Vestel Buzdolaplarının Paslanma Sorunu

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
2016 yılında evlenirken NF450 model buzdolabı almıştım.
Beyaz eşyalara asla cif,camasir suyu vs. sürmem evdekilere de tembihlerim.
Daha garantisi bitmeden alt kapak kulp bölgesinden ve gövde en alttan boya kabardı ve sonra döküldü pasa dönüştü.
O zamanlar ilgilenemedim.
Şimdi dolabı sırf bu yüzden değiştirip yine de memnun olduğum için aynı seriden almak istiyorum ama gördüğüm kadarıyla bu şikayet kronik.
Ha bir de alt kapak contasının folloş olması durumundan da çoğu kullanıcı şikayetçi olmuş.
Merak ettiğim yeni aldığım dolapta yine garanti süresi içinde böyle bir pas sorunu olursa Garanti kapsamına girer mi?
Servis büyük ihtimalle kullanıcı hatası diyecek ve THH yolunu tutacağım.
THH de şansım ne olur?
Evim yeni bina ve rutubet vs. kesinlikle yok.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Garantisi var ise servis gelsin baksın kasayı değiştiremezlerse muadil dolap ile değişim yaparlar.

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Beyaz eşya saçının paslanacağını dandik olduğunu nasıl anlarızın yöntemi paylaşılsaydı faydalı olurdu. Ben bakarken yüzeye baskı uyguluyor saçının inceliğini anlayabiliyorum hatta bazı teşhirdeki ürünler o kadar ince oluyor ki içine göçmüşler, üç kuruş maliyetten kısacağım diye böyle rezilliğe nasıl izin verirler aklım almıyor.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
En kötü zımpara atın boyayın bu devir de paslandi diye makine mi değiştirilir
Haklısınız hocam.
Eskiden olsa ben de öyle yapardım.
Lakin 5 yıllık dolap da olması sebebiyle yarı ömrüne geldigi için,
diğer yandan yüksek enflasyon sebebiyle
"Varlıklar değerlenirken , borçlar eridiği" için yeni bir tane aldım.
Hatta daha kargodan gelmeden gelen zam benim çektiğim 1 yıllık tüketici kredisi faizini geçti. ☹️
Eskisini de ilana attım.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ben olsam çürüyen bir markanın ürününden memnun bile olsam kesinlikle bir daha almam.5 yılda bir makina değiştirecek kadar zengin değiliz.

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
ben olsam çürüyen bir markanın ürününden memnun bile olsam kesinlikle bir daha almam.5 yılda bir makina değiştirecek kadar zengin değiliz.
Samsung aldım zaten hocam.
Paslanma sorunu kronik sanırım Vestel'de.
Annemlere benden daha önce Arçelik almıştık hiç birşey yok ve boyanın kendisi bile mermer gibi çıplak gözle bile anlaşılıyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Samsung aldım zaten hocam.
Paslanma sorunu kronik sanırım Vestel'de.
Annemlere benden daha önce Arçelik almıştık hiç birşey yok ve boyanın kendisi bile mermer gibi çıplak gözle bile anlaşılıyor.
benimde bosch buzdolabı bozulunca beko almıştım.hatta o kadar kızdımki bosch bir daha hiç bir ürününü almadım.eskiden beyaz eşyalarım hatta küçük ev aletleri bile boschtu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
benimde bosch buzdolabı bozulunca beko almıştım.hatta o kadar kızdımki bosch bir daha hiç bir ürününü almadım.eskiden beyaz eşyalarım hatta küçük ev aletleri bile boschtu.
Eski kalite yok zaten.
Eskinin Siemens, Bosch, Grundig gibi üretimleri taş gibiydi.
Tabi en az 20-25 yıl öncesinden bahsediyoruz.

Şimdi firma fark etmeksizin 10 yıl arızasız gitmiyor bir ürün.

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
Yeni eve taşındığımız için hediye olarak bir Arçelik buzdolabı göndermişler. Kullanmaya başlayalı 2 yıl olmadan paslanma ve raflarında çatlamalar başladı. Kullanıcı hatası denilip 250 liraya değiştiririz demişlerdi. O parayı verip tekrar paslanacaksa yenisini alırız deyip Samsung aldık. 5 yıldır ne bir paslanma var ne de kırılma- çatlama. Eski buzdolabı kurbandan kurbana sadece et koymak için kullanılıyor.
Yerli firmalar üzülerek söylüyorum ki işin çakallığına gidiyorlar. Malzeme kalitesi eskisine nazaran karton gibi. 82 yılından kalma eski Arçelik buzdolabı hala çalışıyor. Yeni makineler 2 yıl sonra dökülmeye başlayacaksa AR-GE 'ye boşuna para akıtıyorlar. Eski usul üretime devam etseler piyasada rakip marka bırakmazlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt