Vestel Bulaaşık Makinesi M301 W YARDIM LÜTFEN

vitalhaus Çevrimdışı

vitalhaus 

Yeni Üye
25 Eyl 2019
18
Şunu uygularmisin;
Enerji butonu kapalı iken program düğmesini ekonomik programa getirin. Başla bekle tuşuna basılı tutunuz. Enerji veriniz, ışıklar yanıp sönene kadar başla tuşunu birakma.
Yanıp sönünce basla tuşunu birak. program düğmesini bu sefer iptal konumuna alınız. Ardından yine başla bekle tuşuna basılı tutunuz tekrar ışıklar yanıp sonecektir.
Sonra test adımı başlayacak takip edip verdiği hatayı belirtiniz
Hiç tepki yok sadece içeriden motor uğultusu geliyor..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eğer alt tarafta su basma emniyeti devrede değil veya buna neden olan bir unsur yok ise kart arızasıdır.

Yine de tahliyeye zorladığından hareketle evi su basmasın diye korumaya çalışıyor diye düşünüyor, sorunun emniyet hattından çıkacağını öne sürüyorum :ok

vitalhaus Çevrimdışı

vitalhaus 

Yeni Üye
25 Eyl 2019
18
Eğer alt tarafta su basma emniyeti devrede değil veya buna neden olan bir unsur yok ise kart arızasıdır.

Yine de tahliyeye zorladığından hareketle evi su basmasın diye korumaya çalışıyor diye düşünüyor, sorunun emniyet hattından çıkacağını öne sürüyorum :ok
Servis geldi aldı makineyi.. burada olmayacak dediler.. ?

vitalhaus Çevrimdışı

vitalhaus 

Yeni Üye
25 Eyl 2019
18
Şunu uygularmisin;
Enerji butonu kapalı iken program düğmesini ekonomik programa getirin. Başla bekle tuşuna basılı tutunuz. Enerji veriniz, ışıklar yanıp sönene kadar başla tuşunu birakma.
Yanıp sönünce basla tuşunu birak. program düğmesini bu sefer iptal konumuna alınız. Ardından yine başla bekle tuşuna basılı tutunuz tekrar ışıklar yanıp sonecektir.
Sonra test adımı başlayacak takip edip verdiği hatayı belirtiniz
Merhaba, artı değiştirdim her şey normale döndü ama sıkıntı devam ediyor.. Açtım program seçtim su alıyor ama yıkama başlamıyor, Başla/Beklet yanıp sönüyor..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba, kartı değiştirdim her şey normale döndü ama sıkıntı devam ediyor.. Açtım program seçtim su alıyor ama yıkama başlamıyor, Başla/Beklet yanıp sönüyor..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba, artı değiştirdim her şey normale döndü ama sıkıntı devam ediyor.. Açtım program seçtim su alıyor ama yıkama başlamıyor, Başla/Beklet yanıp sönüyor..

Merhaba, kartı değiştirdim her şey normale döndü ama sıkıntı devam ediyor.. Açtım program seçtim su alıyor ama yıkama başlamıyor, Başla/Beklet yanıp sönüyor..
Makineyi biraz geri yatirinca alttan şu kaçıyor mu?
Kartı servis değiştirme di mi ? Test etmediler mi ?
Başla bekle anlamları çoktur.
1.si su basınç sensörü veya rezistans arızası(motor çalışıyor yaklaşık 5-10dk sonra hata oluşuyor sa)
2.si motor arızası ( hiç dönmeden veriyorsa)
3.su kesik yada eksik

vitalhaus Çevrimdışı

vitalhaus 

Yeni Üye
25 Eyl 2019
18
Makineyi biraz geri yatirinca alttan şu kaçıyor mu?
Kartı servis değiştirme di mi ? Test etmediler mi ?
Başla bekle anlamları çoktur.
1.si su basınç sensörü veya rezistans arızası(motor çalışıyor yaklaşık 5-10dk sonra hata oluşuyor sa)
2.si motor arızası ( hiç dönmeden veriyorsa)
3.su kesik yada eksik

Servis 450 tl. fiyat istedi kartı 140 tl. aldım başka makinada denedim çalıştı..

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49

yıkama motoru sıkışmış olabilir. motorun arka kısmından düz tornavida ile çevirmeyi deneyin.uğultu sesi geldiğini belirtmiştiniz

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
kırmızı okla işaretli kısımdan düz tornavida ile motoru çevirmeyi deneyin sıkışmış olabilir.

samsung-yikama-motoru-1000x1000.jpg

vitalhaus Çevrimdışı

vitalhaus 

Yeni Üye
25 Eyl 2019
18
kırmızı okla işaretli kısımdan düz tornavida ile motoru çevirmeyi deneyin sıkışmış olabilir.

samsung-yikama-motoru-1000x1000.jpg

KONTROL ETTİĞİM
1- Kart değişimi yaptım stabil çalışıyor..
2- Tahliye pompası çalışıyor..
3- Yıkama motoru çalışıyor
4- Su sensörü normal gözüküyor..

ARIZA DURUMU

Başlat > program seçimi
>su alıyor
>yıkama pozisyonuna geçmiyor
>Başlat/Beklet düğmesi yanım sönüyor..

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bulasik.jpg

ön kapağı sökelim işaretlediğim kısımda kablo ağacı makaron içinden geçiyor. makoron içinde kablo kopuğu olabilir. rezistansın fotosu eklermisin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt