Vestel 9710 cmı vs Altus 9101 D Çamaşır Makinesi.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Vestel cmı 9710 alsam hata mı etmiş mi olurum yoksa Altus 9101 d mi almalıyım vestel de daha cok özellik var su jeti var 10 yıl motor garantili olduğu söyleniyor kullanım açısından altusmu vestel mi daha uzun ömürlü olur. Yoksa Altusun arkasındaki arçelik mühendisliğine mi güvenmeliyim vesteldeki ilk sıkmada kısa süreli sarsıntı olur diyorlar ona razıyım baska dez avantajı varmıdır bu iki makinede kullanılan malzeme olarak hangisi üstündür.

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Beyaz eşyada tavsiyem Arçelik ve türevlerinden yanadır. Bende Arçelik mi var? Çok isterdim ama evlenme safhasında kız evi Siemens almış. Müdahale etmedim. Memnun muyum? Evet. Ama önerin derseniz Altus AL 7100D (kg'ya göre türevleri seçilebilir) tam f/p ürünü. Ve çamaşır makinesinde ilk baktıklarım yığınla kullanmayacağım programlardan ziyade "devir ayarı" "sıkma yok" tercihinin olmasıdır. Mesela bu bende yok mumla arıyorum. Özellikle yazın çamaşırı sıktırmadan yıkarsanız. Sulu çıkacaktır bir nebze ama hava sıcaklığından ötürü sabaha kadar kuruyacaktır. Ama sizi ütü derdinden kurtaracaktır.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Tabi sizin nasibiniz Siemens mis demekki milliyetci olmakda fayda var diye dusunuyorum ülkem kazansin isterim her zaman İnverter motorlu almayimi daha sesiz daha az tuketiyor diyorlar ama

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Tabi sizin nasibiniz Siemens mis demekki milliyetci olmakda fayda var diye dusunuyorum ülkem kazansin isterim her zaman İnverter motorlu almayimi daha sesiz daha az tuketiyor diyorlar ama
Milliyetçi olalım da arçelik bütün parçaları türkiyede imal edip mi topluyor zannettiniz cihazları

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Tabi Turkiyede uretmez her parcasini benim bahsettigim bsh grubu samsung lg gibi bunlarin yerine Arceligi veya Vesteli tercih etmeyi daha dogru buluyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde arcelikle bosch ayni fiyatsa o boschda bi ayricalikli kalite kalmamistir bana gore dusunursen vestelmi arcelik mi diye dusunurum.Sahsi gorusumdur

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
inverter iyidir, güzeldir :) Ama artı motor garantisi verecekse. Buzdolabımız LG 3 yaşında. 2 hafta evvel arızalandı. Buzdolabının garantisi 3 yıldı, bitti. Ama motor 10 yıl garantili diye garantiden değişti. Garanti olmasaydı motor bedeli var 1500TL+isçilik olacakti

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
9101 D modelini kullandım ve sorun çıkarttığı için servis al 9120x modeli ile değişim yaptı o makinede sorunlu çıktı ve ücret iadesi kararı çıktı daha sonra profilo cmg100dtr modelini aldım şuan çok memnunum arçeliğin servis ve hizmet kalitesi epey iyi ondan memnun kaldım ancak aynı şeyleri yüksek fiyat çektiği ürünleri için söyleyemem.

Tabi Turkiyede uretmez her parcasini benim bahsettigim bsh grubu samsung lg gibi bunlarin yerine Arceligi veya Vesteli tercih etmeyi daha dogru buluyorum.

Birde arcelikle bosch ayni fiyatsa o boschda bi ayricalikli kalite kalmamistir bana gore dusunursen vestelmi arcelik mi diye dusunurum.Sahsi gorusumdur

Bosch grubu aynı fiyat grubunda arçelik ve türevlerinin kalite olarak her zaman bir tık önündedir burada sorgulanması gereken arçelik grubudur yüksek fiyatına rağmen istediği paranın kalitesini tam olarak verememektedir.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Bosch grubu garanti uzatmaya 2 kat daha fazla istiyor çamaşır makinesinde 640 tl istiyorlarmış 7 yıla aynı şekilde garanti dışı bi durumdada yedek parça 2 kat daha fazla nerdeyse.Parasının hakkını veremese avrupada nasıl 2. olabilir iskandinav ülkelerinde nerdeyse pazar lideri konumundaymış arçelik grubu Alman ailelerin evinde beko tv lar beko beyaz esyalar varmış öle söylüyor ordan gelen almancılar. Yalan mı hepsi bunların benim ülkem kaliteli ürün yapamaz mı yapıp da satamaz mı.

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Almanya'ya ve Balkan ülkelerine gittiğimde Arçelik adıyla değil genellikle Beko ve Grundig adıyla rastladım. Ki Arçelik'in sitesinde de mevcut.

(buradan bakabilirsiniz)

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Bosch grubu garanti uzatmaya 2 kat daha fazla istiyor çamaşır makinesinde 640 tl istiyorlarmış 7 yıla aynı şekilde garanti dışı bi durumdada yedek parça 2 kat daha fazla nerdeyse.Parasının hakkını veremese avrupada nasıl 2. olabilir iskandinav ülkelerinde nerdeyse pazar lideri konumundaymış arçelik grubu Alman ailelerin evinde beko tv lar beko beyaz esyalar varmış öle söylüyor ordan gelen almancılar. Yalan mı hepsi bunların benim ülkem kaliteli ürün yapamaz mı yapıp da satamaz mı.

Duygusal davranmanın anlamı yok orada sattıkları fiyatlarla bura da sattıkları fiyatlar arasında uçurum var adamlar ucuz diye alıyor bosch grubunun parçaları evet pahalı ama kolay kolay arıza çıkartan ürünler değiller aynı fiyat aralığında iki markanın makinesini yan yana koyun kaporta sacı kalınlığından tutunda malzeme kalitesine kadar herşey bariz farklı bosch grubunun dengesiz yük kontrolü ve darbe emilimi oldukça başarılı iken arçelik grubunda bu tam tersi iki modelini kullandık deneyimledik memnun kalmadık firmada ürünlerinin hatalı olduğunu kabul edip ücret iadesi yaptı.

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Duygusal davranmanın anlamı yok orada sattıkları fiyatlarla bura da sattıkları fiyatlar arasında uçurum var adamlar ucuz diye alıyor bosch grubunun parçaları evet pahalı ama kolay kolay arıza çıkartan ürünler değiller aynı fiyat aralığında iki markanın makinesini yan yana koyun kaporta sacı kalınlığından tutunda malzeme kalitesine kadar herşey bariz farklı bosch grubunun dengesiz yük kontrolü ve darbe emilimi oldukça başarılı iken arçelik grubunda bu tam tersi iki modelini kullandık deneyimledik memnun kalmadık firmada ürünlerinin hatalı olduğunu kabul edip ücret iadesi yaptı.

Screenshot_2019-09-23-23-30-22-337_com.android.chrome9e740f900cbce1ff.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri