Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
Sonunda birilerine yardımı olacak bir şeyler denemiyor muyuz? Göçerse, gösterilen şekilde yüklemeye çalışırız. Olmadı mecbur servisi çağıracağız. Bu arada emektar 55'' öylece bekliyor.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Tamam ozaman benden günah gitti :)
usb belleği tvye tak,telneti çalıştır tv ye bağlanır bağlanmaz :
cd
ile kök dizine geç: (tmp göreceksin kök dizinde)
bu kodu telnet ekranına kopyala yapıştır:
Kod:
mount -o remount, rw /tmp
entere basınca # bekleyecek, cd /mnt/hd0a komutuyla usbye girip oscamı çalıştır bakalım ...

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
cd
Kod:
entere basınca # bekleyecek, cd /mnt/hd0a komutuyla usbye girip oscamı çalıştır bakalım ...

Dur daha evde değilim. Saat 23:00'ten sonra evde olurum. Çok riskli diyorsan, yarın deneyelim. Yarın sabaha kadar uğraşırız.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Her ihtimale karşı elinde olması iyi olur,evet tv gidici de olabilir,flash uçmaz ama kök dizinde( öyle diyeyim ki herkes anlasın ne demek istediğimi) hasar oluşuyor ve yazılım istiyor maalesef :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
:) Yok yaaa,sende ne heyecanı,"gidici" derken anlattım olayı,kök dizine müdahaleden dolayı açılmayabiliyor,habire döngüye girip boot yapıyor ve işte o zaman full yazılım atılıyor,mesela mb96 kartlı tvde sorun olmuyor ama mb91 ve 97 de yazılım atılması gerekiyor,eee,tabii aslında riskli iş :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
rfve rfve ;
pek çok yazılımı denemiş ve birkeresinde de TV nin flaşını yakmış biri olarak
Sevgili rfve ,senden 9090 kullanıcısı olarak bir şey isteyeceğim:
toolbox ile telneti aktif ettikten sonra putty'den telnet ile tv ye bağlan ve :
Kod:
mount -o remount, rw /
(Bu komutu kopyala-yapıştır yapabilirsin.)
tvyi kapatıp-açıp sonucuna bakarmısın acaba, elinde mutlaka full yazılım var biliyorum,bende tv resete girip açılmıyor,sende durum ne olacak merak ediyorum.
Bu komutla salt okunur olan kök dizinini yazılır olarak bağlıyoruz, bizde (linux) / işareti kök dizindir,biliyorsundur belki ama yine de senin adında herkes bilsin diye yazmak istedim :)
NOT:
Full yazılımın yoksa hiç deneme :) <----- Sende olduğunu biliyorum,bu lafım burayı takip eden herkese

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
cd
Kod:

Diyelim her şey yolunda gitti. Devamında neler yapılacak?

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
Flash disk tv'ye takılı vaziyette. Tv çalışır durumda. Yedek full yazılım başka bir usb'de hazır. Telnet ile tv ye bağlandım. Komutu verdim.

Not1: Tv çalışmaya devam ediyor.
Not2: yine "permission denied" dedi.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
usb bellekte iken cd ile kök dizine dönüp :
Kod:
cd /tmp

ardından :

ls -lha
ver bakalım,istediğim klasör varmı tmp içinde, yoksa zaten şimdilik bırakallım diyeceğim,

Geri
Üst Alt