Vestel Mb96 pixellence 2

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Vestel board TV lerde pixellence açmak isteyen arkadaşlar sw profili hex edit programı ile düzenleyerek açabilirler.. Dinamik kontrasta göre fark var mı blmiyorum ama ben kısa bir süredir kullanıyorum.. Bana göre bazı filmlerde karanlık olan yerlerde bir hayli faydası oldu..

Screenshot_2020-03-12-PEwsrG-jpg-JPEG-resmi-613--58-piksel.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
üstadım konuya resim ekleyecektim ama eklenmiyor .. denemediğim yol kalmadı..
edit : hallettim üstad.. ?

İsterseniz o satırları kopyalayıp kod olarak da buraya ekleyebilirsiniz. (Ekle > Kod)
Tabi öyle bir şey mümkünse.
Ben yazılımla bu biçimde oynamadığım için satırları kopyalamak mümkün mü bilmiyorum. :alala

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
İsterseniz o satırları kopyalayıp kod olarak da buraya ekleyebilirsiniz. (Ekle > Kod)
Tabi öyle bir şey mümkünse.
Ben yazılımla bu biçimde oynamadığım için satırları kopyalamak mümkün mü bilmiyorum. :alala

Ben buradan yüklemede sorun yaşayınca hızlı resim sitesinden yükledim üstadım..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Pixellence 2 açık hali

xrK6jq.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sevgili hkn40 ,diğer resim ayarlarında değişiklik oluyormu yoksa sadece resim modu olarak mı geliyor :alala

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bu resim demo moduna benziyor aradaki fark görünmesi için demo modu bir çok tv de zaten var. Üç adet resim ekler misiniz?
Demo
Pixellence Açık
Pixellence Kapalı

Demo modu gibi görünse de OK tuşuna basınca pixellence açık olduğu için sağ taraftaki net görüntü geliyor.. Resim ekleme sorunu yaşadığım için şu an resim ekleyemiyorum.. sorun düzelirse ekleyeceğim..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sevgili hkn40 ,diğer resim ayarlarında değişiklik oluyormu yoksa sadece resim modu olarak mı geliyor :alala

Üstadım tv yayındayken oluşuyor.. Pixellence açık olduğu için otomatik olarak sağdaki net görüntü devam ediyor.. Ancak şöyle bir dezavantajı var, TV yi EPG moduna alınca ya da kanal geçişlerinde ekranda bariz bir kararma oluyor sonra tekrar normale dönüyor.... Görüntü ayarlarında EKO modu devre dışı bırakınca da kararma oluyor.. Bana göre gereksiz modlama ama açacak arkadaşların tercihi tabi ki..

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Üstadım tv yayındayken oluşuyor.. Pixellence açık olduğu için otomatik olarak sağdaki net görüntü devam ediyor.. Ancak şöyle bir dezavantajı var, TV yi EPG moduna alınca ya da kanal geçişlerinde ekranda bariz bir kararma oluyor sonra tekrar normale dönüyor.... Görüntü ayarlarında EKO modu devre dışı bırakınca da kararma oluyor.. Bana göre gereksiz modlama ama açacak arkadaşların tercihi tabi ki..

Kararma, otomatik arka aydınlatmadan dolayı olabilir mi?

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Kararma, otomatik arka aydınlatmadan dolayı olabilir mi?

olabilir.. ben kapatmayı denedim ama maalesef kapanmadı.. flu görünüyordu.. yalnız bir defa tv ye açtığımda kararma olmadı.. o zaman kontrol ettiğimde otomatik arka aydınlatma kapalıydı..diğer seçeneklere geçince tekrar flu olup kontrol dışı kaldı..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri