Vestel EKO NF520 A++ VS VESTEL EKO NF480 A+

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yanlış hatırlamıyorsam NF520 de yarım raf özelliği ve soğutucu kapıda sürgülü ayarlanabilir raf vardı diye hatırlıyorum.

Biraz beklerseniz, sanırım NF520 için çektiğim resimler vardı konusunu açmamıştım henüz.

Hemen bakıp bilgi vereyim size. :ok

A Çevrimdışı

atkank

Yeni Üye
7 May 2018
33
31
On numarasınız
ok.gif

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Ben nf480x (inox) modelini kullanıyorum merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim.

A Çevrimdışı

atkank

Yeni Üye
7 May 2018
33
31
Ben nf480x (inox) modelini kullanıyorum merak ettiğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim.
İnox ile beyaz arasında renk farkından başka bir fark yok değil mi?
Bana göre beyaz daha hoş hatta. Sanırım NF520 ile arasında da enerji tüketimi, hacim ve bir kaç kapak özellik farkı var. Motoru vs diğer teknik bilgiler açısından bir fark yoksa nf480 modeli de seçilebilir. Arasında 400 liraya oynuyor.
Bir de siz kaç yıldır kullanıyorsunuz ve memnun musunuz sesinden soğutmasından vs?
Teşekkürler

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Beyazının renk dışında farkı var mıdır bilmiyorum yada 520 ile farkı nedir bilmiyorum onları A Ado hocam daha iyi cevaplar. Ben yaklaşık 2 senedir (Haziran 2016da 1418 TL'ye almıştım) kullanıyorum. Buzdolabının sesinden ve soğutmasından ben memnunum. Yani çalışma gürültüsü normal düzeyde sessiz değil ama gürültülü de değil. Lakin çok fazla buz kırma sesi geliyor makinadan o biraz rahatsız ediyor. Çat çut çıtırt tarzı :) Kullanım kılavuzunda bu sesler normal yazdığı için üzerine düşmedim bu durumun.

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Şunu hatırladım şimdi benim buzmatik kırılmıştı. Hem servis hem müşteri hizmetleri garanti kapasmına almadılar kullanıcı hatası dediler. Ben anlamadım tabi aletin işi buz kırmak :) Bende su doldurdum buzmatiği çevirdim buzları kıramayınca daha fazla çevirdim :) Buz değil buzmatik kırıldı :) Buzu kırması gereken alet buzu kıramayıp kendisi kırılınca nasıl kullanıcı hatası oluyor anlamadım ama öyle dediler işte :) Zaten ucuz işte alın servisten filan dediler de ben işin para boyutunda değilim bir kuruş da lsa gidip almam servisten o parçayı dedim almadım da. Öyle bi tanesi kırık bi şekilde yaşıyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şunu hatırladım şimdi benim buzmatik kırılmıştı. Hem servis hem müşteri hizmetleri garanti kapasmına almadılar kullanıcı hatası dediler. Ben anlamadım tabi aletin işi buz kırmak :) Bende su doldurdum buzmatiği çevirdim buzları kıramayınca daha fazla çevirdim :) Buz değil buzmatik kırıldı :) Buzu kırması gereken alet buzu kıramayıp kendisi kırılınca nasıl kullanıcı hatası oluyor anlamadım ama öyle dediler işte :) Zaten ucuz işte alın servisten filan dediler de ben işin para boyutunda değilim bir kuruş da lsa gidip almam servisten o parçayı dedim almadım da. Öyle bi tanesi kırık bi şekilde yaşıyorum.

3 kuruşluk malzeme için gereksiz bir inat, Servis istese kendisi de hallederdi, Müşteri hizmetleri istese de hallederdi.

VESTEL bazen anlam veremediğim işlr yapıyor bunu çok kere yazdım forumda.

3.000TL lik tv ye anlamsız ve gereksiz değişim onayı verir, 3 TL lik düğme için müşteri ile inatlaşır garantiye sokmaz. :kop

Ben yollarım sana azizim sıkma canını :kiskis

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
3 kuruşluk malzeme için gereksiz bir inat, Servis istese kendisi de hallederdi, Müşteri hizmetleri istese de hallederdi.

3.000TL lik tv ye anlamsız ve gereksiz değişim onayı verir, 3 TL lik düğme için müşteri ile inatlaşır garantiye sokmaz. :kop

Adres veriyorum hocam. Şehit Osman Avcı Mh. ... :sirit

A Çevrimdışı

atkank

Yeni Üye
7 May 2018
33
31

Geçiş olsun hocam. İnsan işkilleniyor acaba dış yapısındaki çerçevelerde falan da dandik malzeme mi kullanıldı diye. Ama pozitif tarafından bakarsak buzdolabı buzu o kadar sağlam yapmış ki buzmatik dahi dayanamamış buzu kırmak için.

hookman Çevrimdışı

hookman

Aktif Üye
13 Şub 2018
64

Uzunca bir süre oldu ama bunun gibi bir olay da birkaç sene önce başımıza gelmişti; işyerinde kullanmak amacıyla arkadaşıma şimdi modelini hatırlayamadığım 2 adet Vestel marka tv almıştık. Cihazların ikisi de kapalı orijinal kutulu olarak aldık. İki cihaz da aynı versiyon,model v.s. aynı. Kurulum aşamasında birinden plastik duvar askı aparatı çıktı, diğerinde ise malesef yoktu. Duruma servis de bir anlam veremedi. Az da olsa bir ücret ödeyip askı aparatı almıştık. Siz yazınca bu olay aklıma geldi. Gerçi iş biraz da servis insiyatifine de bağlı galiba, tahminimce bu parçanın fiyatı şimdi olsa olsa 10-15 tl civarındadır belki. Servis bu ücreti isteyince insan biraz üzülüyor açıkçası.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Uzunca bir süre oldu ama bunun gibi bir olay da birkaç sene önce başımıza gelmişti; işyerinde kullanmak amacıyla arkadaşıma şimdi modelini hatırlayamadığım 2 adet Vestel marka tv almıştık. Cihazların ikisi de kapalı orijinal kutulu olarak aldık. İki cihaz da aynı versiyon,model v.s. aynı. Kurulum aşamasında birinden plastik duvar askı aparatı çıktı, diğerinde ise malesef yoktu. Duruma servis de bir anlam veremedi. Az da olsa bir ücret ödeyip askı aparatı almıştık. Siz yazınca bu olay aklıma geldi. Gerçi iş biraz da servis insiyatifine de bağlı galiba, tahminimce bu parçanın fiyatı şimdi olsa olsa 10-15 tl civarındadır belki. Servis bu ücreti isteyince insan biraz üzülüyor açıkçası.

Kurum bunu duysa servis hakkında işlem başlatır bu konuda size %101 garanti veriyorum.
İşin içinde İNSAN olunca bazen SİSTEM ne kadar düzgün olsa da ilerlemiyor malesef.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt