Vestel Android TV Kurulum Anlatım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
K Çevrimdışı

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42
emeklerine sağlık sevgili fiko, lakin böylesine hantal ve ne tarıyor ? hangi uydu ? fta, şifreli, radyo, opsiyonel seçimi bile görünmeyen, daha doğrusu olmayan, hangi tp ler tarandı, frekansı ne, sinyal metre barı bile olmayan, evlere şenlik gururla yerli (ANDROID VESTEL) zorluda gerçekten AR-GE mühendisi var mı ??? sözde yazılımcı bu adamlar... çok yazık.

not: bu sadece uydu tuner deki kurulum arayüz eksikler varın siz tahmin edin diğer uygulamaları... ne halde acep ?
Merhaba;

İlk kurulumda uydu taraması yaparsanız eğer fta, şifreli, tv kanalı yada radyo kanalı ayrımı yaptırmıyor sistem. Haklısınız.

Ancak ilk kurulum sırasında uydu taramayı atlayıp daha sonra ana menüden, uydu taratirsaniz ağ taraması yada tam tarama da dahil yukarıda ki tüm seçenekleri belirleyebiliyorsunuz.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
sevgili vesteloji aslında bu kangren olan TV lerdeki DAHİLİ TUNER ülkemizde insanları hasta etmek için konulmuş bir uygulama...
demem o ki bu olay Vestel'e özgü bir durum değil tüm firma mühentislik yapılarında 3 aşağı 5 yukarı aynı hastalıklı düşünce üzerinden
bir yapılandırma yapılmış menü arayüzler sinir bozucu. silme, ekleme, taşıma, tarama, her yönü ile fiyasko,
50 LİRA lik bir Sıradan uydu alıcısında tüm tpleri silerek manuel şebeke arama frekansı 12380 üzerinde TÜRKSAT ta 68 frekans ve 570 TV kanalını 155 saniyede tarıyor... gelelim dahili TUNER li en baba TV de bu süre 20dk, sürüyor...

bizleri çantada keklik gördükleri için istedikleri gibi at koşturma sevdası harlanıyor bunlarda günden güne daha kötü ara yüzler ile ürün satıyorlar bize.
bu dahili uydu alıcıları yüzünden kurulum işini bıraktım...

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Beklentim sorunsuz çalışsın yeter. Biraz araştırma yaptım. Memnun olanı az gördüm ama var tabi. Sıkıntı yaşayanlar çok. 49ua9800 problem çıkarmasın yeter
Yani şu anda Vestel bu konuda yeni ram ve rom şu anda biraz düşük gibi ileriye dönük ne olur bilemeyiz. Bütün TV Ler fiyatına göre, kalitesi e göre , sorunsuz olabilir. Ama fiyatlar uçtu. Ben pimpirikliyim her yeri incelerim
Kusur ararım dersen seni bozar.

L Çevrimdışı

labkamil

Yeni Üye
10 Eki 2018
34
40
Yani şu anda Vestel bu konuda yeni ram ve rom şu anda biraz düşük gibi ileriye dönük ne olur bilemeyiz. Bütün TV Ler fiyatına göre, kalitesi e göre , sorunsuz olabilir. Ama fiyatlar uçtu. Ben pimpirikliyim her yeri incelerim
Kusur ararım dersen seni bozar.
Kusur aramam önceki tv Amazon’dan aldığım toshibaydı. Aşırı beklentim yok. Vaadedilen olsun yeterli. Sizin gördüğünüz eksi artı yönlerini kullanıcı yorumu ile sormuştum sadece

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kusur aramam önceki tv Amazon’dan aldığım toshibaydı. Aşırı beklentim yok. Vaadedilen olsun yeterli. Sizin gördüğünüz eksi artı yönlerini kullanıcı yorumu ile sormuştum sadece
Ben TV de bı sorun görmedim. Şıklık babında ua9800 derim. Hem yenileme hızı daha fazla.

Kanal gecirsleri smarta göre MS ile daha yavaş, u9600 de sesli komut var ama kumandada bu özellik yok, ram 1.5 hafıza sana izin verdiği 4 GB. Alışması biraz zaman alıyor.
Normal kullanıcı için iyi bir cihaz

L Çevrimdışı

labkamil

Yeni Üye
10 Eki 2018
34
40
Ben TV de bı sorun görmedim. Şıklık babında ua9800 derim. Hem yenileme hızı daha fazla.

Kanal gecirsleri smarta göre MS ile daha yavaş, u9600 de sesli komut var ama kumandada bu özellik yok, ram 1.5 hafıza sana izin verdiği 4 GB. Alışması biraz zaman alıyor.
Normal kullanıcı için iyi bir cihaz
Teşekkürler. Cihazım tamirde olduğu için eski LCD tv ye sadece Mi box bağlı olarak tv izliyorum. 15-20 gündür. Muhtemelen gelen de ondan çok farklı olmaz kullanım olarak

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri