasayim istedim..
Bu formül ile herşeyi yapabiliriz büyük ihtimal,index.php denemek lazım,belkide denemişimdir ama bakmak lazım,daha fazla denemeler yapamadım,ama bu hiç yapmayacağım anlamına gelmez :haha1
Önyargı sakat bir iş sevgili teraspy teraspy

Ben de kendimi kulüpten saybilirmiyim bilmiyorum zira MB9X Çift Ekran tv 48'' kullandım uzun süre, sonra bildiğiniz sebeplerden ötürü çok sık model değiştirmem nedeniyle sattım elbette. Yine de mesleki olarak halen 9X ler ile halen oldukça içli dışlıyım.

Senin mevzuya benzer bir anımı da ben anlatayım.

Malum İzmir Karşıyakalıyım. Eee çocukluk bitişi gençlik yılları vs vs derken Tanıl diye bir arkadaşım var hatta ilk oğluma ismini verdiğim arkadaşımdır. Yıllar sonra mesleki anlamda ben İzmir dışına çıkınca ayrıldık tabi, senede bir veya 2 senede bir görüşür olduk. Neyse bu dönemlerden birisinde bir gün İzmir ziyaretimizde kendilerine gittik. Kakara kikiri yemek vs derken Salona geçtik tv yi açtı ki Digiturk de bilenler vardır mutlaka, Şömine nin olduğu SILK gibi bir adı vardı galiba öyle kanallar vardı açtı arkadan müzik de çalıyor oooh ambians mis. TV ye baktım TOSHİBA. Ancak bahsettiğim sene 2012 dolayları. Dikkat ettim Renkler kontrast oldukça dikkat çekici. Eee biz de rahat durmayız illa odaklanacağız tv ye. Dedim ki ''olm bunu ne zaman aldın, TOSHİBA yı nereden buldun?''

Gelen cevap; ''Yurtdışından bilader, Sizin dandik VESTEL i alacak değildik ya''

Dedim ki ; ''Vallahi kardeşim yiğidin hakkını yememek lazım, 10 numara cihaz, ver kumandayı kurcalayayım biraz''

Kumandanın MENU tuşuna basmamla birlikte (İnanın amacım renk kontrast ışık vs ayar değerlerine bakmaktı) ekrana çıkan menüye bir baktım ve dedim ki ''Aha olm, sana birazdan bir sürpriz yapabilirim'' :kiskis

Menu4725 yaptım ve şak diye servis menüye girdi cihaz :kop

Kalktım yerimden ve tv nin arkasını çevirip barkodu gördüm ki her ne kadar zaten servis menüye girmesinden anlasam da, Barkodu görünce bir kahkaha attım, Tanıl'ı yanıma çağırıp altında yazan MANİSA VESTEL TESİSLERİNDE ÜRETİLMİŞTİR yazısını okuttum :kop

''Mor da güzel bir renk kanka takma kafana'' dedim ve geceye daha neşeli bir şekilde devam ettik:kiskis

Abi Vestel'i severim, ama yönetimini, daha doğrusu yönetimlerindeki bazı yalaka tayfasını sevmem. Vestel'e bir gün kötü bir şey olursa bilin ki bu yalaka tayfasının yanlış politikaları yüzündendir :ok
Bende zaten menü+4725 alışkanlık oldu,hangi farklı marka tv görsem inan bakıyorum kumandadan :haha1
Altını çizdiğim konuyu DH'de defalarca yazdım ,hatırlarsan "vestelciler kendi tvlerini kullanmıyorlar" diye yazıp durdum sitem olarak,yani sırf kendi tvlerini kullansalar neyin ne olduğunu gözleriyle göreceklerdi,ama göremediler hiç,çünkü büyük ihtimal farklı marka tv kullanıyorlardır yoksa çoooktannn el koymuşlardı olaya.(ben olay diyorum )

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
BOMBA isimli konuyu okuyalım lütfennnnn :haha1

Aynen,ben eski laptopumu kullanıyorum ?

BOMBA isimli konuyu okuyalım lütfennnnn :haha1

Hımm,bendeki sürüm halen en eskilerden biri olan 3.6.2j ,bende var wevd,sende bu sürüm yoksa internetim bağlandığında(yeni başvurduk) yolluyayım link sana,bende altını çizdiğim ve senin gördüğün sıkıntıların hiç biri sıkıntı çıkartmıyor :) kanallarda bugüne kadar reset daha yapmadı,şahane çalışıyor, yolunu burada yazarım bir ara :)

Baktım şimdi benim dosyalara core update olarak varmış. onu full yazılım yapayım birde onu deneyeyim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy bu mb9x lere qui dosyalarını atamaz mıyız? Yeni ui acayip güzel ya.
Ben diğer tvlerin dosyalarını attım,tv açılmadı,hatta her yolu da denedim ama olmadı :)
Baktım şimdi benim dosyalara core update olarak varmış. onu full yazılım yapayım birde onu deneyeyim
rvfe,telefondan girdiğimden- 3gb zaten,onu da köydeyken gazete okumak için kullanıyorum- ne dosya yüklüyorum nede indiriyorum ki pat diye internetim bitmesin diye,kablonet gelip monte edeceklerdi ama gelmediler henüz,yoksa sana ve merte hatta tüm 9090 serisi tv kullanıcılarına update edip link vereceğim,sen yine de yengehanım evde olmadığında dene neme lazım :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bugün çeşitli smartlar vardı ya,hani resimleri görünen.İşte onların tümünü bir yere toplayıp denedim ,5 adet vestel smart :sirit
Çalıştımı,evet çalıştı, hemde usb bellekte :)
portal1.png

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt