vestel android tv servis menüsü

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
Evet denedim, çeşitli yollardan fakat bu televizyon galiba linux tabanlı olmadığı için yokmuş, Adem bey'in aktardığına göre.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet denedim, çeşitli yollardan fakat bu televizyon galiba linux tabanlı olmadığı için yokmuş, Adem bey'in aktardığına göre.
O öyle dediyse öyledir.
Ben ilk çıkan Android TV'ye mağazada bakmıştım.
Aynı menü değildi tabi.

İlk çıkandan kastım MB300 anakartlı TV'lerdi.
Şimdi çıkan modeller değil.

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
evet, bu mb170 imiş anakartı. Servis menüsüne girebilseydim eğer, memc ayarlarını falan yaparak makulse idare edecektim. Ancak servis menüsüne ulaşamamış oldum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
evet, bu mb170 imiş anakartı. Servis menüsüne girebilseydim eğer, memc ayarlarını falan yaparak makulse idare edecektim. Ancak servis menüsüne ulaşamamış oldum.

Servis menüsünde ayar yapılmyor hocam benim bildiğim.
Profil dosyası düzenleyip onu yüklemeniz lazım TV'ye.
Öyle biliyorum.

Tabi sistem farklı olduğu için buna aynı yöntemle müdahale edilemez muhtemelen.
TV'deki ROM'u yeniden derlemesi gerekecek işin ehli birinin.
Onu da yapacak gönüllü babayiğit var mıdır bilmiyorum.
Tıpkı Android telefonlar gibi muhtemelen.

Ben hiç ROM işlerine kafa yormadım.
Programlama bilmek gerekiyordur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aslında linux tabanlıdır fakat işletim sistemi android olduğundan ,dosyalama sistemi biraz farklıdır,normal linux işletim sistemi gibi değildir yani.
Bu nedenle de servis menü sistemi farklılık gösterebilir ,aslında girilir fakat kodun bilinmesi gerekir ,çökme durumunda diğer işletim sisteminden farklı ve uğraştırıcı olduğundan kullanıcının tv ile bir süre oynamaması iyi olur,çünkü geri getirmek kolay olmayabilir,yoksa mutlaka bir servis menüsü vardır ama servis menü kodu "puplic" olmamıştır henüz :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt