Vestel 75U9520 mi TCL 75p735 mi?

M Çevrimdışı

Mortakal

Yeni Üye
2 Ağu 2018
27
38
Büyük bir TV almak istiyorum. 75inch tv arayışındayım. Yerli üretim Vestel aklıma yatıyor; bayide 19500tv+3500 ikinci ürün indirimi var ve 12btu klima ile brilikte almayı düşünüyorum. Klima bana 8500tl ye geliyor, güzel fiyat avantajı var. Bunun yanında dikkatimi TCL 75p735 çekiyor 26000tl. Bir de onvo var 15000tl.
Genelde uygulama üzerinden film dizi izliyoruz google chrome cast cihaz var televizyonun yazılımı önemli değil.
PS5 de var onu da takıyoruz HDM 2.1 çıkış tvlere baktım fiyatı çok yüksek 60hz şimdilik bu fiyatlarla güzel.
TCL HDM 2.1 var diyor fakat 60HZ 120hz yok anlamadım.
Kısacası bu fiyat avantajında vestel alınır mı?
Vestel u9520 serisine bulutlanma falan var diye yazmışlar ama sorun devam ediyor mu çözüldü mü bilmiyorum. Sonra ps5 de duman olmayalım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Merhaba.

Vestel U9520 modelinde karma panel kullanılıyor. VA olanı denk gelirse bulutlanma yaşama ihtimaliniz daha az olur. IPS gelirse siyahlar tatmin etmeyebilir ve bulutlanma daha çok olabilir fakat çok canlı görüntü alırsınız.

TCL P735 modelinde HDMI 2.1 yok, panel olarak ise sadece CSOT marka VA panel kullanılıyor diye biliyorum. Yani TCL'de daha sorunsuz bir görüntü almanız daha olası.

Görüntü konusunda hassas biriyseniz (bulutlanma, hareket bulanıklığı vb.) bu fiyat bandında alacağınız hiçbir model sizi tatmin etmez. Baktığınız modeller hep giriş seviyesi, düşük kaliteli cihazlar.

Eğer fiyat odaklı bir ürün alacaksanız, yerli marka olarak Vestel'in dışına çıkmamanızı öneririm, Onvo falan düşünmeyin. Fakat beklentinizi de yüksek tutmayın.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Baktığınız modeller olsun yada bu fiyat aralığında başka markalarda fark etmez
Bu ebatlarda sorun yaşama olasılığı fazla olur. Servisi iyi olana yönelin. Sıkıntılı ürün olursa değişimi sorun çıkartmadan yapacak markalardan birini alın.

M Çevrimdışı

Mortakal

Yeni Üye
2 Ağu 2018
27
38
Hayırlı olsun,bende 70u9600 kullanıyorum parasına gore bence gayet basarılı bir model ılk defa vestel kullanıyorum memnun kaldım.
İnşallah biz de memnun kalırız. Satıcı Vestelin kendi fabrika bayisiydi beğenmezseniz başka veriririz bile dedi bakalım sorun çıkmaz umarım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri