Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Sayın Ado,
Kullandığım mevcut LCD tv ekranında bulunan çatlağın ilerlemesi sayesinde karalara büründü.
Yeni bir LED tv alma zarureti doğdu.
Bütçeme uygun 4k tvlere baktığımda vestel ve philips karşıma çıkıyor. 8400 serisini 2350-2500 tl civarında bulabiliyorum an itibarıyla.
Benim için 100mhz olması kolay güncellenmesi wi-fi olması ve usb den mümkün olduğunca çok video formatını oynatması önemli. 48/49 inç düşünüyorum.
Market kampanyasına denk gelir miyim bilemiyorum ama yönümüz şimdilik 4k 8400 48/49 inç vestelden yana. 2017/2018 üretim olsun olmuşken.
tv yi yakından izleyeceğiz.
Bu tercihler dahilinde tavsiyeleriniz olursa sevinirim.Teşekkürler.
İhtiyaç devam ediyor mu?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

MERHABA
HAYIRLI BAYRAMLAR .
SEG MARKA MB82 YAZILIMLI BİR LCD TV VAR MENU+1505 İLE YAZILIM GÜNCELLEME SONUCU TV AÇILMIYOR. AÇILIRKEN KUMANDA IŞIĞI YANIP SÖNÜYOR AÇILINCA EKRAN SİYAH (KARANLIKTA BELLİ OLUYOR ) KUMANDA IŞIĞI YANMIYOR KUMANDAYA BASINCADA IŞIK YANMIYOR . DÜZELTECEK YAZILIM LAZIM . MÜMKÜNSE eyavuz@kanald.com.tr MAİL ADRESİME ATMANIZI RİCA EDİYORUM. YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .
Çekirdek yazılım başlığı altında MB82 KURTARMA yazılımını yükleyebilirsiniz :ok

N Çevrimdışı

nightmare85

Yeni Üye
6 Ağu 2018
3
38
Selamlar,
tv de wifi özelliği kendi kendine deaktif duruma düşüyor ve amazon fire tv taktığımda cihaz tv de çalışmıyor. Full güncelleme bu iki durumu çözer mi ?

televizyonum Techwood SN:9708455 500001

26393ac96e085c516.gif
Adem Helvacı Ado hocam tv artık tamamen açılmıyor, bir destek verebilir misin?

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
İhtiyaç devam ediyor mu?
Evet henüz uygun fiyatlı bir şey düşüremedim.
Bayide revizyonlu 2 yıl garantili 8400 var 2050tl nakit. Ben okuduklarim doğrultusunda 4k uydu alıcılı mb130 kartlı olsun diyorum 8400 de hdr var 4k alıcı yok. marketlerde satılan ürünlerin tam teknik detayı yok, beklemedeyim. Aslında d-led yada full LED aydınlatma panel olsun diyeceğim ama hem belirtmemişler hem fiyat uçacak. epey.com diye bir yer var teknik detayları doğru veriyorlar mı acaba. Birde alacağım TV de av giriş olmalı güvenlik kamerası bağlıyoruz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Evet henüz uygun fiyatlı bir şey düşüremedim.
Bayide revizyonlu 2 yıl garantili 8400 var 2050tl nakit. Ben okuduklarim doğrultusunda 4k uydu alıcılı mb130 kartlı olsun diyorum 8400 de hdr var 4k alıcı yok. marketlerde satılan ürünlerin tam teknik detayı yok, beklemedeyim. Aslında d-led yada full LED aydınlatma panel olsun diyeceğim ama hem belirtmemişler hem fiyat uçacak. epey.com diye bir yer var teknik detayları doğru veriyorlar mı acaba. Birde alacağım TV de av giriş olmalı güvenlik kamerası bağlıyoruz.

Epey.com verilerini en az 100 kere hatalı yakalamışımdır, çok dikkate almayınız ve hatta bana kalsa hiç dikkate almayınız.

Full led TV salonumda kullanıyorum yıllardır ve bozulmasın diye gözünün içine bakıyorum ama teknolojisi de eskidi artık maalesef. (panelin değil tv nin)

Yeni nesiller ise üretim maliyetleri doğrultusunda maalesef genelde DLED ELED tercih ediliyor.

AV girişler yeni üretimlerde 3,5mm jack tipi ile oluyor %80. Çevirici kablo kutudan çıkar bu gibi durumlarda.

VESTEL üretimi olan tüm modellerde %100 doğru derin teknik bilgiyi benden alabilirsiniz ancak diğerleri muamma biraz.

S Çevrimdışı

SKRY86

Yeni Üye
15 Kas 2017
25
Arkadaşlar merhaba,

49ub8300 tv yi kullanmaktayım. tv de subwoofer çıkışı var bunu kullanan var mı? bağlantısı nasıl yapılıyor? birde cihaza bluetooth kulaklık taktığımda ses tv den kesilmiyor ve bluetooth kulaklığa sabit ses geliyor. ses kumandadan kontrol edilemiyor. tv deki ses kontrol edilebiliyor. ses sistemi veya bluetooth ile soundbar bağladığımızada böyle olacaksa hiç bir anlamı kalmıyor. yazılım son versiyon. bununla ilgili tv ye ses sistemi veya soundbar bağlayan var mı? teşekkürler...

U Çevrimdışı

unlu51

Aktif Üye
25 Haz 2018
79
59
Ado Bey Bazı arkadaşlar 49 UD 8400 lerde HDR olduğundan bahsediyor benim tv de 3.62.13.0 yazılım yüklü 130 Mb hdr varmıdır varsa nasıl aktif edilir

Geri
Üst Alt