Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

C Çevrimdışı

can07

Yeni Üye
22 Ağu 2020
1
49
selam
mb130 anakartta servis menüsüne giremiyoruz. anakart açılmadan kilitleniyor. kumanda etmez oluyor. hangi yazılımı yüklemimi önerirsiniz?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
selam
mb130 anakartta servis menüsüne giremiyoruz. anakart açılmadan kilitleniyor. kumanda etmez oluyor. hangi yazılımı yüklemimi önerirsiniz?
Aşağıdaki konunun ilk mesajını okuyun, gerekli bilgileri GÖRSEL olarak paylaşın. Donanım değişikliği yaptıysanız - yapıldıysa detaylı bilgisini paylaşın;

E Çevrimdışı

ehmet38

Yeni Üye
28 Eki 2022
3
39
Konunun ilk mesajını da okuyun demiştim.
YAPMANIZ GEREKENLER
1=
Televizyonu çalıştırın
2= Görüntünün gelmesini bekleyin
3= Görüntü gelince kumanda üzerinden Menü (Home) 4725 Tuşlayın
4= Ekrana gelen menü resmini buraya ekleyin

20231211_190400_HDR.jpg

E Çevrimdışı

ersun34

Yeni Üye
11 Ara 2023
4
46
merhaba ustam benim tv hi level 43HL600 serino: 8284817 900040

yaşadığım problem yazılım ilemi alakalı bilmiyorum ama forumda araştırdım yazılım olabilir kanısına vardım fişi takıyorum standby da kalıyor kumanda ile açılmıyor yandaki küçük joistik ile açılıyor fakat yine kumanda işlemiyor anakart modelini bilmiyorum ama

IMG_4632.jpg
IMG_4631.jpg

aynı tvden 2 tane almıştım onun yazılım versiyonunu alabildim foto olarak ekliyorum şimdiden teşekkürler

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
merhaba ustam benim tv hi level 43HL600 serino: 8284817 900040

yaşadığım problem yazılım ilemi alakalı bilmiyorum ama forumda araştırdım yazılım olabilir kanısına vardım fişi takıyorum standby da kalıyor kumanda ile açılmıyor yandaki küçük joistik ile açılıyor fakat yine kumanda işlemiyor anakart modelini bilmiyorum ama

IMG_4632.jpg
IMG_4631.jpg

aynı tvden 2 tane almıştım onun yazılım versiyonunu alabildim foto olarak ekliyorum şimdiden teşekkürler
Kumandanın verici ir ledine telefon kamerası ile bakın. Pilleri değiştirin. Aynı kumandanın diğer TV' de çalışıp çalışmadığını kontrol etmişsinizdir diye tahmin ediyorum. IR alıcı arızasına benziyor ama arkadaki açma düğmesine de hafifçe bastırarak hareket ettirin. Belki takılı kalıyor ve komut alımını engelliyor olabilir. Yazılım yüklemesini de kumanda komutlarıyla yapacağınız için şu an işe yaramayacak. Kontrolleri yaptıktan sonra tekrar bilgi verin.

E Çevrimdışı

ersun34

Yeni Üye
11 Ara 2023
4
46
Kumandanın verici ir ledine telefon kamerası ile bakın. Pilleri değiştirin. Aynı kumandanın diğer TV' de çalışıp çalışmadığını kontrol etmişsinizdir diye tahmin ediyorum. IR alıcı arızasına benziyor ama arkadaki açma düğmesine de hafifçe bastırarak hareket ettirin. Belki takılı kalıyor ve komut alımını engelliyor olabilir. Yazılım yüklemesini de kumanda komutlarıyla yapacağınız için şu an işe yaramayacak. Kontrolleri yaptıktan sonra tekrar bilgi verin.
desteğin için teşekkürler ustam, kumanda diğer tvde çalışıyor sorun yok, yandaki joistiğe basınca tv açıyor joistik aşağı ve yukarı hararet ediyor bu esnada sesi açıp kısıyor, joistikde kanal değişme fonksiyonu yok sanırım, daha önce şöyle bir durum olmuştu tv aşırı kasıntılı çalışıyordu kanal geçişleri aşırı yavaştı sanki içinde windows var ve format atmak gerekiyor gibi sesi kısarken bile geç tepki veriyordu fabrika ayarlarına dönderip denedim biraz daha iyi idi ama şimdi durum bu.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
desteğin için teşekkürler ustam, kumanda diğer tvde çalışıyor sorun yok, yandaki joistiğe basınca tv açıyor joistik aşağı ve yukarı hararet ediyor bu esnada sesi açıp kısıyor, joistikde kanal değişme fonksiyonu yok sanırım, daha önce şöyle bir durum olmuştu tv aşırı kasıntılı çalışıyordu kanal geçişleri aşırı yavaştı sanki içinde windows var ve format atmak gerekiyor gibi sesi kısarken bile geç tepki veriyordu fabrika ayarlarına dönderip denedim biraz daha iyi idi ama şimdi durum bu
Rica ederiz. Arka düğmelerle menüye de ulaşabilirsiniz. İlk kurulum seçeneğini bir kez daha deneyin.

Her ihtimale karşı kurtarma yazılımı paylaşıyorum. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin, yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

Eğer yükleme başlamazsa (Standby hızlı yanıp sönme) belleği değiştirin, boot sektörünü GPT' den MBR' ye çevirin, USB 3.0 destekli ve 16 GB' tan büyük boyutlu bellek kullanmayın. Bu koşullarda da yüklenmez ya da başlamazsa önce yetkili servis ile iletişime geçin ve bilgi alın. Eğer uygun olmazsa IR led ve anakart kontrolü için bir profesyonele başvurun.

E Çevrimdışı

ersun34

Yeni Üye
11 Ara 2023
4
46
Rica ederiz. Arka düğmelerle menüye de ulaşabilirsiniz. İlk kurulum seçeneğini bir kez daha deneyin.

Her ihtimale karşı kurtarma yazılımı paylaşıyorum. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin, yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

Eğer yükleme başlamazsa (Standby hızlı yanıp sönme) belleği değiştirin, boot sektörünü GPT' den MBR' ye çevirin, USB 3.0 destekli ve 16 GB' tan büyük boyutlu bellek kullanmayın. Bu koşullarda da yüklenmez ya da başlamazsa önce yetkili servis ile iletişime geçin ve bilgi alın. Eğer uygun olmazsa IR led ve anakart kontrolü için bir profesyonele başvurun.
tekrar merhaba ustam dediğiniz gibi aynen uyguladım 1gb ve 8gb fat32 mbr flash belleğe rar’dan çıkartığım bin dosyasını direk içine kopyaladım daha sonra arızalı cihazda ok tuşuna basarak fişi taktım standby ın hızlı yanıp sönmesini bekledim hem sağlam olan tvde hemde arızalı tv de standby ışığı video anlatımındaki gibi hızlı yanıp sönmedi normal şekilde yanıp sönüyor. Yazılımı yükleyemedim belki yardımcı olması açısından sağlam tv nin servis menü fotosunu ekledim yazılım versiyonu v1 olarak görünüyor v1 yazılımını denemek istedim yetki olmadığı için indiremedim sizin görüşleriniz nelerdir, teşekkür ederim.

IMG_4638040d94378d5801dc.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
tekrar merhaba ustam dediğiniz gibi aynen uyguladım 1gb ve 8gb fat32 mbr flash belleğe rar’dan çıkartığım bin dosyasını direk içine kopyaladım daha sonra arızalı cihazda ok tuşuna basarak fişi taktım standby ın hızlı yanıp sönmesini bekledim hem sağlam olan tvde hemde arızalı tv de standby ışığı video anlatımındaki gibi hızlı yanıp sönmedi normal şekilde yanıp sönüyor. Yazılımı yükleyemedim belki yardımcı olması açısından sağlam tv nin servis menü fotosunu ekledim yazılım versiyonu v1 olarak görünüyor v1 yazılımını denemek istedim yetki olmadığı için indiremedim sizin görüşleriniz nelerdir, teşekkür ederim.

IMG_4638040d94378d5801dc.jpg
İki TV' yi aynı anda almış olsanız dahi donanım ve yazılım altyapısı aynı değil. Bir daha TV' ye özel verilen yazılımı biz bildirmedikçe başka cihazda denemeyin. Bir yazılım daha vereceğim ancak yalnızca arızalı cihazda yüklemeyi deneyeceksiniz. Eğer o da yüklenmiyorsa yukarıda sebebini açıkladım. Yetkili servisle görüşeceksiniz.

Kurtarma yazılımı verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

Geri
Üst Alt