Vestel MB98 unable to complete secure transaction hatası

E Çevrimdışı

EmrahGK

Yeni Üye
27 Ocak 2021
6
17
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi televizyonda tavsiye forumu dahil çoğu siteye giriş yapamıyorum. Unable to connect secure hatası veriyor. Eskiden yazılım modlayarak Netflix yüklemiştim. Menu ye basıp 4725 yaptığımda Opera sürümü 3.6 gözüküyor (0.45.23.64) . Sanırım bununla ilgili. Şunu da belirtmek istiyorum bu televizyonumun aynısının 4K versiyonu teyzemlerde vardı fakat onunla internet tarayıcısından Harry Potter izlediğimi hatırlıyorum :).

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
öncelikle aynı tvnin 4k lısı değil ne yazıkki :) sizinkisi mb98 bundan sonra 4 k ya geçiş için ana kart devrimi olarak mb100 120 130 230 oldu. Demkki baya farklı bir model :)
tv saat ayarı doğru mu ?
hbbtv mevcutsa kapatın.
modeme reset çekin.
kablosuz bağlı ise birkere kablolu denermisin.
ilk kurulum deneyiniz.
olmaz ise full yazılım talep ediniz.
bi de görsel atarsanız sevinirim.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
forumdaki bir üye bahsettiginiz sorundan bahsetmis, youtube yazimi yükleyip sorunu cözmüs ama sizinki zaten o yazilim..Nette yazilanlar opera yazilimindaki bir hatadan ortaya cikan sorundan ba´hsediyor.Favori listeniz varsa ve cerezleri silin,onun haricinde yapabileceklerinizi fikoloji yazmis..

E Çevrimdışı

EmrahGK

Yeni Üye
27 Ocak 2021
6
17
IMG_20210127_170726.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

öncelikle aynı tvnin 4k lısı değil ne yazıkki :) sizinkisi mb98 bundan sonra 4 k ya geçiş için ana kart devrimi olarak mb100 120 130 230 oldu. Demkki baya farklı bir model :)
tv saat ayarı doğru mu ?
hbbtv mevcutsa kapatın.
modeme reset çekin.
kablosuz bağlı ise birkere kablolu denermisin.
ilk kurulum deneyiniz.
olmaz ise full yazılım talep ediniz.
bi de görsel atarsanız sevinirim.
İlk olarak tv saat ayarı 4 dk ileride. Ayarlayamıyorum nedense ben de anlayamadım.
HBBTV açıktı kapatıp denedim fakat sonuç aynı :(.
İlk kurulumdan ne demek istediğinizi anlamadım :)
Bir de önbelleği nasıl temizleyebilirim? Yabancı kaynaklarda böyle bir çözüm daha var. Opera forumda bir diğer çözüm ise OCSP kapamak birazdan onu deneyeceğim. Bilgisayardaki Opera tarayıcımdan sertifikaları yönet dedikten sonra gelişmişe tıklıyorum biraz aşağıda OCSP imzalama ayarı var fakat bu ayarın benim TV de olacağını pek de sanmıyorum :)

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG_20210127_170726.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İlk olarak tv saat ayarı 4 dk ileride. Ayarlayamıyorum nedense ben de anlayamadım.
HBBTV açıktı kapatıp denedim fakat sonuç aynı :(.
İlk kurulumdan ne demek istediğinizi anlamadım :)
Bir de önbelleği nasıl temizleyebilirim? Yabancı kaynaklarda böyle bir çözüm daha var. Opera forumda bir diğer çözüm ise OCSP kapamak birazdan onu deneyeceğim. Bilgisayardaki Opera tarayıcımdan sertifikaları yönet dedikten sonra gelişmişe tıklıyorum biraz aşağıda OCSP imzalama ayarı var fakat bu ayarın benim TV de olacağını pek de sanmıyorum :)
Menü 4725 yapap çıkan ekrandan diagnostic gir oradan factory reset onay verin. Herşey silinecek.
Olmazsa full yazılım talep ediniz

E Çevrimdışı

EmrahGK

Yeni Üye
27 Ocak 2021
6
17
Hımmm, bari 8 rakamı tutuyor,diğeri MB98 idi ,MBleri saymıyorum,onlar hep aynıdır :kiskis
"mb9X dediğimiz ana kart modeline daim olan mb90 mb92 mb95 ve mb96 için desteğimiz yoktur. "
MB98 yazıyor mu? Ben göremiyorum da.
Zaten bu forumda paylaşılan yazılımı modlayarak atmıştım tvye.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri