Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam bana da saçma geldi bastan sallama bir uygulama olmuş servistekiler e 3.62.70 güncel dedim onlarda sorgulayalım dedi beni aradılar öyle bir yazılım yok dediler bende var dedim genel merkezi arayın dedim ordan artik kim ise internete özel yapıldı ses be görüntüye faydası olmaz demis isim belli değil hocam bir de başlangıç sayfasında bütün yazılımlar var ama bu 3.62.70 yok eklermisiniz

Haklısınız o konuyu unuttum ben.

Sota Sota başkan, 3.62.7.0 yazılımı çekirdek yazlım konusunun ilk mesajına eklermisin rica etsem. hatırlarsan karakter sınır sorunu nedeniyle ekleyememiştim :ok

yuksek Çevrimdışı

yuksek

Aktif Üye
16 Mar 2018
51
Adem bey tekrar selamlar.
Burayı keşfeder keşfetmez televizyonuma MB120 2.45.70 yazılımını yüklemiştim. Yanlız tv izlerken ekranıma "uzun süredir işlem yapılmadı, kapatılsın mı?" benzeri bir uyarı geldiği için, yeni yazılımda bu hata düzeltilmiştir diyerek yazılımı 2.45.101'e az önce yükselttim. Bahsetmiş olduğum uyarıyı tv otomatik kapanma ayarına bağlı olarak verdiğini düşünmüyorum, çünkü kanal değiştirme vesair yaparak televizyonu aktif olarak kullandığım zamanlarda bu uyarıyı alıyordum. Zaten oto kapanmayı da en yüksek ayara çekmiştim. Gerçi 2.45.70 en son yazılım olmasa da bu durumdan eğer haberdar değilseniz bilginiz olsun diye paylaşmak gereği duydum.
Adem Helvacı Ado,

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey tekrar selamlar.
Burayı keşfeder keşfetmez televizyonuma MB120 2.45.70 yazılımını yüklemiştim. Yanlız tv izlerken ekranıma "uzun süredir işlem yapılmadı, kapatılsın mı?" benzeri bir uyarı geldiği için, yeni yazılımda bu hata düzeltilmiştir diyerek yazılımı 2.45.101'e az önce yükselttim. Bahsetmiş olduğum uyarıyı tv otomatik kapanma ayarına bağlı olarak verdiğini düşünmüyorum, çünkü kanal değiştirme vesair yaparak televizyonu aktif olarak kullandığım zamanlarda bu uyarıyı alıyordum. Zaten oto kapanmayı da en yüksek ayara çekmiştim. Gerçi 2.45.70 en son yazılım olmasa da bu durumdan eğer haberdar değilseniz bilginiz olsun diye paylaşmak gereği duydum.
Adem Helvacı Ado,

Selamlar Değerli Kardeşim.

Anladığım şu, aslında aktif kullanıcı olmanıza rağmen, tv sizin aktif olduğunuzu algılamıyor ve pasif durumda olduğunuz düşüncesi ile otomatik kapanmaya geçiyor.

Peki en uzun sürede değil de, bir de otomatik kapanmayı devre dışı bırakarak denermisiniz rica etsem, ona göre bildirimde bulunalım.

Hassasiyetin ve geri bildirimin için teşekkür ediyorum. Bu geri bildirimler çok çok değerli bizler için :ok

R Çevrimdışı

reference

Yeni Üye
23 Kas 2017
35
Merhaba,

SEG 55SCU9600 cihazım var. 17MB120 2.45.70 bu versiyonda cihazın menü hızı yavaşlamıştı, kanal seçerken yukarı aşağı yaparken ağırlaşıyordu, 17MB120 2.45.101 versiyonu ile menü hızlanmış, takılmalar yaşanmıyor, siteye yükleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Cihazın renkleri çok cansız, birazda geliştirme görüntüde olsa..

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
hocam regal 50r5020u için nonconnect mi yüklemek lazım 3.62.70 sürümünü yükleyin demiştiniz önceki mesajınızda o sürüm connected görünüyor

yuksek Çevrimdışı

yuksek

Aktif Üye
16 Mar 2018
51

Bugün izlerken yine aynı uyarıyıyla karşılaştım. Ama otomatik kapanma seçeneği aktif idi. Şu an o seçenek kapalı durumda. Bir müddet böyle kullandıktan sonra geri bildirimde bulunurum inşallah. Adem Helvacı Ado,

K Çevrimdışı

koyugul

Yeni Üye
19 Nis 2018
7
48

Üyelik sorunu yaşadığını belirtip mail üzerinden bilgi isteyen Cem Tcm Arkadaşım;

aynı mail adresine hangi üye adı ile kaydolup nasıl bir sorun yaşadığınızı da belirtirseniz arkadaşlarımız ilgilenecektir.

Sorunuzun cevabına gelirsek,

Regal 32R4025HB model ürün MB140 anakart ile sahaya sürülen ilk ürünlerdir, eski forumdaki yazılarımı takip ettiyseniz sizlere MB82 lerin tahtlarını MB140 anakartlara bırakacağını yazdığımı hatırlarsınız, işte bu anakart o yeni nesil olan anakartlardandır. Mstar işlemci kullanılır. 50R de ise qualcom mevcuttur.

Size her iki ürünün teknik dokümanlarına erişim yetkisi açtım, siz okuduktan sonra kapatacağım, kontrolünüz bitince bilgi verin lütfen.

[Gizli içerik]
emegine saglık

Geri
Üst Alt