Vestel anakart lazım

N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
O kablo o hale nasıl geldi? :alala
Çok uzun süre çalışmaktan yoruldu herhalde
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Heeeeeey gidi millenium 32'' ne söktüm taktım seni beeeee :kiskis

Bir ara 27'' için olanı ben de çok araştırdım ama 27 olanı yoktu, sizin ürün için olanı bakarım belki depoda eskilerin arasında kalmıştır zira servis olduğum dönemlerde ben bunlardan elimde dursun diye hep sipariş girmiştim sisteme.

Acele olmamak şarıyla ilk fırsatta araştıracağım depoyu sizin için :ok
Sabırsızlıkla ve heyecanla cevap bekliyorum Adem Helvacı Ado Adem Ustam.

Peki bu Vestel 32" Millenium TV nin anakartı hakkında ve yerli üretim mi yoksa direk Çin'de üretimi yapılan TV mi bir bilginiz var mı Ustam.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Peki bu Vestel 32" Millenium TV nin anakartı hakkında ve yerli üretim mi yoksa direk Çin'de üretimi yapılan TV mi bir bilginiz var mı Ustam.

Yanlış hatırlamıyorsam 17MB08 - 17MB15 gibi bir aileydi o anakart nesli, 08ler daha küçük ekranlılarda kullanılırken 17MB1 ler ilginçtir ki hem 32''LCD tv lerde, şaşıracaksınız ama hem de 42'' plazma tv lerde kullanılmıştı. Hatta Media Box destekli ürünlerde dahi 17MB15 vardı ve bunların tamamı Manisadaki fabrikamızda Türk milletine ait robot kollar ile imal edilmişti ve halen de aynı teknolojinin ileri düzeyinde üretim yapılmaya devam ediliyor.

Tamam kabul robot kollar ve mühendisliği bizlere ait değil ama parası ödenmiş bize aitt mallar en azından :ok

Yeri gelmişken yazayım, ben kör milliyetçi değilim beni tanıyanlar bilirler. Bu doğrultuda elbette ki YERLİ denilen şeyin ne kadarının yerli olduğunu da defalarca tartışmaya açmış birisiyim, bu anlamda her ne kadar anakartları biz üretsek de, üzerindeki komponentler yine çin ve güney kore üretimidir (İstisnasız Bütün markalarda olduğu gibi) :ok

N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
Yanlış hatırlamıyorsam 17MB08 - 17MB15 gibi bir aileydi o anakart nesli, 08ler daha küçük ekranlılarda kullanılırken 17MB1 ler ilginçtir ki hem 32''LCD tv lerde, şaşıracaksınız ama hem de 42'' plazma tv lerde kullanılmıştı. Hatta Media Box destekli ürünlerde dahi 17MB15 vardı ve bunların tamamı Manisadaki fabrikamızda Türk milletine ait robot kollar ile imal edilmişti ve halen de aynı teknolojinin ileri düzeyinde üretim yapılmaya devam ediliyor.

Tamam kabul robot kollar ve mühendisliği bizlere ait değil ama parası ödenmiş bize aitt mallar en azından :ok

Yeri gelmişken yazayım, ben kör milliyetçi değilim beni tanıyanlar bilirler. Bu doğrultuda elbette ki YERLİ denilen şeyin ne kadarının yerli olduğunu da defalarca tartışmaya açmış birisiyim, bu anlamda her ne kadar anakartları biz üretsek de, üzerindeki komponentler yine çin ve güney kore üretimidir (İstisnasız Bütün markalarda olduğu gibi) :ok
Manisa üretimi ise bu kabloyu bulma ihtimali var gibi, hayırlısı olsun.

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43
İ İbrahim06, 42lx6500 tv 3d li.. panel sağlam... anakart arızalı.. Tv ALMAYA YÖNELDİM,EĞER OLMAYACAK GİBİYSE TV ALACAĞIM..yardımcı olacak yok mu? :( Adem Helvacı Ado adem bey deponuzu karıştırdığınızda bir baksanız veya tanıdıklarınıza bir söyleseniz...

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
Manisa üretimi ise bu kabloyu bulma ihtimali var gibi, hayırlısı olsun.

Adem Helvacı Ado bey bilgiler doğru mu bilmiyorum.
ürünün zamanındaki satış linkinde özellikleri yazıyor.
linki

Bilinen Marka/Model:VESTEL MILLENIUM 32 Wireless HD-DMP TFT-LCD
Main Board, Anakart:

TV Panel Modeli: V315B1-L01,
V315B1-L01 Rev.C4,
46-D002943,

TV Panel Üreticisi: CHI MEI

Kaynak:

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
N narkozcu, Adem Helvacı Ado Umut Barış Umut Barış
TKartaL tkartal
ürünün zamanındaki satış linkinde özellikleri yazıyor.
linki

Bilinen Marka/Model:VESTEL MILLENIUM 32 Wireless HD-DMP TFT-LCD
Anakart:
TV Panel ModeliV315B1-L01,
V315B1-L01 Rev.C4,
46-D002943,

TV Panel Üreticisi:CHI MEI
Kaynak:

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
N narkozcu, TKartaL tkartal newrophat newrophat

Benimde elimde mb82 mevcut. İhtiyacı olan varsa yazabilir. Bağlantı kartı ve kumandası da var.
Merhaba,
Marka: VESTEL
Model No: Millenium 32" Wireless HD-DMP TFT-LCD
Seri No:9900249 700012
Barkod No:10036288 0704 700012

Bilgilerini ve seri numarasını verdiğim arızalı televizyonun LVDS Kablosu lazım. Buradaki Vestel yetkili servisi ve Özel TV tamir servislerinde bu kabloyu bulamadım ve tamir edebilecek bir usta da çıkmadı. Adem Helvacı Ado Adem usta ve diğer bu işten anlayan tüm ustalardan yardımcı olmalarını bekliyorum. Bu anakarttan panele görüntü aktarımı yapan kabloyu temin etmek yada tamiri varsa yaptırmak istiyorum. Teşekkürler.

vestel-17MB15E-5-anakartli-32inc-lcd-tft-tv-lvds-kablosua7bca042be733261.jpg
TKartaL tkartal hocam bu kabloyu nereden temin edebilirim, elinizde var mı

İ Çevrimdışı

İbrahim06

Yeni Üye
25 Eyl 2018
8
34
İ İbrahim06, 42lx6500 tv 3d li.. panel sağlam... anakart arızalı.. Tv ALMAYA YÖNELDİM,EĞER OLMAYACAK GİBİYSE TV ALACAĞIM..yardımcı olacak yok mu? :( Adem Helvacı Ado adem bey deponuzu karıştırdığınızda bir baksanız veya tanıdıklarınıza bir söyleseniz...
Sayın muallim1616 anakart için tv yı atmanıza tabıkı gerek yok. Ancak tam stok durumuna bakabilmem için tv nin arkasındakı model,seri no ve suffıx kodunun yer aldığı etıketı tam yazmanız yada foto atmanız gerekli. birkaç lx seri anakarta zaten baktım lg turkıye stoklarında su an yok. Anakartı bulamasanız bile istanbul da lx serisi anakart tamırı(reballing) yapan firmalar var. İnternetten araştırıp bulabılırsız.

TEKNOwest teknovest vaktin var mı konu ile ilgii ?
bu arada vestel anakart için yardım bekliyorum halen :deli

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43
Sayın muallim1616 anakart için tv yı atmanıza tabıkı gerek yok. Ancak tam stok durumuna bakabilmem için tv nin arkasındakı model,seri no ve suffıx kodunun yer aldığı etıketı tam yazmanız yada foto atmanız gerekli. birkaç lx seri anakarta zaten baktım lg turkıye stoklarında su an yok. Anakartı bulamasanız bile istanbul da lx serisi anakart tamırı(reballing) yapan firmalar var. İnternetten araştırıp bulabılırsız.

bu arada vestel anakart için yardım bekliyorum halen :deli

anakartı arızalı tv özellikleri bu,resim yükledim..3d li iyi bir tv idi, inşaAllah çöp olmaz..anakart yapılamaz gibi,avrupa veya amerikadan anakart yok mudur? izmir e kadar yolladık,olmadı...ödediğimiz kargo ve zaman kaybı cabası :(
20181001_003839.jpg
20181001_004012.jpg
20181001_004307.jpg
20181001_004414.jpg

Geri
Üst Alt