VESTEL fabrikalarında üretilen tüm tv markaları

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Selam;

@modernsosyolog kardeşimizin bir sorusunu cevaplarken, bu konuyu açma gereği duydum, elimizin altında dursun ileride lazım olur.

Benim aklıma 22 tane geldi, hatırlayamadıklarımı hatırlayanlarınız olursa lütfen konu altına yazın, ana listeye ilave ederim :ok

VESTEL (Ana marka)
REGAL (İkinci ana marka)
SEG (Zincir market üretimleri)
FİNLUX (Distribütör firma üretimleri)
TEKNİKA (Kipa için üretilir (Artık kipa kalmadı ya neyse))
TOSHİBA (Marka hakları satın alınmıştır)
JVC (Marka hakları satın alınmıştır)
HITACHI (Marka hakları satın alınmıştır)
WATSON (İhraç)
TELEFUNKEN (İç piyasa)
PROFİLO (Vestel Üretir ancak her modelini değil)
PHILIPS (Vestel üretir ancak sadece giriş seviyesi ürünler)
NEXON (İç/Dış)
TVİSİON (Vestel in markası değildir ancak üretimini yapar)
LAUSOS (ihraç)
EDENWOOD (İhraç)
RUBİ (Otel/İhraç)
ORKA (Bir otel için sınırlı sayıda ORKA baskılı özel üretilmiştir, aslında bir marka değildir)
XAFİRA (Otel/İhraç)
HILEVEL (Vestel in markası değildir ancak üretimini yapar)
LUXOR (İç/Dış)
TECHWOOD (BİM İçin üretilir ancak piyasaya da servis edilmiştir)
PANASONİC (Giriş seviyesi istisnai modeller, S Swift hatırlattı)

TEKNOwest TEKNOwest ve F fikoloji Ustalarımızın ilaveleri olacaktır diye düşünüyorum :ok

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
schaub lorenz ve universum diye iki marka daha var diye biliyorum :)

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
slm
soru : mb130 anakart kullanan fakat 4k destekli olmayan ve smart lı vestel üretimi tv varmı
sebep : malum 4k destekli tv lerde hd yayınlar puslu cansız soluk görünüyor tüm güncelleme cekirdek yazılım modlama hatta paneli komple dagıtıp polarizer temizliğine kadar vs denedim ama 5 yıl önce aldıgım Regal 42 inch tv deki görüntüyü bir türlü alamadım.Acaba 4k destekli olamayn mb130 yazılımını yükleyip 4k yı devre dısı bırakıp panel performansını yükseltebilirmiyiz.Yani acaba hd yayınlarda keskinlik arttıgında 4k yayınlarda görüntü de problem olur diye hd yayın performansı düşük olabilirmi...

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
slm
soru : mb130 anakart kullanan fakat 4k destekli olmayan ve smart lı vestel üretimi tv varmı
sebep : malum 4k destekli tv lerde hd yayınlar puslu cansız soluk görünüyor tüm güncelleme cekirdek yazılım modlama hatta paneli komple dagıtıp polarizer temizliğine kadar vs denedim ama 5 yıl önce aldıgım Regal 42 inch tv deki görüntüyü bir türlü alamadım.Acaba 4k destekli olamayn mb130 yazılımını yükleyip 4k yı devre dısı bırakıp panel performansını yükseltebilirmiyiz.Yani acaba hd yayınlarda keskinlik arttıgında 4k yayınlarda görüntü de problem olur diye hd yayın performansı düşük olabilirmi...

Çözünürlüğü 3840x2160 olan panelde 1920x1080 hangi içeriği açarsanız açın görüntünün puslu olması normaldir.
Bunu 4K panele sahip herhangi bir LG, SAMSUNG, Philips televizyonda da yapsanız sonuç benzer olacaktır.
Geriye kalan farklar engine (video - resim işleme yaptıran yazılım) ve donanım kaynaklı olur.

4K panelde en iyi netliği 4K içerik izleyerek alırsınız.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Çözünürlüğü 3840x2160 olan panelde 1920x1080 hangi içeriği açarsanız açın görüntünün puslu olması normaldir.
Bunu 4K panele sahip herhangi bir LG, SAMSUNG, Philips televizyonda da yapsanız sonuç benzer olacaktır.
Geriye kalan farklar engine (video - resim işleme yaptıran yazılım) ve donanım kaynaklı olur.

4K panelde en iyi netliği 4K içerik izleyerek alırsınız.

Hd yayınlarda keskinlik çok düşük o sebepten soluk ve cansız.keskinlik yüksek olsa bu seferde 4k çamur gibi olacak yada hata verecek.mutlaka bir çözümü olmalı.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Hd yayınlarda keskinlik çok düşük o sebepten soluk ve cansız.keskinlik yüksek olsa bu seferde 4k çamur gibi olacak yada hata verecek.mutlaka bir çözümü olmalı.

Hocam HD ibaresine takılmayın. Şu an ülkemizdeki kanalların çoğu 1920X1080 (Full HD) piksel yayın yapıyor.
Paneliniz ise 3840X2160 (Ultra HD) piksel.
1920X1080 yayını daha büyütüp izlemiş olduğunuz için netlik düşüyor.

4K yayın izlediğinizde görüntü çamur olmaz.

Eski Regal televizyonunuz muhtemelen 1920X1080 (Full HD) piksel panele sahip ve mevcut HD yayınlar Regal televizyonunuza göre.

Düşük çözünürlüklü görüntüler iyi şekilde yükseltilemez mi, belli koşullara bağlı yükseltilebilir fakat bunun da maliyeti söz konusu.
2000 liralık Samsung televizyonun yapabileceği iyileştirme ile 7000 liralık Samsung televizyonun yapabileceği iyileştirme aynı olmaz.
Köfte ekmek ilişkisi kısacası.

Ben 4K panelde Full HD yayınları daha kaliteli izlemek istiyorum diyorsanız, ya iyi bir televizyon alacaksınız ya da iyi bir uydu alıcısı.

4K, Full HD'ye göre 4 kat daha fazla piksele sahip olduğu için 4K diye anılıyor.
HD> FHD>2K>4K diye gider.

cozunurluk-farklari.png

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Hocam HD ibaresine takılmayın. Şu an ülkemizdeki kanalların çoğu 1920X1080 (Full HD) piksel yayın yapıyor.
Paneliniz ise 3840X2160 (Ultra HD) piksel.
1920X1080 yayını daha büyütüp izlemiş olduğunuz için netlik düşüyor.

4K yayın izlediğinizde görüntü çamur olmaz.

Eski Regal televizyonunuz muhtemelen 1920X1080 (Full HD) piksel panele sahip ve mevcut HD yayınlar Regal televizyonunuza göre.

Düşük çözünürlüklü görüntüler iyi şekilde yükseltilemez mi, belli koşullara bağlı yükseltilebilir fakat bunun da maliyeti söz konusu.
2000 liralık Samsung televizyonun yapabileceği iyileştirme ile 7000 liralık Samsung televizyonun yapabileceği iyileştirme aynı olmaz.
Köfte ekmek ilişkisi kısacası.

Ben 4K panelde Full HD yayınları daha kaliteli izlemek istiyorum diyorsanız, ya iyi bir televizyon alacaksınız ya da iyi bir uydu alıcısı.

4K, Full HD'ye göre 4 kat daha fazla piksele sahip olduğu için 4K diye anılıyor.
HD> FHD>2K>4K diye gider.

cozunurluk-farklari.png
Cevap ve bilgilendirme için sagolun.tavsiye edeceginiz receiver varmıdır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt